JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: mama turi meilužį? Griūna šeima

KLAUSIMAS: mano mama vis dažniau išvyksta savaitgaliui. Manau, kad ji turi romaną. Aš esu 17 m. mergina ir jaučiuosi taip, tarsi mano gyvenimas byrėtų į šipulius. Kadaise turėjau mylinčią šeimą, bet neseniai pajutau, kad mano tėvai pradėjo vienas kito nekęsti.

Turiu jaunesnę seserį ir mes abi esame pavargusios ir nelaimingos dėl namuose vykstančių ginčų. Mane erzina tai, kad ginčydamiesi mano tėvai neįsiklauso į vienas kito nuomonę, nors aš juos suprantu. Kartais jaučiuosi taip, tarsi esu vienintelis suaugęs žmogus šeimoje.

Blogiausia tai, kad mano sesuo sakė, kad mamos telefone matė SMS žinutes nuo kažkokio vyro, kuriose buvo parašyta „aš tave myliu“, „tu esi mano svajonių mergina“ ir pan.

Jau vien nuo minties apie tai, kad mano mama turi romaną, man darosi fiziškai bloga. Dabar ji išvyksta savaitgaliui. Aš maniau, kad su savo draugėmis, bet dabar abejoju.

Manau, mano tėtis irgi įtarinėja ją ir laido sarkastiškas pastabas. Aš jau nebegaliu ir nekenčiu jų abiejų už tai, kad jie taip elgiasi.

ASAKYMAS: man labai gaila, kad tau tai atsitiko. Tikrai siaubingai nemalonu įtarinėti savo artimiausius žmones elgiantis netinkamai. O jei kalba pasisuka apie neištikimybę, reikalai tampa dar komplikuotesni.

Tu įtari, kad tavo mama turi meilužį. Kiekvieną tėvų barnį ėmei traktuoti kaip santykių aiškinimąsi ir jauti balansavimą ties šeimos iširimo riba.

Tik nepersistenk spėliodama. Galbūt viskas ne taip, kaip tu įsivaizduoji. Neskubėk teisti mamos ir neskubėk jai prilipinti „neištikimosios“ etiketės. Galbūt tos SMS žinutės visai ne nuo kito vyro, galbūt sesuo ne taip interpretavo.

Be to maža ką gali prisigalvoti, pasiklausiusi nuogirdų ir viską susiejusi: ir išvyką, ir nuotaikų kaitą, ir barnius, ir žinutes… Kol neturi rimtų įrodymų negali teisti mamos.

Kaip išvengti šios nemalonios situacijos. Niekaip neapseisi nepasikalbėjusi su mama, kuri tikriausiai tave nuramins. Sukaupk drąsą ir pasakyk savo mamai, kaip tu nesmagiai jautiesi, kai ji pykstasi su tėčiu, ir kaip tu nerimauji dėl ateities. Tu turi teisę į jausmus ir turi teisę juos išreikšti.

Mama galbūt nė neįtaria, kaip tave skaudina. Be to tu jau pakankamai suaugusi, kad galėtum nagrinėti žmonių santykius ir pareikšti savo nuomonę. Pasakyk mamai, kur, tau atrodo, ji klysta, kas tau atrodo netinkama ir dėl ko labiausiai nerimauji. Paklausk mamos, kokia yra padėtis, patikink, kad esi pakankamai suaugusi žinoti, nes taip slapukauti nedera.

Aš tikiuosi, kad tavo mama supras, kokios rimtos yra jos poelgių pasekmės ir, jei ji yra užmezgusi romaną, susiprotės.

Kartais būna, kad sutuoktinių santykiai atšąla. Tada reikia būti ypač budriam ir stengtis kurstyti meilę ir tarpusavio supratimą. Žinoma, lengviausia nueiti paprasčiausiu keliu – ieškoti simpatijų ir intrigų aplink.

Pasakyk mamai, kad šis iššūkis „remontuoti“ santykius yra natūralus ir tikrai „kitur žolė ne žalesnė“.

Mano išsaugoti straipsniai