PSICHOLOGAS PATARIA: mergina įsimylėjo gėjų

KLAUSIMAS: man 17 metų ir esu homoseksualus. Aš suvokiu savo seksualinę orientaciją, ją priimu ir tai nėra problema. Tačiau viena pažįstama mergina įsitikinusi, kad mes galime būti pora.

Jai 16 m. ir, jeigu atvirai, ji - nuostabus žmogus: labai graži, protinga ir linksma, bet aš jai nejaučiu to paties, ką ji jaučia man.

Aš jai jau aiškinau apie savo seksualinę orientaciją, tačiau ji vis tiek nepalieka manęs ramybėje ir mano, kad kada nors mes galėtume būti kartu.

Nežinau, kaip elgtis, nes ji labai gera mano draugė ir aš nenoriu jos įskaudinti, vis dėlto nenoriu užmegzti ryšio, kuriame nebūčiau laimingas ir kuris suardytų mūsų draugystę.

Ką man daryti?

ATSAKYMAS: labai gerai, kad tu teisingai supranti situaciją. Elkis taip, kaip elgeisi iki šiol. Tu esi sąžiningas su ja ir tai, tiesą sakant, yra geriausia, ką gali padaryti susiklosčius tokioms aplinkybėms.

Tavo draugė pametė dėl tavęs galvą ir tai tau – komplimentas. Tačiau jūs tikrai negalite būti pora, jei ji netraukia tavęs kaip mergina. Juk tada apgaudinėtum ne tik save, bet ir ją. Tokia sąjunga niekur nenuves.

Kuo dažniau sakyk jai, kad ji nuostabus žmogus ir kad tu ją vertini kaip draugę, bet kadangi esi gėjus, jums nepavyks užmegzti romantiško ryšio. Primink jai, kad jai derėtų žiūrėti į kitus vaikinus. Jūs netgi galite kartu jai paieškoti jai patinkančio. Paklausk jos, kaip jai patinka klasiokas Tomas…

Galbūt ji nesupranta, jog tu tikrai esi homoseksualus. Dar kartą jai paaiškink, jog nė kiek tuo neabejoji.

Galbūt jai trūksta pasitikėjimo savimi arba ji bijo, kad kiti vaikinai gali ją įskaudinti, tad tu padrąsink ją susipažinti su kitais. Pasakyk jai, kad nereikia niekur skubėti, vieną dieną ji tikrai sutiks tinkamą žmogų.

Paaiškink, kad negali savęs priversti mylėti kitos lyties taip, kaip ji negali mylėti merginų. Paaiškink, kaip išgyveni, kad šie dalykai nesugadintų jūsų santykių. Ir toliau atvirai su ja kalbėk apie savo simpatijas ir išgyvenimus.

Jei ji jausis įskaudinta, kiek atvėsk, bet vis pasiteirauk, kaip ji jaučiasi ir kada galėsite eiti apsipirkti…

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis