PSICHOLOGAS PATARIA: internetu mane „kabina“ penkiasdešimtmetis

KLAUSIMAS: interneto pokalbių svetainėje kurį laiką kalbėjausi su 47 m. vyru, nors man tik 13 m. Jis sakė nori susitikti. Šis vyras atrodo labai draugiškas ir aš juo tikrai susidomėjau ir pasitikiu.

Jis žino, kiek man metų. Ir jo tai netrikdo. Mes visai mielai bendraujame apie daugelį dalykų.

Mano tėvai prigrasino su juo nebendrauti, todėl aš užblokavau jį. Kaip man elgtis toliau?

ATSAKYMAS: tu apsisprendei teisingai, užblokuodama tą vyrą, papasakodama tėvams apie jį ir teiraudamasi mūsų patarimo.

Šis vyras pats turėtų žinoti, kad jam nedera reikalauti su tavimi susitikti. Bet kuris suaugęs žmogus žino, kad už paauglius atsakingi jų tėvai ir jo ketinimai jiems gali būti įtartini.

Kaip manai, ar galėtum atvirai daugiau papasakoti apie jį savo tėvams? Ar jis primygtinai siūlo susitikti, ar jis bendrauja su tavimi tėviškai?

O gal kaip pretendentas į rimtesnius santykius? Ar jis sako, kad tu jam patinki kaip mergina? Jei taip, jis gan pavojingas žmogus, atsižvelgiant į jo norą susitikti.

Jei suaugusį vyrą suviliojai, tai jau kvepia seksualiniu potraukiu, o, kaip tikriausiai žinai, seksualiniai santykiai su nepilnamečiais yra draudžiami įstatymo.

Turėtum sunerimti, jei jis nori artimiau su tavimi susipažinti ir net susitikti, tikriausiai rimtai galvoja apie tave. Tokie žmonės yra pavojingi. Turėtum vengti susiklosčiusios situacijos, jis gali trokšti tavimi pasinaudoti.

Žinoma, tu gali taip nemanyti. Galbūt jis labai draugiškai bendrauja su tavimi laisvalaikiu, gal tai jį įkvepia, gal jis taip prasiblaško – negalima smerkti žmogaus iškart, ypač kai mūsų žinios apie tą vyrą tokios menkos.

Galbūt tu tikrai tiki, kad galite tapti neblogi draugai, tačiau privalai žinoti, kas tau gresia, jei vyras turi nedorų ketinimų.

Manau, kad esi pakankamai subrendusi, jog suprastum ir žinotum, kad naudodamasi socialiniais tinklais vis tiek esi saugoma įstatymų, o pažeidę įstatymus žmonės yra baudžiami.

Tad papasakok tėvams daugiau ir jei jie nuspręs, kad vyras pavojingas, tegul nedelsdami imasi griežtų priemonių. Tegu susiranda policijos skyrių, atsakingą už neteisėtą veiklą internete, ir parašo pretenziją šiam vartotojui.

Be to reiktų informuoti ir socialinio tikslo administratorius, jų kontaktus taip pat rasi internete. Jie blokuos vartotoją, jei jis tikrai turi netinkamų ketinimų nepilnamečių atžvilgiu. Juk jis gali nuskriausti ir kitą mergaitę, ne tokią gudrią kaip tu…

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis