PSICHOLOGAS PATARIA: draugė „kabina“ mano simpatijas

KLAUSIMAS: esu 16-metė, su viena drauge draugaujame visą gyvenimą, tačiau pastaruoju metu mes nesutariame. Ji keletą kartų stipriai įskaudino mane, tyčia bučiuodamasi su man patinkančiais vaikinais.

Kartą tai padarė tiesiog man prieš akis. Tačiau aš kiekvieną kartą atleisdavau jai ir mes toliau draugaudavome.

Neseniai ji susitaikė su vaikinu, su kuriuo draugauja jau ilgą laiką: jie nuolat pykdavosi ir vėl susitaikydavo. Aš bandžiau jai atvirai pasakyti, kad ji daro klaidą, tačiau ji nekreipė dėmesio ir toliau draugavo su juo.

Nuo to laiko ji nepastebi manęs viešumoje ir ignoruoja.
Aš jaučiuosi įskaudinta ir pikta dėl to, nors gali būti, kad buvau per daug grubi, kalbėdama apie jos vaikiną.

Aš paklausiau, ar ji pyksta ant manęs ir ji atsakė, kad ne, tačiau ir toliau ignoruoja mane.

Aš mąsčiau apie tai ir jaučiu, kad mes abi per daug stipriai pasikeitėme, kad ir toliau išliktume draugėmis.

Mes lankome tą pačią šokių klasę, muzikinio teatro grupę ir mokyklą, turime daugybę bendrų draugų, kurie nieko nežino apie šią situaciją.

ATSAKYMAS: tu supranti, kad jūs – besiformuojančios asmenybės. Tampate suaugusiais žmonėmis, esate jau nebe tos pačios mergaitės, kurios kikena kieme, kalbėdamos apie patinkančius vaikinus.

Tavo draugė jau draugauja su vaikinais, nevengia intymesnių ryšių, bučinių. Ji eksperimentuoja.

Nejučia jūs tapote varžovėmis dėl vaikinų dėmesio. Galbūt tavo draugė stengiasi įrodyti savo pranašumą, viliodama tavo simpatijas? Pamąstyk, gal ji manosi esanti prastesnė už tave ir taip tikisi tau ir sau įrodyti, kad yra geidžiama?

O gal tu jai mažumėlę pavydi dėmesio? Kada prasidėjo jūsų lenktynės? Ar tada, kai tu pasakei savo nuomonę apie draugės vaikiną? Tikriausiai ji pamanė, kad tu jai pavydi ir specialiai nori juos išskirti.

Problema ta, kad jūs nebesišnekate apie savo išgyvenimus, o tik veikiate. Tai dažna paauglių problema. Jie neaiškina savo veiksmų, nes kartais jų patys nesuvokia. Tačiau reikia įsisavinti, kad minčių niekas neskaito ir norint būti suprastam reikia kalbėti.

Jūs pačios darote išvadas apie viena kitos mintis. Jūs sukuriate dramą ir kovojate su vėjo malūnais. Galbūt tarp jūsų atsirado ne interesų skirtumai, o bendravimo trūkumas, egoistiškumas, noras dominuoti.

Draugystę tai marina, todėl siūlau kuo greičiau išsiaiškinti su drauge, kodėl ji pastaruoju metu tave ignoruoja, o gal ji mano, kad tu ignoruoji ją.

Imkite kalbėti apie tai, kas jūsų draugystei pakišo koją ir išsakykite savo nuoskaudas. Drąsus jausmų ir minčių išsakymas padės suprasti situaciją ir interesų panašumus bei skirtumus.

Jei nuspręsite, kad suprasti vienai kitą sunku, nesibarkite, o toleruokite viena kitos skirtumus, nesiverždamos į viena kitos gyvenimą.

Ji visuomet bus tavo gyvenimo dalimi, juk turite tiek daug bendros veiklos ir draugų. Tu gali būti mandagi su ja, netgi jei šiuo metu ji nekreipia į tave dėmesio. Galbūt jūsų santykiai pagerės savaime, gal tai tik trumpas, tamsus laikotarpis jūsų draugystėje. bet kuriuo atveju pasikalbėkite vienumoje.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis