PSICHOLOGAS PATARIA: kompiuterinis žaidimas atėmė gyvenimą. Nebemoku gyventi

KLAUSIMAS: esu 16 metų vaikinas ir dar nė sykio nesu draugavęs su mergina. Žinau problemą - žaidžiau beveik penkerius metus tarp paauglių labai gerai žinomą žaidimą „Lineage 2".

Dėl šio žaidimo nėjau daugelį vasarų į lauką, nes tiesiog mane šis žaidimas buvo užvaldęs, todėl pradėjau mažiau šnekėti su žmonėmis, beje ir vaikystėje man nelabai sekėsi susirasti draugų, buvau stumdomas, buvau verksnys, buvo iš manęs tyčiojamasi.

Prieš 2-3 savaites mečiau šį žaidimą, bet vis dar nelabai šauna į galvą, ką pasakyti merginoms net internetu. Aš tiesiog visados tyliu, nes neturiu, ką pasakyti, tiesiog nelenda niekas į galvą.

Prieš 2-3 metus, galima sakyti, buvau susiradęs merginą. Žinoma, pasiūliau draugauti telefonu, tai spėju ir buvo viena didžiausių klaidų, nes nė sykio nebuvome susitikę, tik matėmės mokykloje.

Mano klasiokas sužinojo, kad draugauju su labai gražia mergina ir nutarė mane paerzinti, jis prie jos lindo, o aš nieko nedariau... Man buvo taip nejauku. Tą dieną mes išsiskyrėme. Tada vėl pasinėriau į žaidimus.

Dabar vėl noriu gyventi aktyviai, tik nelabai išeina…

ATSAKYMAS: nepaprasta parašyti tokį sąžiningą laišką ir nebijoti atskleisti savo vaikystės išgyvenimų, pažeminimų, praradimų, gėdos, priklausomybės ir troškimų.

Savaime suprantama, kad tu žymiai tvirčiau bendrauji internetu, negu žodžiais ar gestais. Tu žinai, kad tau reikia patikėti savo jėgomis ir įgyti bendravimo įgūdžių. Tu puikiai žinai, ko tu turėjai imtis, kad taptum „Lineage“ profesionalu.

Tau prireikė ilgos praktikos prie kompiuterio. Gerai, kad kompiuteris nepavirto rimta priklausomybe. Beje, kai jauti įtampos antplūdį, gali ir kitais būdais ją sumažinti, ne žaisdamas.

Bendravimo taip pat galima išmokti, kaip ir kitų įgūdžių. Mokėjimas bendrauti susideda iš keleto dalykų: tai pakankamas pasitikėjimas savimi, tam tikras gebėjimas išreikšti savo jausmus ir mintis, sugebėjimas suprasti kitus, kalbėjimo ir ekspresijos įgūdžiai ir kita.

Aš manyčiau, kad tau reikia mokytis bendrauti ir gilintis į save vienu metu. Pažinti save ir atskleisti savo stipriąsias puses padeda joga, grupinė psichoterapija, bendravimo lavinimo grupės, Rytų kovų menai, autogeninė treniruotė, meditacijos, meno terapijos grupės.

Bendravimo išmokstama ir dramos būreliuose, kokios nors veiklos projektuose, vasaros ir žiemos stovyklose, išlikimo/išgyvenimo žygiuose, taip pat kolektyviniuose sporto žaidimuose.

Čia išvardintos priemonės suteikia galimybę savęs pažinimą suderinti su treniruotės elementais ir buvimo tarp žmonių patirtimi.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis