N-18: ji miega su manimi, nors draugauja su kitu vaikinu...

KLAUSIMAS: man labai patinka viena mergina. Per vieną vakarėlį visaip bandžiau su ja pabendrauti ir kai buvome jau susipažinę, pradėjome bučiuotis. Tarp mūsų buvo ir daugiau intymių dalykų.

Nuo to laiko su mergina bendrauju nedrąsiai, tačiau labai labai noriu su ja draugauti artimiau. Bet ji turi vaikiną.

Ji sako, kad nori likti su manimi, tačiau vis vien niekaip nenutraukia santykių su juo. Man 18 metų, o jai ir jos vaikinui po 17 m.

Ji sako, kad myli mus abu, tačiau labai bijo mesti savo vaikiną, kad jis ko nors sau nepasidarytų.

Ji jau bandė jį mesti, bet jis labai verkė ir maldavo jo nepalikti. Kartais imu abejoti, ar ji tikrai mane myli ir rimtai žiūri į mūsų tarpusavio simpatiją. Kartą per savaitę mes susitinkame ir mylimės, o dabar, kai galiu vairuoti, matausi su ja kasdien.

Kaip jau minėjau, labai abejojau, ar ji mane myli. Labai noriu, kad ji būtų tik mano ir padaryčiau viską, kad tik taip būtų.

ATSAKYMAS: man tikrai neramu. Labai išgyveni dėl merginos nenuoširdumo ir man baisu, kad gali likti sudaužyta širdimi.

Šitas meilės trikampis, apie kurį mums papasakojai – tikrai apgailėtinas. Noriu tau pasakyti viena, jei merginai tikrai patinki, ji nedvejotų daryti sprendimų. Žinoma, galima suprasti ir ją. Jei tiesa, kad jos dabartinis vaikinas jai grasina susižaloti, jai tikrai baisu apsispręsti jį palikti. Tačiau tu turi būti tvirtas. Juk kalbama apie tavo laimę ir iš dalies apie tavo merginos.

Pasistenk daugiau sužinoti apie dabartinį merginos vaikiną. Jei jis tikrai grasina jai, turėtum ją paskatinti palikti tą vaikiną, nes jų santykiai tikrai nieko gero neatneš, o pykčio proveržio metu, mergina gali nukentėti.

Žmonės, kurie negali adekvačiai susitaikyti su mylimo žmogaus praradimu, yra psichologiškai nestabilūs. Grasinimai nusižudyti arba pasidaryti sau ką nors negero, dažnai iš piršto laužti, tačiau neverta į juos numoti ranka. Paprastai taip daromas psichologinis spaudimas žmogui, kurį stengiamasi išlaikyti šalia.

Jei jos vaikinas tikrai linkęs į savidestrukciją, tai sukėlė emocinė žala, padaryta jam gerokai iki to, kai jie susitiko. Jis negali šantažuoti jos. Tu taip pat nesileisk šantažuojamas.

Bet grįžkime prie tavo problemos. Nesvarbu, kad mergina sako, jog tu esi tas, už kurio ji ateityje net norėtų ištekėti, dabar ji skaudina tave ir menkina tavo savigarbą.

Pasakyk jai, kad atėjo laikas nuspręsti, su kuo ji lieka, ir jei ji negali tau įsipareigoti, tu nutrauksi su ja santykius. Neleisk sau būti šuniuku, vedžiojamu už pavadėlio.

Taip, ji gali būti tau maloni, ji gali kalbėti malonius dalykus, ji gali sutikti su tavimi mylėtis, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad ji su tavimi nuoširdi. Pasakyk jai, kad jautiesi išnaudojamas, kad negali pakęsti jos neištikimybės ir tave skaudina, kad ji draugauja su vienu vaikinu, o miega dar ir su tavimi.

Jei atvirai jai pasakysi, ką jai jauti, tikrai neliksi kvailelio vietoje, net tada, jei ji tavęs ir nepasirinks. Tu būsi savo kortas atvertęs, tačiau laimėsi nuoširdumo mūšį. Tikrai tikiu, kad esi vertas ištikimos ir atsidavusios merginos, kurią galėtum mylėti ir kuri iš tiesų mylėtų tave.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis