PSICHOLOGAS PATARIA: įsimylėjau savo muzikos mokytoją, manau, jis man neabejingas

KLAUSIMAS: įsimylėjau muzikos mokytoją. Man atrodo, kad jam irgi patinku, nors neturiu konkrečių įrodymų. Man 15 m. Mokytojas vedęs, o sprendžiant iš to, ką pasakoja apie žmoną, manau, mes su ja panašios.

Jis tikrai seksualus vyras. Jis mokė mane muzikos nuo tada, kai man dar buvo 9-eri. Dabar mes turime kitą muzikos mokytoją, bet jis vis tiek domisi, kaip man sekasi.

Klausia, ko išmokau pas kitą mokytoją, teiraujasi, kaip gyvenu. Jis rekomenduoja man knygas, paskui klausia mano nuomonės apie jas. Jis ne koks iškrypėlis, tiesiog linksmas, mielas žmogus.

Neseniai užėjau pas jį į klasę. Pamačiau, kad jam per švarką lipa voriukas, ir pasakiau jam. Jis paprašė nuimti vorą, bet vos jį paliečiau, loštelėjo ir liepė išeiti iš klasės.

Paskui kelias savaites mane ignoravo, dabar mūsų santykiai vėl normalūs. Netgi esame artimesni, nei anksčiau, bet nesuprantu, ar jam patinku, nes jis labai draugiškas žmogus.

O jei jam patinku, ar imtis kokių veiksmų?

ATSAKYMAS: tikrai ne. Jei jis pradėtų rodyti tau netinkamą dėmesį arba taptų pernelyg mielas ir lipšnus, pranešk kitiems suaugusiems. Jei jis reikštų tau atviras simpatijas, netektų darbo ir apskritai niekada nebegalėtų dirbti mokytoju.

Suprantu, kad tavo jausmai gali būti stiprūs, visgi jis - mokytojas ir vedęs, taigi, jokie meilės santykiai su juo neįmanomi. Tuo labiau, kad jis kur kas vyresnis nei tu, tad ir jūsų interesai iš tiesų skiriasi.

Tavo įsimylėjimas gali būti nuoširdus, tu tikrai gali jausti, kad su mokytoju esate artimų sielų žmonės. Tau tikrai gali atrodyti, kad jis nuoširdžiai tavimi žavisi, gal net prisibijo jausmų tau, tačiau žinok, tai - tik iliuzija. Juk giliai širdyje supranti, kad meilė tarp jūsų neįmanoma, nors ir kaip viliotų ši svajonė…

Paauglystėje dažnai įsimylime žmogų, kuris yra nepasiekiamas. Tai normalus būdas pažinti savo emocijas. Tau tik 15-a, žinau, įsimylėsi ne vieną savo amžiaus vaikiną, nors jie ir atrodo kvaili ir nesubrendę.

Įsimylėdami skirtingo amžiaus žmones, mes pažįstame, kokio gyvenimo draugo trokštame ir koks mus padarys laimingas.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis