PSICHOLOGAS PATARIA: kaip patraukti žmones. Charizmos pamokos

KLAUSIMAS: gan keistu klausimu aš kreipiuosi. Turbūt sulaukiate daug žmonių laiškų, kurie teigia, kad jiems trūksta pasitikėjimo savimi, jie prašo pagalbos, klausia, kaip įgauti daugiau pasitikėjimo savimi.

Gal iš dalies ir man būtų galima to klausti. Kai žmogus pasitiki savimi ir yra laimingas, jis tiesiog trykšta charizma, taip tapdamas patrauklus kitiems. Bet kaip tiesiog nusiteikti tokiai būsenai? Kaip visada būti laimingu? Gan durnas klausimas bet vis tik…

ATSAKYMAS: visi be išimties turi charizmos. Kiekvienas vaikas savaip žavus, įdomus, skirtingas, labai natūraliai besidžiaugiantis gyvenimu, trykštantis laime ar nuoširdžiai sielvartaujantis, iš širdies pykstantis.

Taigi, nesąmoningas ir neapgalvotas jausmų natūralumas labai paperka. Vaikai iki tam tikro amžiaus turi visi nuostabią įgimtą savybę mus sužavėti ir sujaudinti, prikaustyti dėmesį, priversti nusijuokti.

Kalbant apie suaugusius, tokia įgimta ir sudėtinga, kelis požymius apimanti asmenybės savybė kaip charizma pasireiškia labai retai. Mat be jausmų raiškos laisvės charizmatiškiems žmonėms būdingas gebėjimas patraukti ir paveikti kitus žmones tiesiog savo asmenybe.

Tai mažai ką bendro turi su grožiu, tai daugiau toks sunkiai nusakomas nuo paties žmogaus mažai priklausantis gebėjimas daryti įtaką ir poveikį kitiems žmonėms. Kartais tai vadinama energija, kartais - fluidais, magnetizmu arba Dievo dovana.

Paprastai charizma pasižymintys žmonės spinduliuoja labai aiškius ir stiprius įsitikinimus. Kai kalba charizmatiška asmenybė, kiti tiki charizmatiškos asmenybės žodžiais, pajunta įkvėpimą, seka charizmatiškos asmenybės kaip lyderio ar autoriteto pavyzdžiu ir jėga.

Kai dainuoja charizmatiška asmenybė, ji patinka labai daugeliui žmonių, yra labai aistringa, patraukli ir įtaigi. Taip, charizmatiška asmenybė atrodo pasitikinti savimi, bet tai nėra išmoktas pasitikėjimas savimi, pratimais ar treniruotėmis pasiektas gebėjimas. Taigi, charizma – visas rinkinys savybių viename žmoguje, kuris duotas Dievulio, bet neįmanomas išmokti ar pamėgdžioti.

Galima atsipalaiduoti ir palikti ramybėje norą tapti charizmatiška asmenybe. Tai – įgimtas dalykas. Apie charizmą žmoguje paprastai jam pasako kiti.

Tu ir aš, ir daugelis žmonių turime atskiras charizmatiškos asmenybės savybes. Pavyzdžiui, tu kai jautiesi laimingas, pajunti didžiulę jėgą ir spinduliuoji džiaugsmą. Kitas gali turėti kokį nors talentą, dar kita yra labai graži. Puiku. Keleto svarbių savybių pakanka, kad galėtum pradėti kurti save, ieškoti savęs ir turėti galimybių tapti tikrai ryškia asmenybe.

Aš manau, kad tu ieškai savęs ir nori suprasti, kaip tapti laimingu, pasitikinčiu savimi ir kaip patikti kitiems. Ieškok to, ką tu moki daryti geriausiai, aistringai gink savo įsitikinimus, domėkis kitais žmonėmis, kantriai ir atkakliai darbu siek savo tikslo, džiaukis bendravimu su kitais, gerbk jų nuomonę, mylėk nuoširdžiai. Būk savimi.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis