PSICHOLOGAS PATARIA: fantazijas užkariavo mokytoja

KLAUSIMAS: tai, ką jums pasakysiu, gali skambėti keistai, bet taip yra. Man 15, ir aš įsimylėjęs savo mokytoją. Ankščiau lankiau pas ją privačias pamokas, nuo to viskas ir prasidėjo.

Per pamokas negalėjau atplėšti nuo jos akių, ji tiesiog stulbinanti. Kadangi ji dar ir mūsų auklėtoja, dažnai su ja paplepėdavome. Jai - 40. Bet vyro ji neturi. Kas vakarą žiūriu į jos nuotraukas - jos liko nuo klasės kelionių.

Ji nuostabi, žavinga, seksuali ir stulbinanti. Tai tęsiasi jau 2 metus. Perėjau į kitą mokyklą, nors norėjau likti vien dėl jos. Labai ją mylių. Vien apie ją mano mintys.

Galvoju, gal vėl pradėti lankyti pamokas privačiai. Gal kas nors pavyks? Bent vieną kartelį. Manau, kad ir aš jai patinku. Ką daryti?

ATSAKYMAS: tu esi tikras romano herojus. O romanuose vaizdingai aprašomos istorijos, jau nutikusios ir vis nutinkančios gyvenime. Pažas įsimyli savo karalienę. Jaunas husaras pameta galvą dėl turtingos grafienės. Maiklas Džeksonas buvo įsimylėjęs Liz Taylor.

Tokių istorijų būna visais laikais ir visame pasaulyje. Vaikinams ir merginoms paauglystėje patinka vyresni žmonės. Labai dažnai jausmai kyla mokytojams.

Vyresnį už save galima įsimylėti dėl kelių priežasčių. Mokytoja yra graži, patraukli, gundanti. Ji supratinga, sąmojingas, švelni ir išklausanti. Ne kokia nuotaikų apimta penkiolikametė vėjavaikė. Taigi, vyresnė – mokytoja ar trenerė ar būrelio vadovė – gali tapti tikru traukos objektu paaugliui ar jaunuoliui.

Įsimylėjimas – labai stiprus jausmas, apsvaigimas, apkvaitimas, „apsinešimas“. Valandų valandomis žiūrinėti jos nuotraukas – didžiausias fantazijos azartas.

Suprantu, kad tu mintyse susikuri pačias karščiausias svajones. Žinau, kad esi praradęs ramybę, kartais gal net vogčiomis vaikštinėji aplink jos namus, kad tik ją galėtum pamatyti.

Gal rašinėji jai kito žmogaus vardu žinutes. Planuoji vėl imti privačias pamokas.

Tu net gal jai patikti. Bet mokytojos malonus žvilgsnis ar šypsena neturi tavęs apgauti. Ji turi savo gyvenimą, savo draugus, savo interesus. Pagalvok.

Mokytojai patiria didelį mokinių susižavėjimą. Drauge mokytojams tenka išlaikyti nenuilstančias įsimylėjusių juos mokinių atakas – akimis, žodžiais, veiksmais. Tavo atveju kiek paprasčiau, nes tu jau esi kitoje mokykloje.

Mokytojai nelengva nesugadinti santykių, nes dar daug laiko teks mokyti ar dėstyti. Mokytoja kaip suaugusioji turi atsakyti už savo poelgius. Todėl padėk jai ir nesukelk diskomforto savo įsimylėjimu. Jeigu myli, reiškia rūpiniesi, kad ji gerai jaustųsi.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis