PSICHOLOGAS PATARIA: myliu du vaikinus. Kurį pasirinkti?

KLAUSIMAS: mano buvęs vaikinas atėjo į mokyklos kalėdinį koncertą ir nuo tada mano jausmai jam vis stiprėja. Man 15 m. ir su savo naujuoju vaikinu draugauju jau 4 mėn.

Aš labai jį myliu ir, kai mes esame kartu, atrodo, tarsi man pilve plazda drugeliai. Tačiau po mokyklos koncerto aš vėl pradėjau leisti laiką su savo buvusiuoju vaikinu ir jis sako, kad mane vėl įsimylėjo.

Aš pasakiau jam, kad jį myliu, ir tai atrodo taip teisinga, bet mano dabartinis vaikinas man taip pat labai rūpi. Man atrodo, kad aš abu juos myliu.

Dabartinis mano vaikinas net nenutuokia, ką aš jaučiu savo buvusiajam ir, jei sužinotų, tai tikrai nusimintų. Jis visiškai manimi pasitiki.

Tik dvi mano artimiausios draugės žino, kaip aš jaučiuosi ir jos skirtingai pataria man, ką daryti. Vienos manymu, man geriau likti su savo dabartiniu vaikinu, nes mano buvęs buvo „žaidėjas“, o kita sako, kad turėčiau jaustis laiminga, kad mano buvęs nori manęs, nes jis turi daug gerbėjų.

Jos abi sako, kad, kai aš ir mano buvęs esame kartu, yra akivaizdu, ką mes jaučiame vienas kitam ir kiti žmonės netrukus tai pastebės.

Kurį man pasirinkti?

ATSAKYMAS: sunku paslėpti stiprius jausmus, ypač kai du žmonės jaučia vienas kitam tą patį. Anksčiau ar vėliau tavo vaikinas tai pastebės. Net jei ketinsi nuo jo nuslėpti, kad galvoji apie buvusį, netrukus jis pradės įtarinėti, nes pastebės, kad tavo dėmesys klajoja kažkur kitur.

Kita vertus, nemanyk, kad jei du žmonės jau žino, kaip tu jautiesi, nesužinos aplinkiniai. Kartais ir nuogirdos ar gandai gali pridaryti daug bėdos, tad pats laikas „nebetempti gumos“ ir imtis veiksmų.

Tai, kad du vaikinai kovoja dėl tavęs, labai paglosto savimeilę, bet, jei apgaudinėsi savo vaikiną su savo buvusiuoju, įgysi prastą reputaciją. Pagalvok, kaip pati jaustumeisi, jei tavo vaikinas turėtų dar vieną slaptą simpatiją?

Visų pirma turėtum pagalvoti, kas nutiko tarp tavęs ir tavo buvusiojo vaikino, kad judu išsiskyrėte. Kurio iniciatyva draugystė pasibaigė? Ar manai, kad vaikinas pasikeitė arba pasikeitei tu, jog nebedarysite tų pačių klaidų? Ar esi įsitikinusi, kad tavo buvusiam nesi trumpalaikis nuotykis? Kuo tavo buvusysis geresnis už dabartinį tavo vaikiną?

Jei esi susipainiojusi savo jausmuose, padaryk paprastą, tačiau efektyvų eksperimentą. Paimk popieriaus lapą ir ant jo surašyk kiekvieno vaikino geriausias ir tau labiausiai patinkančias savybes.

Tuomet ant kito lapo surašyk su kiekvienu vaikinu siejamas baimes, abejones ir vaikinų ydas. Imk ir palygink rezultatą. Kuris vaikinas turi daugiau teigiamų savybių, kurio vaikino teigiamybės tau atrodo ilgalaikiškesnės? Galiausiai pagalvok, kokių santykių šiuo metu trokšti tu.

Akivaizdu, kad tu negali susitikinėti su jais abiem. Jei nuspręsi, kad nori likti su savo buvusiuoju, tuomet būk sąžininga su savo vaikinu – pasakyk jam, ką jauti ir nepalik abejonių.

Tavo draugės negali nuspręsti už tave, tu pati turi tai padaryti. Galbūt tavo sprendimas nebus teisingas, bet nenusimink. Paauglystė – tai yra brendimo ir savęs supratimo bei pažinimo, kas esi ir kokie vaikinai tau iš tikrųjų patinka, dalis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis