Laikykis šių 5 žingsnių ir atsiminsi praėjusios nakties sapną kuo puikiausiai

Atsiminti sapną - nuostabu. Tuomet gali ne tik įvertinti, ką sapnas reiškia tavo realiam gyvenimui, bet ir gauti visai dienai entuziazmo ar apmąstymų dozę. Tiesa, ne visoms pavyksta atminti sapnus. Jei tu vis skundiesi, jog nieko nesapnuoji, ko gero, nežinai šių auksinių taisyklių.

Šalia lovos laikykite užrašų sąsiuvinį, kuriame žymėsite kiekvieną detalę

Net jei atrodo, kad ta dalis, kurioje dėvite žydrus marškinėlius, visai nereikšminga, ją vis tik pažymėkite užrašų knygoje. Specialistai teigia, kad žmogaus smegenyse yra įdiegti sapnų trintukai, dėl kurių nubudus būna sudėtinga prisiminti, ką sapnavome. Taigi jei tik prisimenate sapną, iš karto jį užsirašykite.

Prieš miegą nepamirškite vitaminų

Teigiama, kad B grupės vitaminai – tai geriausias būdas sapnams prisiminti. Kadangi B grupės vitaminų papildai gerina atmintį, pavyksta geriau įsiminti sapnus.

Pakankamas miego kiekis

Tam, kad sapnuotumėte, jums reikia miegoti, tiesa? Šis faktas atrodo visiškai elementarus, tačiau svarbu suvokti, kad kūnas ir smegenys turi būti pakankamai pailsėję tam, kad vaizduotė atliktų jai tenkančią užduotį.

Specialistai konstatuoja: kai trūksta miego, kūnas ima jo maldauti ir pirmenybę teikia lėtojo miego stadijai (NREM) – tai giliojo miego etapas, trunkantis nuo 4 iki 6 valandų ir padedantis fiziškai ir protiškai atsistatyti.

REM miegui sekti naudokite technologijas

Tenka pripažinti, kad šis metodas šiek tiek ekstremalus, tačiau jei esate pasiryžę nubudę konspektuoti net ir smulkiausias sapnų detales, verta jį išmėginti.

Išmaniajame arba fiziniam aktyvumui sekti skirtame prietaise palikite nustatymą pažadinti jus kas 90 minutes, praėjus pirmajam 4,5 val. miego intervalui. Nubudę po kiekvieno greitojo miego (REM) stadijos etapo pasižymėkite viską, ką prisimenate susapnavę, jei tik tokių prisiminimų turite, o tada ir vėl panirkite į saldų miegą.

Susikoncentruokite

Prabudusios skubėkite ne pusryčiauti ar maudytis po dušu, o ramiai apsvarstykite, ką sapnavote, įsigilinkite į prisiminimus. Šalia visuomet laikykite sapnininką, kuris gali padėti atminti praėjusios nakties sapno detales.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis