N-18: gėda dėl geriausios draugės ištvirkimo

KLAUSIMAS: mano geriausia draugė visai išprotėjo, ji nuolat kalba apie seksą, o aš nenoriu, kad visi pagalvotų, jog ir aš tokia pati ištvirkusi kaip ji.

Mums 17 metų, bet ji per gan trumpą laiką labai pasikeitė. Man labai gėda būti su ja, nes jos elgesys trikdo žmones, o labiausiai turbūt mane.

Ji kalba vien apie seksą ir aš žinau, jog ji susitikinėja su vaikinais, bendrauja su jais ne tik internete.

Ji rodo man SMS žinutes, kurias gauna ir siunčia, ir jos man kelia pasibjaurėjimą. Į klausimą, ar ji nekalta, ji atsako: „Iš dalies“, nes jau kai ką išbandė, nors iki tikro sekso dar nepriėjo.

Apie ją sklando baisūs gandai ir aš nerimauju, kad ir apie mane ims galvoti panašiai, nes aš su ja draugauju.

Mes jau daug metų esame geriausios draugės ir ji man tikrai rūpi. Nenorėčiau, kad ji patektų į bėdą, tačiau nebegaliu su ja bendrauti, nes man šlykštu nuo to, apie ką ji kalba, ką pasakoja daranti ir svarbiausia, ji mano, kad tai labai „suaugėliška“.

Noriu, kad mano draugė vėl taptų tokia, kokia buvo.

ATSAKYMAS: tarp jūsų kilusi įtampa gali būti paaiškinta skirtingais brendimo tempais, tačiau gali būti ir taip, kad tu ir tavo draugė užaugote skirtingose šeimose, jūsų charakteriai skiriasi ir dabar, kai abi tapote paauglėmis, tai ėmė ryškėti.

Labai skaudu, kai žmogus, kuris buvo tau tikrai artimas, ima neatpažįstamai keistis, tačiau nepamiršk, kad tu negali kontroliuoti jos pokyčių.

Anksčiau buvusi kukli ir miela mergaitė, dabar ji tapo koketiška panele, kuri trokšta vaikinų dėmesio, neberausta, kalbėdama apie trikdančius dalykus ir drąsiai prisipažįsta, kad lytiškai bręsta ir ją domina seksas.

Tai tau dar svetima. Iš laiško supratau, kad santykiai su vaikinais tau dar nėra tokie aktualūs kaip tavo draugei. Jūsų interesai ima skirtis: tu norėtum su drauge keliauti į romantinę komediją kine, o ji kur kas mieliau tave pakviestų paflirtuoti su kiemo padaužomis.

Jokiu būdu neteisinu tavo draugės. Ji galbūt tikrai per atvirai demonstruoja savo seksualumą ir sekso temų dominavimas jos kalboje tikrai nesuteikia merginai garbės. Labai gerai, kad rūpiniesi savo geriausios draugės garbe.

Tikrai skatinu tave pasikalbėti apie šiuos dalykus atvirai su savo drauge. Tu tikrai nesi nei prastesnė nei keistesnė, tu paprasčiausiai nenori, kad aplinkiniai manytų tave esant lengvai pasiekiamą.

Papasakok draugei, kad esi girdėjusi apie ją negerų kalbų ir kad tau atrodo, jog jas paskatina jos pačios kalbos apie seksą. Pasakyk, kad tau nemalonu, kai visi vaikinai į ją žiūri kaip į gardų ir lengvai gaunamą kąsnelį.

Žinoma, tu tikrai nepakeisi savo draugės. Gyvenimo pamokas ji turi išmokti pati.

Gali būti, kad ji nesupras, ką tu nori pasakyti ir apkaltins tave nebrandumu arba pavydu, jog ji yra populiari. Suprask. Ji gali pasijusti taip pat prastai, kaip tu, įkalbinėjama elgtis kaip tavo geriausia draugė.

Jei tave trikdo tavo draugės pokalbiai, pasakyk, kad ji liautųsi, juk tau tai šlykštu. Jei ji nesiliaus, tu paprasčiausiai atsiribok nuo tokių pokalbių ir galiausiai gali net išeiti namo, juk vakaro tema tavęs tikrai nedomina.

Kai kurie gali tave vadinti arogantiška ar baile, tačiau tu pati supranti, kad kol kas tau tai nepriimtina, neprievartauk savęs, nes jausiesi šimtą kartų blogiau, bandydama pasikeisti. Tikiu, kad tai ir pati žinai giliai širdyje.

Jei išliksi savimi, žmonės pamatys, kad jūs su drauge skirtingos.
Tačiau stenkis nesileisti įtraukiama į tau nepriimtinus dalykus, vien todėl, kad ji tavo draugė.

Nieko tokio, jei laikinai jūsų santykiai su drauge atvės. Nebūtina nutraukti santykių ir toliau galite kalbėtis apie vaikinus, tik gal rečiau, arba sutarkite kartu negvildenti sekso temų, kas tau bus įdomu, tu pati paklausi.

Laikui bėgant tikrai viskas keisis. Dabar pats brendimo įkarštis. Būk stipri ir pasitikėk savimi. Sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis