N-18: vaikinas vos susilaikė manęs neišprievartavęs...

KLAUSIMAS: man 17 m. Tėvai neleidžia man pradėti seksualinio gyvenimo. Aš su jais sutinku, bet mano draugas – ne. Vieną kartą jis mane tiek spaudė tai daryti, kad negalėjau pasipriešinti.

Beliko laukti, kol viskas greičiau baigsis. Laimė, jis sustojo. Jis atsiprašė ir liepė man kuo greičiau išeiti, kad galėtų susivaldyti. Aš jį myliu, bet nežinau, ką daryti.

ATSAKYMAS: atrodo, tarsi klaustum patarimo, kaip pasikalbėti su draugu apie seksualinį intymumą. Nedrįsti kalbėti su juo apie tai, ar pradėti seksualinius santykius, ar dar susilaikyti.

Prieš tokio pobūdžio pokalbį su draugu, pati gerai viską apgalvok. Kodėl jautiesi dar nepasirengusi intymiems santykiams, ką jauti vaikinui ir ar tai tau labai svarbu, kokios tavo vertybės.

Svarus argumentas – baimė pastoti, taip pat svarbios moralinės ir religinės vertybės. Ar yra patikimas suaugęs žmogus, su kuriuo galėtum pasidalinti abejonėmis, aptarti vertybes ir sulaukti patarimo, kaip tinkamais žodžiais viską paaiškinti savo draugui?

Mintyse pakartojusi savo argumentus, surask tylią, bet ne visai nuošalią vietą (jokiu būdu ne automobilį ir ne tokią vietą, kur būtumėte tik dviese) – pavyzdžiui, išeikite papietauti ar pasivaikščioti, o tuomet ir pasakyk draugui, kas tau neduoda ramybės.

Papasakok, kaip jautiesi ir kokių santykių tau norėtųsi. Džiaukitės įvairiais savo draugystės aspektais ir artumu be sekso. Paaiškink, kad jo spaudžiama labai išsigandai ir kad bijai, jog taip jūsų santykiai negali vystytis.

Ar kitais atvejais esi patyrusi iš jo pusės spaudimą ar fizinę jėgą? Jei taip, pasitark su psichologu ar suaugusiuoju. Gal jo elgesiui turėjo įtakos alkoholis ar narkotikai?

Būk atsargi, kad nebūtum išprievartauta ir jokiu būdu pati negerk alkoholio per pasimatymus ir neimk gėrimų iš kitų, kad į juos ko nors nebūtų įberta. Jei tavo draugas vartoja alkoholį, nepasilik su juo dviese ir pamąstyk, ar apskritai verta toliau draugauti.

Seksualinis intymumas – nuostabi patirtis, normali žmonių santykių dalis. Tik, žinoma, geriausia, kai žmogus pats pasirenka šią patirtį. Seksualinių santykių pagrindas yra pasitikėjimas, draugystė, meilė, o ne prievarta.

Jei nuspręsi užsiimti seksu, prieš tai būtinai pasikalbėk su partneriu ir naudokite tinkamas apsaugos priemones, kad išvengtumėte ligų ir nepageidaujamo nėštumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis