JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: mama draudžia susitikti su tėčiu

KLAUSIMAS: mama sako, kad neleis man matytis su tėčiu, kol nesulauksiu 16 m. Negaliu tiek ilgai laukti. Man 14 m. Tėvai išsiskyrė, kai man buvo 9-eri. Iki skyrybų buvo daug ginčų, barnių. Paskui tėtis išsikraustė gyventi kitur.

Teisme jis prašė leidimo matytis su manimi. Kažkodėl aš tada nesutikau. Padariau didžiausią gyvenime klaidą – dabar suprantu, kad mama nuteikė mane prieš jį.

Labai noriu su juo susitikti, bet neįsivaizduoju, kur jis gyvena, neturiu jokių jo kontaktų. Tiesa, bendrauju su tėčio broliu ir jo mama, savo senele.

Ką man daryti? Mama man nepadės.

ATSAKYMAS: tavo istorija labai liūdna. Tavo mama negerai pasielgė ir dabar neteisingai elgiasi tavo atžvilgiu. Negalima vaikui uždrausti matytis su vienu iš tėvų, jei šis pageidauja.

Žinoma, ji taip elgėsi iš skausmo, kad iširo šeima, ne todėl, kad norėtų tave įskaudinti. Reiktų suprasti ir ją, ji labai išgyvena, kad teko skirtis, be to teismas tikrai ją išvargino. Ji jaudinasi ir dėl tavęs, tavo jausmų.

Galbūt mama mano, kad tėčio įtaka tau – ne pati geriausia. Galbūt ji galvoja, kad tėtis gali ką nors negero pasakyti apie ją, o gal ji jaučiasi įskaudinta ir taip nori tėčiui atkeršyti už nesusiklosčiusius šeimos santykius. Mama bijo ir tavo reakcijų po skyrybų, nenori tavęs apkrauti nereikalingomis, gal net skaudžiomis emocijomis, todėl draudžia susitikti su tėčiu.

Suprantu, keblu kalbėti su mama tokia tema, tačiau tu turi teisę daugiau sužinoti apie savo biologinį tėvą dabar, o ne po dvejų metų. Pasakyk, kad myli ją, o tai, kad nori žinoti daugiau, nereiškia, kad ją atstumi. Jei mama visgi nenorės padėti, galbūt pagelbės dėdė ar senelė.

Paprašyk jų, kad tau duotų tėčio telefoną, o tada gal sužinosi ir jo „Skype“ ar elektroninį paštą. Tuomet galėsite susirašinėti. Parašyti tėčiui laišką – papasakok apie save ir parašyk, kad norėtum su juo susitikti.

Tikiuosi, kad galiausiai judu susitiksite ir pradėsite bendrauti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Mano išsaugoti straipsniai