Mokykla baigėsi, klasiokai išliks! Kaip išsaugoti draugystę po išleistuvių?

Ilgai laukta laisvės diena atėjo, tu jau - ne be mokinė. Atestatas rankose, vasaros atostogos suplanuotos, universitetą išsirinkai, atrodytų, ko daugiau reikia?

TAI PAT SKAITYK: vaikino nuomonė: "Nepykit, bet storulės neturi šansų!"

Tačiau ar susimąstei, kas nutiks, kai pagaliau užversi mokyklos duris ir už savęs paliksi 12 metų trukusią atkarpą? Vienas dalykas, kuris neišvengiamai laukia - nutrūkę ryšiai su klasės draugais.

Šiandien jūs - vienas kumštis. Kartu organizuojat renginius, ruošiatės egzaminams, važiuojate iškylauti, dalyvaujat pašėlusiuose vakarėliuose ir braukdami ašarą paskutinį kartą dainuojat išleistuvių dainą. Jau kitą rytą jūs tapsit tiesiog buvusiais klasiokais. Skaudu? Imkis veiksmų, kad neprarastum geriausių mokyklos draugų!

1. Pirmos savaitės - sunkiausios
Laikas tarp išleistuvių ir rugsėjo pirmosios - vienas sudėtingiausių kiekvieno jaunuolio gyvenime. Universitetų paieškos, dokumentų teikimai, svarstymai, kur ir su kuo gyventi, kaip išsikraustyti iš savo mokyklinio kambario ir kaip dabar reikės savarankiškai savimi rūpintis. Todėl nenuostabu, kad neliks laiko susitikimams su klasiokais. Tai normalu ir nereiškia, kad draugystė baigėsi!

2. Laikyk ryšį
Pašto balandžiai ir žinutės butelyje - tik istorinių filmų detalės. Mes gyvenam technologijų amžiuje, kur nepalaikyti ryšio su aplinka beveik neįmanoma. Įtrauk savo klasiokus į socialinio tinklo draugų sąrašą, nepatingėk pakomentuoti jų nuotraukų ir parodyti susidomėjimo. Nebūk pasyvus stebėtojas, parodyk, kad jų neužmiršai ir aktyviai domiesi jų gyvenimu po mokyklos. Nejaugi neįdomu, kaip sekasi studijuoti Justui, kuris tau padėjo spręsti matematikos uždavinius? Parašyk jam!

3. Susikurk tradicijas
Jeigu nenori prarasi ryšio su artimiausiais draugais, turi atrasti, kas tą jūsų ryšį saugo. Jeigu studijuosite tame pačiame mieste, kodėl gi nesusibėgus kartą per savaitę pasėdėti jaukioje kavinukėje ir aptarti, kas naujo atsitiko gyvenime? Arba galit sugalvoti, kad į naujausius filmus eisite tik drauge, taip vos pasirodžius anonsui automatiškai prisiminsi, kad metas pasimatyti su klasiokais.
Neužmirškit, kad ir tėvelius aplankyti būtina. Suorganizuokit pirmą klasiokų grįžimą namo traukiniu ir paprašykit, kad tėvai jus pasitiktų stoty. Nepatikėsi, bet tokios akimirkos giliai įsirėžia į atmintį!

4. Aplankyk
Geriausia draugė studijuos Kaune, o tu - Vilniuje? Na ir kas! Apsilankykit viena pas kitą, parodykit, ką naujo atradote savo studijų mieste. Aplinkos pakeitimas ir pasimatymas su drauge išgelbės nuo liūdesio pirmąsias studijų savaites, kai jausiesi pasimetusi, nervinga ir labai ilgėsiesi namų...

5. Neleisk mokyklos draugams užvaldyti tavo gyvenimo
Kartais nutrūkusios draugystės - tik į naudą. Nieku gyvu netapk ta, kuri visą gyvenimą bendrauja tik su mokyklos draugais. Žinoma, bendrauti su senais yra daug lengviau nei su naujais, tačiau tai rodo, kad tavo gyvenime - jokio progreso. Niekas nesako, kad turi gaivališkai ieškoti naujų draugysčių, tačiau neapsiribok vien klasiokų vakarėliais ir išvykomis. Tokioje terpėje susikuria visos palankios sąlygos rastis paskaloms ir nesutarimams. Neapleisk senų, bet nebėk ir nuo naujų žmonių savo gyvenime.

6. Mėgaukis prisiminimais
Dabar tau atrodo, kad gyveni smagiausias savo gyvenimo dienas. Ruošiesi išleistuvėms, lankaisi pas grožio specialistus, renkiesi suknelę, nurimai dėl egzaminų rezultatų. Neabejojam, kad aplankys patys šilčiausi jausmai, kai po keleto metų žiūrėsi savo išleistuvių nuotraukas ir ilgėsiesi tų dienų. Tačiau praeitis juk visuomet atrodo saldesnė, nes mes atsimenam tik tai, kas mums miela. Džiugu, jei pagalvojusi apie mokyklą prisiminsi visus nuotykius, laimės akimirkas, o  ne piktus mokytojus ir kalną namų darbų. Ir net jei mokyklos draugai liks tik linksmais veidais nuotraukose, atmink, kad su jais praleidai nuostabiausias savo jaunystės dienas. Vienas gražiausių tavo gyvenimo etapų baigėsi, tačiau prasideda dar gražesnis...

Visa panele.lt komanda sveikina visas šįmet mokyklą baigsiančias skaitytojas ir linki pačios gražiausios vasaros bei akimirkų, kurias prisiminsi visą gyvenimą. Mokykla baigėsi, laimė tęsiasi!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis