JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: per didelės krūtys sugriovė mano gyvenimą

KLAUSIMAS: paskutinius ketverius metus mano krūtys gadina man gyvenimą, ir aš nebenoriu, kad jos sugadintų likusius metus. Man 18 m., o nuo 13 metų mane visi erzina arba atsisuka gatvėje ir spokso dėl to, kad mano krūtinė labai didelė.

9 klasėje, kai kitų mergaičių krūtinės dar buvo plokščios, ji jau buvo C dydžio.

Vėliau neapsikentusi patyčių mečiau mokyklą, bet teko į ją grįžti, nes mano mamai kilo problemų dėl to, kad aš dykaduoniauju. Galiausiai išlaikiau tik 2 abitūros egzaminus.

Dabar mokausi kolegijoje ir perlaikau egzaminus. Manęs niekas nebeerzina, bet žmonės vis vien spokso į mane gatvėje. Krūtinė vis dar auga, nors ir taip siekia D dydį. Aš sportuoju, todėl krūtys atrodo milžiniškos, lyginant su visu kūnu.

Vienas vaikinas labai draugiškai elgiasi su manimi, man jis taip pat patinka, mes lyg ir susitikinėjame. Kai jo paklausiau, kas jam manyje patinka, jis atsakė: „Tavo papai“. Jis tai pasakė juokais, bet aš vis vien manau, kad tik dėl to jį ir dominu.

Jis vis užsimena, kad jis norėtų mylėtis, tačiau aš vis dar nekalta ir nesijaučiu pasiruošusi seksui.

Aš žaloju save, ir nežinau, kodėl tai darau. Tai suteikia man trumpalaikį palengvėjimą.

Įdomu, ar kas apmokėtų krūtų mažinimo operaciją, nes aš pati neturiu pinigų plastinei operacijai.

ATSAKYMAS: visų pirma, neleisk tam vaikinui daryti tau spaudimo dėl sekso, kol dar nesijauti tam pasirengusi. Jei tu jam tikrai rūpi, jis sutiks palaukti ir prisiderins prie tavęs.

Tu turi juo taip pasitikėti, kad galėtum nesidrovėdama kalbėtis su juo apie viską. Ar tas vaikinas tikrai nuoširdžiai su tavimi elgiasi? Dėl ko tau jis taip patinka? Pamąstyk, ar nenorėtum su juo pasidalinti savo abejonėmis, jog jį domina tik tavo išvaizda.

Sulaukusi atsakymo, bent nusiraminsi, tačiau neversk savęs mylėtis. Turi pati to norėti.

Puiku, kad vėl grįžai į mokslus ir perlaikai egzaminus, todėl gali galvoti apie savo ateities karjeros planus.

Norėčiau trumpai pakalbėti apie savęs žalojimą. Galbūt tai ir suteikia kažkokį emocinį palengvėjimą ar suteikia jausmą, kad kontroliuoji padėtį, tačiau tai, be abejo, nėra sveika ir tau reikėtų kreiptis pagalbos.

Žinau, tai gali pasirodyti pernelyg paprasta, bet kartais žmonėms, kurie yra linkę save žaloti, padeda guminė juostelė ant riešo. Kai užeina noras save žaloti, reikia įtempti ją ir atleisti, kad ji stipriai pliaukštelėtų – tai sukelia skausmą, tačiau daro mažiau žalos. Šiuo metodu gali pasinaudoti, kai jauti emocinę sumaištį. Taip pat galima ir sau įžnybti.

Kai žmogus jaučia didžiulę širdgėlą ir apmaudą, jis sunkiai suvokia aplinką, jam sunku suprasti, kas apskritai aplink jį tikra. Tuomet jam ir kyla poreikis sau sukelti skausmą, taip apmalšinant emocijas ir tarsi nuleidžiant save ant žemės.

Jei tavo krūtys tokios didelės, kad sukelia tau nepatogumų, jei jauti nugaros skausmus arba jei liemenėlė smarkiai įsiręžia į pečius, gali paprašyti gydytojo, kad skirtų tau krūtų mažinimo operaciją. Tau reikės gydytojui paaiškinti, kokį diskomfortą tau sukelia krūtys, ir kad dėl to jauti depresiją.

Jei tu nesi ypatingai smulkaus sudėjimo, D dydžio krūtinė nėra nežmoniškai didelė. Galbūt tavo problemos labiau susijusios su tuo, kad tau sunku susitaikyti su brendimu ir seksualiniu patrauklumu?

Neskubėk su operacija, nes po poros metų gali imti dėl to gailėtis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Mano išsaugoti straipsniai