PSICHOLOGAS PATARIA: merginos iš manęs nori tik sekso

KLAUSIMAS: dar prieš baigdamas mokyklą, buvau visai santūrus ir doras vaikinas. Dabar, jau kai esu studentas ir manęs nevaržo niekas, net mergina, su kuria teko išsiskirti, gyvenu linksmą gyvenimą, kolegos mane jau spėjo praminti Kazanova...

Susitikinėju su mergina, neseniai susitikau ir savo buvusiąją, viskas baigėsi tuo, kad ji pakvietė kitą savaitgalį praleisti naktį su ja. Be manęs ji nieko per tą laiką neturėjo, o ir aš puikiai žinau, kaip ją patenkinti. Na, tiksliau, dabar tai tam tikra prasme yra problema.

Kita mergina, su kuria susitikinėju, buvo netekusi žado po to, kai praleidau naktį su ja, sakė, kad niekas dar taip jos nėra patenkinęs. Nežinau, kiek tame tiesos, bet tai gal net nesvarbu. Neseniai perskaičiau straipsnį apie priežastis, dėl ko moterys mylisi, ir tai mane šokiravo, tiksliau privertė pasijusti šiukšle.

Atsiranda jausmas, kad esu išnaudojamas, o mano jausmai merginoms yra ko gero net nereikalingi. Tiesiog besimylint visąlaik atsiduodu visas tam, noriu, kad visų pirma gera būtų merginai.

Dabar mylėjimasis jau tampa tiesiog seksu, vos ne preke. Pats jau nebegaliu suprasti, kas ir kaip, būsiu dėkingas, jei bent kiek padėsite suprasti situaciją.

ATSAKYMAS: ką gi, labai tave užjaučiu, dėl šio netikėto patyrimo – pasijusti šiukšle, preke, daiktu. Iš kitos pusės gali pasidžiaugti, nes toks patyrimas, perskaičius DELFI straipsnį, tau davė daug peno apmąstymams apie santykius.

Žmonės nėra vien gyvūnai. Jie suartėja ne tik fiziologiškai. Jie mylisi. Kiekvienas intymus ryšys visada yra apipintas psichologijos voratinkliu. Turiu atkreipti tavo dėmesį į tai, kad tave sujaudino tavo santykiai su merginomis būtent po to, kai perskaitei, ką apie mylėjimąsi sako merginos.

O merginos pasakė savo komentarus ne apie jausmus, ne apie meilę, bet apie seksą. Jos pasakė apie savo motyvus, kodėl jos mylisi. Jų atsakymai daugeliu atžvilgiu man pasirodė panašūs į vaikinų atsakymus, kalbant apie tai, ką reiškia mylėjimasis. Tai – malonumo ir naudos motyvai.

Tu kaip labai „geras darbuotojas“ ar savo srities profesionalas įsitrauki į mylėjimąsi, įsijauti ir atsiduodi, tau svarbu, kaip jaučiasi mergina, tu stengiesi ją patenkinti. Atrodo, kad su kiekviena iš merginų tu panašiai elgiesi.

O merginos tau atsidėkoja komplimentais apie mylėjimąsi: „buvo puiki naktis“, „ tu nerealiai tai darai“, „netekau žado, kaip myliesi“.

Taip gerbėjos sakydavo ir Kazanovai apie jo mylėjimosi techniką. Žinoma, tai buvo ano meto literatūrinė kalba. Jeigu tu „labai gerai dirbi savo darbą“, tai tikiesi labai gero įvertinimo.

Kiekvienas iš mūsų nori būti pagirtas, pamalonintas susižavėjimo žvilgsniais ar pasijusti ypatingas, unikalus, savo srities specialistas. O čia staiga paaiškėja, kad merginos – tos iš apklausos – laukia iš mylėjimosi tam tikros naudos. Mylėjimasis tampa abipuse paslauga.

Kodėl tu pasijutai išnaudojamas, aš suprantu. Tu ir buvai išnaudojamas malonumui pasiekti. Todėl tavo jausmai teisingi. Bet tu lygiai taip pat išnaudojai merginas.Tam pačiam tikslui pasiekti. Viskas pragmatiška, morališkai neutralu, suderinta.

Tave nustebino, kad merginos irgi gali būti formalios, malonios sekso biznio partnerės, turinčios savo savarankiškus motyvus. Tave įskaudino, kad merginos nėra tokios silpnos, priklausomos, negalinčios apsieiti be vaikino, pakibusios ant kaklo vargšelės.

Jeigu grįžtume į tavo laiško pradžią, tai iš sakinio, kad buvai „santūrus ir palyginti doras vaikinas“, galima nujausti, kad tu turi jausmus, etinį kodeksą, atskiri, kokie tavo poelgiai yra pagarbūs

Gerai, išvykęs iš namų, nutrūkai nuo grandinės, „sperma užliejo smegenis“, pasijutai galingu meilužiu.

Prisiminus tą patį Kazanovą, tenka atsidusti. Jis turėjo daug mylėjimosi nuotykių, bet negalėjo mylėti. Po galingo meilužio apvalkalu slėpėsi pažeistas ir nelaimingas, netikintis, kad jį gali kas nors tiesiog be naudos mylėti, žmogus.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis