JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Pasimatymas. Kaip nesusimauti?

Įvyko tai, ko taip ilgai laukei ar galbūt net gražiausiame sapne nesapnavai? Tavo simpatija pasiūlė ar sutiko eiti į pasimatymą? Ne paslaptis, jog tada iškyla dvidešimt penki tūkstančiai problemų: kaip apsirengti, ką sakyti, kaip elgtis, kaip pasirodyti kuo geresniu/-e ir nenuvilti?

Štai jums keli patarimai, kurie padės išvengti dažniausių pasimatymo klaidų, kylančių dėl jaudulio.

1. Susitikimas ir išsiskyrimas

Reikėtų pabrėžti, jog vėlavimas, ypač per pirmąjį pasimatymą, nesudaro gero įspūdžio apie žmogų, taigi, galbūt tokiu būdu nereiktų stebinti savo simpatijos.

Atsiranda žmonių, kurie mąsto apie pasimatymo pabaigą, vos jam prasidėjus. Nieko nepadarysi, jei žmogus pasirodė visiškas mulkis. Jokiu būdu nederėtų sugalvoti sprukti iš pasimatymo vietos, kol partneris yra prie baro ar tualete. Norisi ištirpti minioje nepastebėtam/-ai?

Deja, geriausias būdas „pasiplauti“, į akis pasakyti žmogui, kad išeini dėl kokios nors rimtos priežasties. Jei draugas/-ė prašys susitikti kitą kartą, nemeluok, pasakyk, ką iš tikrųjų manai, tik draugiškai.

2. „Ex” arba buvusieji

Deramai nepažįstant žmogaus, nereikėtų kalbėti apie buvusias merginas ar vaikinus, ypač pirmojo pasimatymo metu. Kodėl? Atsakymas paprastas, tai gali sudaryti įspūdį, jog jūs dar nepamiršote turėtų santykių ir jausmų, vadinasi, negalite pradėti naujų ir eiti į priekį.

3. Alkoholis

Suprantama, jog žmogui kartais kyla minčių, kad reikia išgerti vieną taurelę „dėl drąsos”. Tačiau tai – visiška nesąmonė. Vargu ar sulauksite antro kvietimo į pasimatymą, jei mauksite kokteilį po kokteilio ir pirmojo pabaigoje neatsiminsite net savo vardo ar teks palikti partnerį vieną.

4. Pirmas įspūdis

Netikėkite pirmu įspūdžiu. Dažnai per pirmą pasimatymą viskas gali atrodyti nepriekaištingai ir išsiskyrus atrodo, jog jau kalasi sparnai. Nepamirškite, kad viskas ne taip lengva ir antras pasimatymas, gali būti toli gražu ne toks kaip pirmasis.

5. Sąskaitos apmokėjimas

Dažnas šiais laikais neturi ypatingo noro švaistytis pinigais, tad galbūt būtų nemandagu tikėtis, kad partneris už jus sumokės. Negana to, moderniųjų pasimatymų laikais labiausiai priimta kiekvienam susimokėti už save, o ne atsistoti ir atsisveikinti, likus kelioms sekundėms iki padavėjo, nešančio sąskaitą, pasirodymo.

6. Melas gimdo melą

Yra keisčiausių atsitikimų, kaip išaiškėja melas.
Tad geriau pasimatymo metu neprimeluoti savo amžiaus, darbovietės ar kitų pasiekimų. Nereikia stengtis pasirodyti geresniu/-e, negu esate. Baisiausia, yra tai, jog galite ir pats/-i susipainioti savo istorijose ir kada nors susidursite su nemalonia situacija, kai jus demaskuos facebook’as ar netikėtai sutiktas žmogus.

7. Vardų pinklės

Be abejo, yra žmonių, kurie sunkiai įsimena vardus. Gali ir tu pamiršti vaikino/merginos, pakvietusio/-ios į pasimatymą vardą. Tai nėra tragedija, tačiau galite sudaryti įspūdį žmogaus, kuris taip dažnai vaikšto į pasimatymus, jog jau skęsta vardų jūroje.

8. Trečias nereikalingas

Kai kurie žmonės mano, jog draugo/-ės kompanija pasimatyme yra privalumas, tačiau toli gražu tai – ne tiesa. Galbūt jums tai suteikia drąsos, jaučiatės saugiau ir patikimiau, bet partneriui tai gali pasirodyti kvaila.

Bičiulis, ar sesuo, atlydėjusi jus į pasimatymą, gali būti nebrandumo ženklas, nesunkiai galite sudaryti įspūdį žmogaus, kuris net į tualetą negali nueiti vienas.

9. Argumentai

Nepamirškite, jog svarbu ne tik tai, kokį įspūdį palieka jūsų išvaizda ar elgesys, bet ir tai ką ir kaip kalbate. Nevenkite diskusijų, savo nuomonės reiškimo ar jos nesutapimo su partnerio. Svarbiausia, jog jūsų kalba neatrodytų kaip iš piršto laužti paistalai, o argumentuota ir svari nuomonė.

10. Ar jausmai abipusiai?

Visa pasimatymo esmė yra tiesiog parodyti dėmesį savo simpatijai ir, aišku, tikėtis atsako.

Tačiau nebūtina po to sėdėti visą naktį, „prisiklijavus“ prie telefono, laukti romantiškų žinučių, ar rašinėti jas pačiam/-iai. Leiskite žmogui apsispręsti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Mano išsaugoti straipsniai