Pozityvaus mąstymo teorija - mokykis iš garsenybių

Darganotos ir niūrios rudens dienos – idealus metas „keroti“ apatijai. Pasidavęs jai, užmiršti užsibrėžtus siekius, prarandi entuziazmą ir motyvaciją bet kokiai veiklai. Dalis žmonių tokiomis akimirkomis stiprybės semiasi iš religinių tekstų ar garsių žmonių citatų.

Svarbiausia sąlyga ta, jog kitų išreikštos mintys skatintų ir motyvuotų dirbti, mokytis, svajoti, kurti ateities planus.

Garsių visuomenės veikėjų citatos tave ne tik nuteiks pozityviai ir paskatins nenuleisti rankų, tačiau net ir tokiu miglotu ir įtemptu laikotarpiu, padės atrasti savyje jėgų keisti gyvenimą, teigia buzzle.com.

„Visados semkis jėgų iš stiprybės, o silpnybės palaipsniui pranyks pačios“. Rašytojas ir poetas Joyce C. Lockas.

„Gyvenimo tėkmės nesustabdysi, tačiau tai ne priežastis nusivilti viskuo. Tiek geri, tiek blogi dalykai neatsitinka veltui“. Garsus britų TV ir kino aktorius Walteris Sparrow.

„Nuostabu yra stebėti žmones, įsitikinusius, kad jie gali padaryti bet ką. Tikėdami savimi, jie įmina pirmąją sėkmės paslaptį“. Pozityviojo mąstymo pradininkas ir protestantų pastorius
Normanas Vincentas Pealeas.

„Pasitikėdamas judėk svajonių link. Gyvenk taip, kaip nori pats“. Amerikiečių rašytojas, poetas ir filosofas Henry Davidas Thoreau.

„Jei turi drąsos pradėti, reiškia turi drąsos sėkmingai pasiekti tikslą“. Amerikiečių psichiatras, verslininkas bei „šoumenas“ Davidas Viscottas.

„Jėgas, kurias iššvaistome nerimaudami, panaudokime mąstymui ir planavimui“. Jungtinės Karalystės premjeras II pasaulinio karo metais Winstonas Churchillis.

„Ženk pirmąjį žingsnį į tikėjimo link. Nebūtina galvoti, kas bus po to, tik ženk pirmąjį žingsnį“. Kovotojas už afroamerikiečių pilietines teises Martinas Lutheris Kingas.

„Visavertis gyvenimas neaplanko tų, kuriems kliūtis iš kelio panaikina kiti. Sunkumų įveikimas stiprina protą ir moralę.“ Rašytojas Williamas Matheras Lewis.

„Drąsa pasireiškia darant tai, ko bijome“. JAV kariuomenės majoras I pasaulinio karo metais Eddie Rickenbackeris.

„Vienas iš drąsiausių tavo poelgių, kuriuos gali atlikti, yra savęs pažinimas – žinoti kas esi, kuo tiki ir ko sieki“. Garsių JAV motyvacinių ir lyderiavimo programų kūrėja Sheila Murray Bethel.

„Kiekvienam žmogui, kuris netiki tavo jėgomis, tvirtina, kad tau nepasiseks, įrodyk, stengdamasis dvigubai, kad jis klysta“. Anonimas.

„Kelk sau naujus iššūkius. Maloniai nustebsi, pamatęs kokį turi potencialą ir kiek visko gali nuveikti“. Visapusiško strateginio planavimo firmos įkūrėja Cecile M. Springer.

„Neleisk sunkiems laikams tavęs palaužti. Tuo metu įgytą patirtį panaudok, siekdamas užsibrėžto tikslo“. Amerikietiško futbolo treneris Davidas Wiemeris.

„Turėdamas tikslą gyvenime, ar tai būtų įtikėjimas, jog turi atlikti tam tikrą misiją, ar paprasta svajonė, jautiesi nuolatos motyvuojamas irtis pirmyn. Vieni žmonės žino savo pašaukimą, o kiti jo ieško ilgą laiką“. Autorius nežinomas.

„Priimk save tokį, koks esi. Be išlygų. Tu esi tu, tai ir yra pradžia ir pabaiga. Jokių teisinimųsi, jokių apgailestavimų.“ Clark Montanas.

„Jei tiki savimi, visi dalykai tampa įmanomi.“ Buvęs futbolininkas Shannonas MacMillanas.

„Didžiausia klaida yra nuolatinė baimė klysti.“ Anonimas.

„Jei nori kažko pasiekti gyvenime, negali tiesiog sėdėti ir laukti, jog tai atsitiks be jokių tavo pastangų. Turi daryti viską, kad tai įvyktų“. Aktorius Chuckas Norrisas.

„Aš tvirtai tikiu sėkme. Pastebėjau, kad kuo sunkau dirbu, tuo dažniau ji mane aplanko“. Trečiasis JAV prezidentas Thomas Jeffersonas.

„Laivas uoste yra saugus. Bet laivai sukurti ne tam“. XX a. pradžios amerikiečių verslininkas Johnas G. Sheddas.

„Laimė aplanko tada, kuomet pasiruošimas susitinka galimybę“. Radijo aktorius ir motyvacinių veikalų kūrėjas Earlas Nightingale.

„Nėra nieko liūdniau, nei matyti jauną pesimistą“. Rašytojas Markas Twainas.

„Tu esi tas, apie ką mąstai ištisas dienas“. Daktaras Robertas Shulleris.

„Naujų vandenynų neatrasime tol, kol bijosime nebematyti kranto.“ Verslininkė ir gyvenimo prasmės ieškotoja Muriel Chen.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis