N-18: vaikinas mane metė, nes atsisakiau su juo permiegoti

KLAUSIMAS: mano draugas nutraukė santykius su manimi, nes pasakiau jam, jog kol kas nesu pasirengusi seksui. Man 16 metų ir aš jaučiu, kad jis yra ypatingas. Nuolat apie jį galvoju, nors mes išsiskyrėme prieš tris mėnesius.

Neseniai mes pasikalbėjome ir jis prisipažino, kad vis dar jam patinku, o aš pasakiau, kad ir aš jam neabejinga.

Aš tikėjausi, jog jis pasiūlys pradėti viską iš naujo, bet jis pasakė, jog mes negalime vėl būti kartu, nes jis žino, jog aš nepasirengusi daryti tai, ko jis nori.

Nenoriu pradėti lytinio gyvenimo, kol esu dar tik paauglė, be to nenoriu daryti to, kam nepritartų mano tėvai. Tačiau jaučiu, kad jei nepasiduosiu, prarasiu geriausią dalyką, kuris man yra nutikęs gyvenime.

Tikrai nenoriu būti vieniša per savo gimtadienį kitą mėnesį. Jaučiuosi tokia nelaiminga, kad tai pradeda kenkti mokslams.
Negaliu leisti, kad taip nutiktų, nes aš gaunu tik aukščiausius balus ir tai man labai svarbu.

Negaliu kalbėtis su savo mama, nes ji supyks vien dėl to, kad aš galvoju apie tai, ko nori mano buvęs vaikinas. Ji pasakys, kad man be jo bus tik geriau.

Daugybė merginų nori su juo susitikinėti, o aš neištversiu, jei jis bus su kita vien todėl, kad aš kvailai užsispyriau kol kas nepradėti seksualinio gyvenimo.


ATSAKYMAS: suprantu, kaip jautiesi. Tave kankina išties prieštaringi jausmai. Dilema, apie kurią mąstai, nėra lengvai išsprendžiama.

Jei tikrai jautiesi nepasirengusi seksui, nepasiduok emocijoms ir negrįžk pas buvusį vaikiną, kuris ir vėl reikalaus, kad patenkintum jo poreikius. Juk būdama nelaiminga ir tenkindama jo įgeidžius, tikrai nesijusi labiau mylima, o ir imsi save kaltinti, kad išsižadėjai principų.

Tik pagalvok, kas būtų, jei atsiduotum. Vaikinas su tavimi gal ir draugautų, tačiau, kadangi esi nuovoki, žinotum, dėl ko jis laiką leidžia su tavimi. Ar tai tau būtų priimtina?

Tu tikrai nesijausi su juo laiminga, o ypač bus sunku, jei jūsų santykiai galiausiai nutrūks – greičiausiai taip ir nutiks.
Tu apgailestausi, kad nesulaukei tinkamo laiko ir tinkamo žmogaus.

Jei tas vaikinas tave tikrai mylėtų ir tu jam rūpėtum, jis nė neprašytų tavęs nusižengti savo nusistatymams, ypač tokiu svarbiu klausimu.

Jis būtų laimingas vien žinodamas, kad jūs kartu, ir palauktų, kol tu pati pajusi, kad atėjo tinkamas metas lytiniams santykiams.

Jei jis tik renka trofėjus, ilgainiui jam norėsis naujų įspūdžių, net jei dabar ir sutiksi su juo permiegoti.

Kodėl tau nesurengus vakarėlio su savo draugėmis per savo gimtadienį? Juoko ir kikenimo tikrai bus daugiau, nei susitikus su kokiu vaikinu.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis