N-18: negaliu prisiversti nakvoti pas draugą

KLAUSIMAS: draugas vis kviečia nakvoti pas jį, bet aš labiau mėgstu miegoti savo lovoje ir apskritai keistai jaučiuosi svetimuose namuose.
Mums su draugu po 16 m.

Vasarą daugybę kartų pas jį nakvojau, man labai nepatiko. Tiesą sakant, apskritai nemėgstu miegoti svetimoje vietoje, viešbučiuose, būtent todėl nemėgstu kelionių ir atostogų.

Aš mėgstu miegoti savo lovoje, bet jeigu pasakysiu taip savo draugui, jis siūlysis nakvoti pas mane, aš nenoriu, kad jis nakvotų pas mane. Naktį noriu miegoti savo kambaryje, savo erdvėje, viena.

Pataruoju metu prigalvojau daugybę pasiteisinimų, darosi sunku ką sugalvoti. Ima atrodyti, kad aš išsisukinėju.

Per Kalėdų atostogas, šis klausimas vėl iškils. Apskritai nenoriu pas jį nakvoti, bet ką pasakyti, kad nepasirodyčiau keistuolė?

ATSAKYMAS: daugybei įvairaus amžiaus žmonių labiau patinka miegoti savo namuose, savoje lovoje. Čia nėra nieko keisto. Paprasčiausiai tu labai prisirišusi prie savo aplinkos ir joje jautiesi geriausiai ir saugiausiai.

Atvirai pasikalbėk su draugu, nereikia išsigalvoti keistų pasiteisinimų. Pasakyk, kad svetimoje vietoje sunkiai užmiegi, kad tau smagu su juo bendrauti, tačiau nori pareiti nakvoti namo.

Suprantama, kad tikriausiai varžaisi draugui pasakyti, kad tau nejauku pas jį nakvoti, nes draugas gali pagalvoti, kad vengi su juo suartėti, jis gali pamanyti, kad tavęs netraukia arba tu nenori, kad jūsų santykiai tampų artimesni.

Jei nenori, kad draugas abejotų tavimi ir imtų spėlioti, kodėl išsisukinėji, pasakyk jam, kaip jautiesi svetimoje vietoje. Primink, kad ne tik pas draugą jautiesi nejaukiai, tačiau ir visose svetimose vietose.

Pasakyk, kad tai neturi nieko bendro su jūsų santykiais ar su tavo jausmais. Derėtų nuoširdžiai patikinti, kad artimiausiu metu norėtum grįžti miegoti į namus, o kaip bus vėliau, nesi tikra. Galbūt tai - išties tik laiko klausimas, galbūt, kai priprasi prie žmogaus ir tavo jausmai taps stipresni, galbūt tu pati imsi geriau jaustis, būdama pas vaikiną.

Nereikia savęs versti daryti tai, ko nenori. Galbūt tavo psichologinės baimės, o gal nerimas trukdo gerai pasijusti pas draugą namuose, pabandyk išsiaiškinti, ar vienodai blogai jautiesi pas visus svetimus žmonės, ar vaikino namai kažkuo išskirtini, gal tave varžo vaikino tėvai, o gal paprasčiausiai nejauku eiti miegoti, nusivalyti makiažą, nusirengti svetimuose namuose.

Paanalizuok savo jausmus. Nieko blogo, kad geriausiai jautiesi namuose savo lovoje ir viena. Jei vaikinui tikrai patinki, jis tavęs nevers kartu miegoti ir nesiverš į tavo namus, o palauks, kol jausiesi drąsiau. O gal rasite kompromisą, kur abu jausitės gerai – gal tai išvykos, keliones, stovyklavimas...

Ar gerai sutari su tėvais? Galbūt gali pasikalbėti su jais ir pasiaiškinti, iš kur atsiradusi tokia baimė. Jos priežastis gali būti išgąstis ar kokia nemaloni patirtis.

Pabandyk tai pasiaiškinti, o geriausia, jei tavo nemalonūs potyriai kitų namuose tave trikdo, pasikalbėk su psichologu, jis padės tau išsiaiškinti, kas tave neramina, o tada, žinodama, galėsi planuoti tolesnius veiksmus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis