Jei rimtai patinki vaikinui − jis „nemala š*do“

Milijono verta taisyklė, pasiklydusi bibliotekų lentynose. Visų merginų ir moterų noriu paklausti: kada pagaliau suprasite, kad tai - tiesa? Jei patinki vaikinui – jis „nemala“ š*do! Tačiau kai merginos įsimyli, net kvailiausiam vaikų elgesiui jos randa pateisinimų…

Iliuzija Nr. 1

„Draugavome keletą mėnesių, vėliau jis mane „metė“. Jis yra toks rimtas. Jis tobulas ir geresnio gyvenime nebesutiksiu! Dažnai susitikę kokiame vakarėlyje mes pasimylim. Jis irgi sako, kad aš esu nepakartojama, tačiau po eilinio vakarėlio jis man niekada nepaskambina. Gal jis bijo santykių? Gal darau kažką ne taip? Juk jis mane myli, taip?“

Fokuso paaiškinimas: tu jam nerupi. Jei jie nori paskambinti, jie tai ir padaro. Tikrai esi jam „tobula“, nes pagaliau supratai, kad jam iš tavęs reikia tik sekso. Labai lengva yra manipuliuoti mergina, kuri atsiduoda pati, nieko nereikalaudama.

Jei tikiesi visaverčių santykių, nesitikėk, kad sugebėsi „suvystyti“ jį, kai patenkini jo fizinius poreikius. Niekada nesakai jam, jog norėtum normalių santykiu, todėl jis ramia sąžine nusišypso, atlieka savo darbą ir išeina.

Tėkšti savo nevykusią meilę kuo toliau ir iškelti tvirtas kaip kinų siena sąlygas – vienintelis būdas kažko pasiekti: arba jis sugalvoja, kad su tavimi tikrai visai nieko, arba tiesiog demaskuoji fokusininką su visomis jo atliekamų triukų subtilybėmis.

Iliuzija Nr. 2

„Kartais man atrodo, kad mano draugas gėdijasi manęs. Retai išeiname kur nors į viešumą. Jis sako, kad nemėgsta vietų, kur būna daug žmonių. Vakarus dažniausiai leidžiame pas jį arba pas mane namuose. Ir iš viso, jis siūlo susitikti visada tik vakarais, nes sako, kad dieną neturi laiko.

Jei būna kokie jo draugų gimtadieniai, jis niekada manęs nepasiima kartu. Nors aš jo ir neišdrįstu paprašyti... Myliu jį, bet kodėl jis taip elgiasi? Gal man reikėtų pakeisti išvaizdą ar laikytis dietos? Gal jis prie kitų panelių nenori parodyti, kad turi mane?“

Fokuso paaiškinimas: jie dar gali mėgti nevaikščioti susikibus už rankų, gali nenorėti susipažinti su tavo draugais ir tiesiog vengti supažindinti su savo tėvais ir tuo labiau, susipažinti su tavaisiais. Tu tiesiog jam nerupi.

Visada malonu liestis prie savo žmogaus, ir tuo labiau, jei esi įsimylėjęs. Problema ne išvaizdoje, o pačiuose santykiuose. Jis nori būti laisvas, o tu – kaip kavinėje nemokamai duodamas šokoladukas prie kavos - suvalgyti nenori, o palikti gaila.

Iliuzija Nr. 3

„Mes susitikinėjam jau 4 mėnesius, mylimės, einame į kiną, važiuojame pas jo draugus. Jis nuolat kalba, kaip norėtų ateityje kiekvieną rytą prabusti šalia manęs, ir kaip mes pasistatysime namą ir turėsime auksaspalvį retriverį.

Kai vienai draugei papasakojau apie jį, kad mes pora, ši labai nustebo. Jos viena draugė su juo bendrauja (tą merginą aš puikiausiai žinau). Ji pasakė, jog šis visiems savo draugams sako, jog mes ne pora. Kai paklausiau jo – šis bandė išsisukti aiškindamas, jog „kažkas“ jį ne taip suprato. Kaip turėčiau elgtis? Ar jis galėjo taip pasakyti? Gal taip leptelėjo tik šiaip, juokais...?“

Fokuso paaiškinimas: dažniausiai jie gali ne tik pasakyti, bet ir padaryti. „Šiaip“ pasakyti gali tik psichiškai nestabilus žmogus, kuris tikrai nesupranta, ką šneka. Tačiau ar taip gali padaryti subrendęs vaikinas? Panašiai, savaime suprantama, gali pasielgti/pasielgia ir merginos, tačiau skirtumas yra tas, kad vaikinai rečiau deda viltis, iliuzijas, ieško potekstės ir kokio nelogiško paaiškinimo.

Kalbos apie bendrą gyvenimą ir vizijos apie bendrą buitį turėtų šį tą reikšti ir tu tiki, kad tai šį tą reiškia, tačiau... Tai nereiškia nieko. Atrodo, jog pameluoti jiems yra lygiai tas pats, kas nusičiaudėti? Tu priimi situaciją, prisikūrusi nerealių iliuzijų, jis mato tai, tačiau nieko nesako, o vėliau teigi, jog jis didžiausias niekšas pasaulyje.

Savaime suprantama, jog turėčiau stoti į merginų barikadų pusę, bet panašios manipuliacijos santykiuose dažnai būna dėl savigarbos stokos. Klausaisi, kaip nutiko draugės draugei, tiki, kad tau viskas bus kitaip, pasiduodi emocijoms ir iš meilės miego pabundi tik tada, kai praėjus tam tikram laiko tarpui suvoki – tavo santykiai buvo tik jų miražas.

Aišku, atsitinka ir taip, kad dėl elementaraus lyčių nesusikalbėjimo jis gali mylėti tave, bet jo elgesys tam tikru klausimu tau gali pasirodyti nesąmoningas, tačiau vertėtų suklusti, jei tas klausimas – visi jūsų santykiai.

Turėkite moteriško orumo, savigarbos, mylėkite save ir neleiskite, kad jumis manipuliuotų. Visi santykių fokusai – iliuzija. Santykiai turi kelti šypseną, o ne liūdinti. Tad jei iš tiesų patinki vaikinui – jis „nemala š*do“!

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis