Kodėl nesiseka meilės paieškos?

Ieškodamas/-a meilės susidūrei tik su nusivylimu? Kiekvienas pasimatymas tau atneša tik nusivylimą ir jau nebepasitiki visais priešingos lyties atstovais? Neskubėk pulti į depresiją! DELFI gatvė žino, kodėl tau nesiseka. Skaityk!

TV serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ veikėja Gabrielle Solis (buvusi manekenė, turinti turtingą vyrą, didelį namą bei niekuomet neišsenkančią banko sąskaitą) labai tiesmukai kalba apie santuoką – „Aš turiu visko, ko tik noriu, tačiau trokštu tik blogų dalykų“.

Tikrai nereikia būti nelaiminga ir nusivylusia namų šeimininke, norint suprasti, ką Gabrielle turėjo omenyje.

Ekspertų teigimu, mums pradedant ieškoti antrosios pusės, mes netgi savęs dar nebūname pažinę. „Mes vaikštome ratais, pasimatymas po pasimatymo, manydami, jog jau suvokiame, kokio partnerio mums reikia. Tačiau visų šių pastangų pasekmė – išsiskyrimas po išsiskyrimo,“ – teigia psichologė Gilda Carle.

Taigi, belieka pasikliauti širdimi. Kaip taria psichologė, prieš pradedant domėtis kitu žmogumi, svarbiausia, pažinti patį save.


1. Suprask savo vertybes

Svarbiausia, suprasti, ko iš tikrųjų trokšta tavo širdis. „Tai tokie asmeniniai dalykai, kurių tu nepakeisi,“ – pabrėžia terapeutas Joanne’as White’as.

Nors kiekvieno vertybės yra savitos, tačiau, kalbant apie meilę, jos skirstomos į kelias pagrindines:

- vaikų troškimas;
- religija;
- piniginiai santykiai;
- požiūris į garbę, principingumą bei atsidavimą;
- svarbių sprendimų priėmimas;
- požiūris į skyrybas.


2. Jausmų suvokimas

Psichologas Dennis Sugrue’as pataria, jog pirmiausia, reikia žinoti savo jausmų troškimus, norint surasti žmogų, kuris sugebėtų šiuos troškimus išpildyti: „Partneris turi suprasti bei gerbti jūsų intymumo, seksualinių santykių bei pasitenkinimo troškimus. Juk kiekvienas iš mūsų savaip suprantame laimės bei saugumo jausmą“.

Santykiuose problemos kyla būtent tada, kai mes pradedame reikalauti iš savo partnerių to, ko jie nesugeba įgyvendinti: „Jei ieškote partnerio, kuriam jūsų jausmai rūpėtų, kuris jums suteiktų laimės – teks paplušėti, kadangi kito žmogaus suvokimas bei jo troškimai gali būti skirtingi.“


3. Sugebėjimas mylėti

Psichologas Dennis Lowe’as pataria siekti tokių santykių, kurių aplinkoje jūs sugebate tobulėti. Kalbama ne vien tik apie santykius su partneriu, tačiau ir su draugais bei šeimos nariais.

Juk svarbiausia, ne vien tik charakterių sutapimas, bet ir pats mokėjimas bendrauti. Apsižvalgyk ir patvirtink, jog tave supa tie žmonės, su kuriais jautiesi komfortabiliai.


4. Santykių vertinimas

Sėkminga draugystė priklauso nuo savęs pažinimo. Melissa Darnay pasakoja, jog santykiuose egzistuoja nesutapimas – kai širdis ir protas kalba priešingus dalykus. Logiškai suprasdamas, jog santykiai su partneriu nebeįmanomi, žmogus širdyje vis tiek jaučia meilės likučius.

Žmonės, kurių santykiai išyra palaipsniui, sugeba susitaikyti su neišvengiamybe – negalėjimu būti drauge. Tačiau yra tokių porų, iš kurių vienas žmogus nori nutraukti santykius, o kitas stengiasi gaivinti blėstančius jausmus. Šiuo atveju svarbiausia – bendravimas. Brandūs ir savimi pasitikintys žmonės vienas kitam paaiškina savo jausmus ir stengiasi suvokti kito troškimus.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis