PSICHOLOGAS PATARIA: meilė nebekelia džiaugsmo

KLAUSIMAS: aš ir mano vaikinas draugaujame jau dvejus metus. Ši vasara mums buvo pati sunkiausia, jį apėmė depresija, o aš kentėjau, nes man trūko jo dėmesio, kurio jis man negalėjo skirti.

Prieš pat rugsėjo pradžią, po dviejų mėnesių kančios, nusprendžiau skirtis ir daugiau nebesikankinti, tada jis man pasakė, jog išdavė mane su mergina, kuri gyvena netoliese jo ir kuriai jis patinka. Tada aš jam atleidau, nes ir pati buvau kažkada „paslydus", bet uždraudžiau jam su ja susitikinėti. Praėjo dvi savaites ir vakar jis su ja buvo susitikęs. O aš nebežinau, ką turiu daryti.

ATSAKYMAS: tu turi kelias galimybes. Mums visiems kartais atrodo, kad kito paprašius ar jam paliepus kaip nors nebesielgti, jis pasikeis, o tada jūsų santykiai pasitaisys. Tu jau išbandei šį būdą. Dabar tau liko dar viena galimybė. Tu turi nutarti, susitikinėsi ar nutrauksi santykius su vaikinu, kuris turi bent dvi merginas vienu metu. Kadangi dabar tu turi spręsti pati, tai bus žymiai patikimiau.


KLAUSIMAS: rašau čia, nes daugiau nebežinau, ką daryti. Atrodo, kad depresija mane pražudys. Man labai reikia pagalbos asmeninių santykių sferoje.

Man 16 metų. Su vaikinu draugauju 2 mėnesius, tačiau bendraujame artimiau beveik pusmetį. Anksčiau viskas buvo gerai, jis tikrai labai geras vaikinas, visada aš jo „sąrašo viršuje“, kiekvieną vakarą kartoja, kad myli ir t.t. Tačiau aš jau maždaug mėnesį nebežinau, ar noriu su juo būti. Aš iš vis nebežinau, ko noriu.

Jis siūlo susitikti, bet aš tiesiog negaliu. Nenoriu. Tai tarsi kokia depresija. Nenoriu su juo nei bendrauti, nieko. Kartais net sugenda nuotaika, kai parašo. Aš nebežinau, ar čia su manimi kažkas negerai, ar tai brendimas, ar tai jis buvo tik laikina simpatija.

O galbūt ta monotonija padarė savo? Prašau, padėkite susigaudyti savyje.

ATSAKYMAS: nenoriu tavęs raginti. Tau reikia laiko. Jeigu tu nenori ar negali susitikti, tai neprievartauk savęs ir nesusitikinėk kurį laiką. Kaip bebūtų keista, kartais kito žmogaus meilė sukelia mums depresiją.

Kitas žmogus nieko blogo nedaro, rodydamas mums dėmesį. Bet kartais sunku priimti meilę ir pačiai atsakyti į tuos jausmus savo jausmais. Kadangi tave net suerzina jo ženklai – žinutės, skambučiai, - būk mandagi, bet neskubės pažadėti, kad tu jį irgi įsimylėsi. Ir nesigraužk.

Nereikia skubėti. Monotonija pats geriausias jausmų patikrinimo būdas. Jeigu vaikinas tikrai tave įsimylėjęs, jis sugebės palaukti, kol tau bus aišku, ko tu pati ieškai ir ką jauti. Susigaudyti savyje reiškia sugauti savo tikruosius motyvus, jausmus ir troškimus.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis