PSICHOLOGAS PATARIA: mano vaikiną „kabina“ kita

KLAUSIMAS: man yra 15 metų ir draugauju su savo klasioku, kuriam yra 16. Aš esu labai pavydi, todėl jis mėgsta mane paerzinti dėl šito mano bruožo.

Jis turi draugę, kuriai jis labai patinka ir, kiek supratau iš jo pasakojimų, ji sako, kad nori būti su juo. Mes kartu tik mėnuo, o prieš tai jis bandė kažką megzti su ja, bet jam nieko neišėjo, nes ji nenorėjo su juo susitikti.

Viskas tarp jų lyg ir pasibaigė tuo, jis pardėjo simpatizuoti man. Bet kai tik ji sužinojo, kad jis su manimi, ji vėl pradėjo jam rašyti visokiausias romantiškas SMS, o jis jai atsako gana šiltai.

Prieš porą dienų jis susitiko su ja, ji neslėpė savo jausmų, o iš jo pasakojimo supratau, kad jis bandė išaiškinti jai, kad jis dabar su manimi, bet jai tai nebuvo labai svarbu. Ji nori vėl susitikti su juo.

Vaikinas man sako, kad tikrai manęs dėl jos nepaliks, bet man vis tiek baugu, nes nežinau, kas iš tikro dedasi jo galvoje. Ką man daryti? Ta mergina yra gana lengvabūdė…

ATSAKYMAS: Ką daryti? Dabar labai neramus, audringas laikotarpis tavo gyvenime. Tave kankina klausimas – ar jis tave myli. O čia dar ta nelemta panelė.

Žinau, kaip daužosi širdis ir kaip džiūsta burna, vien išgirdus, kad konkurentė vėl parašė tavo klasiokui.Tu susinervini ir, galbūt, pradedi jį ar ją sekti koriduoriuose ar gatvėje, prašyti vaikino, kad parodytų savo telefoną, nes nori vėl ir vėl sužinoti, ką ji jam parašė.

Be perstojo kalbiesi su draugėmis, aptarinėji kiekvieną žinučių žodį, mėgini įžiūrėti kokią nors paslėptą prasmę iš SMS šypsenėlių ar ženkliukų, tariesi kaip pasielgti, kaip nugalėti tą merginą, kad nekibtų prie tavo draugo.

Žodžiu, esi praradusi ramybę, pasitikėjimą savimi ir savo vaikinu, kankiniesi iš pavydo. Tau sunku. Taip jaučiasi kiekviena panelė, patekusi į panašią padėtį. Tokie išbandymai laukia kiekvienos merginos arba vaikino, nes aplinkui tiek daug konkurentų.

Be to, visi aplinkui užsikrėtę meilės ir noro turėti draugą bacila. Temperatūra tarp žmonių pakilusi iki keturiasdešimties laipsnių. Kai taip „karšta“, labai sunku galvoti ir susigaudyti.

Dabar pagalvokime, ką daryti. Pirmiausia, verta šiek tiek atvėsti. Reiktų nekelti panikos ir kiek įmanoma, išsaugoti ramybę. Svarbiausia, kad neskubėtum ką nors daryti.

Nepriskaldyk malkų, nepagadink, nesukomplikuok padėties. Susilaikyk nuo persekiojimo ir keršto planų tiek merginos, tiek savo draugo atžvilgiu. Vaikinas tau atvirai pasako, ką kita panelė parašė arba pasakė, neslepia, kad jai atsakė galimybę draugauti, nes draugauja su tavimi.

Jis sugeba išlaikyti ištikimybę ir paaiškinti, kad yra užimtas. Vaikinas atviras ir nuoširdus su tavimi.

Toks išbandymas gali sustiprinti jūsų draugystę arba gali ir išardyti ją. Tavo amžiuje stiprūs jausmai greitai kyla ir greitai praeina. Gal tu jau pati esi atradusi atsakymą į savo klausimą.

Artėja nuostabus metas – Kalėdos. Sugalvok gražų ir romantišką pasveikinimą savo klasiokui, kuris tau toks brangus. Tai pats šilčiausias ir maloniausias dalykas, stiprinantis santykius. Ir tau linkiu stebuklingų draugiškų ir linksmų Kalėdų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis