Kodėl jaunimas dalyvauja realybės šou ir trokšta populiarumo?

Buvę realybės šou „Kelias į žvaigždes“, „Dangus“, „Akvariumas“, dabartiniai - „Muzikos akademija“, „Lietuvos talentai“, „Talentų ringas“ ir kiti sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. Šios laidos buvo, o kai kurios ir dabar yra vienos žiūrimiausių Lietuvoje.

Tarp šou dalyvių galime pamatyti daugiausia jaunimą. Vos keletas buvo virš trisdešimties metų. O štai „Talentų ringe“ dalyvauja tik vaikai ir paaugliai iki 18 metų.

Žiūrint laidą „Lietuvos talentai“ buvo galima išgirsti Rūtą Ščiogolevaitę ir Marijoną Mikutavičių besiginčijančius dėl dalyvių, kuriuos reikėtų praleisti į pusfinalį, ir štai pasigirdo Mikutavičiaus žodžiai: „Tai ką? Praleisim visus vaikus ir turėsim vaikų šou?“.

Taigi, kiekvienoje talentų ieškančioje laidoje galime išvysti jaunų veidų. Tad, bandome išsiaiškinti, kodėl jaunimas ten plūste plūsta… Kam reikia to pripažinimo, populiarumo? Iš kur tarp jaunimo atsirado tas didelis noras tapti „žvaigžde“?

Žvaigždėms gyventi lengva?

Vieni norėtų tapti garsiais, nes tada gyvenimas tampa tiesiog lengvesnis. Martynas sako: „Norėčiau būti žvaigžde, nes tada atsidaro vartai į sėkmę. Jei esi garsus, tave priims dirbti bet kokį norimą darbą, nes tada darai reklamą ne tik sau, bet ir kitiems“.

„Iš vienos pusės tai norėčiau. Dabartinėje visuomenėje gerai būti žvaigžde, nes labai nesunku tapti viršesniu nei kiti ir gyventi lengvą gyvenimą,“ – mano Eglė.

„Tokioms kaip O. Pikul tai tikrai daug lengviau nei paprastiems žmonėms. Parodo viešai savo biustą, pasistaipo prieš kameras ir jau pilnos kišenės pinigų,“ – kritiškai mąsto Domas.

Kiti norėtų būti garsiais, tačiau jokiu būdu netapti vienadiene žvaigžde.

Viktoras teigia: „Taip, norėčiau būti žvaigžde, bet ne pop kultūros. Mano autoritetas – Andrius Mamontovas. Jis visų gerbiamas, žinomas, garsus, tvirtai galima teigti, kad jis - žvaigždė. Labai norėčiau ir netgi siekčiau būti toks kaip jis“.

„Tokia „žvaigždė“ kaip Pikul tai tikrai nenorėčiau būti! Norėčiau būti žinoma tik už savo tam tikrą talentą, pavyzdžiui, dainavimą bei laimėjimus, o ne už skandalus ar savo iššaukiančią išvaizdą,“ – įsitikinusi Marta.

Tad klausiame, o kam iš viso reikia to populiarumo? Jaunimas mano – dėl pinigų.

„Manau, kad taip lengviau „prasimušt“ ir šiaip tada nereikia į gyvenimą kabintis nagais ir ragais. Be to, dar pinigai neblogi,“ – sako Gintarė.

Mantas taip pat panašios nuomonės: „Tokioms kaip „pupytės“ tai pinigų, matyt, labai stinga ir dar reikia savo biustą būtinai pademonstruot visiems“.

Žinoma, atsirado žmonių, kurie atsižvelgė į visas blogąsias populiarumo puses. Jie nė už ką nenorėtų būti žvaigždėmis. Justė sako: „Tikrai nenorėčiau būt žvaigžde, nes žinomi žmonės neturi savo privataus gyvenimo, kai kurie iš jų dėl populiarumo net parduoda jį žurnalistams, atskleisdami pikantiškiausius savo gyvenimo įvykius“.

„Tikrai nenorėčiau būti garsi, nes tada mano gyvenimas būtų „išnarstytas iki kaulelių“, būčiau visad stebima. Negalėčiau kvailai elgtis viešumoje, garsiai juoktis ar šiaip „nusišnekėti“ – sako Monika.

„Mane „užknistų“ nuolat būti stebimai ir apkalbinėjamai. Tokiu atveju geriau jau būti paprastai mirtingajai“ – įsitikinusi Dovilė.

Taigi, o tu rinktumeisi žvaigždės gyvenimą?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis