Vaikinų siaubas - mėnesinės. Kodėl jie taip bijo mūsų "pusseserės iš Raudondvario"? (APKLAUSA)

Bet kuri mergina, bet kartą gyvenime turėjusi vaikiną, žino, kaip nedrąsu ir gėda jam pirmą kartą pasakyti, kad atėjo "tavo dienos".

Pradedant klasiokais, baigiant pašaipūnais broliais, mes visos bijom, kad netyčia mūsų kas mėnesį sugrįžtanti paslaptis išlįs į viešumą, ir slepiam ją nuo aplinkui esančių vaikinų. Anokia čia paslaptis - biologijos vadovėliai jau žemesnėse klasėse paaiškina, kas vyksta skirtingų lyčių organizmuose, ir kodėl merginoms lemta kas mėnesį kraujuoti. Tai kodėl jie vis dar šaiposi?

Vaikinas - ne šiaip kaimynas ar klasiokas. Juk jam patiki visas savo paslaptis, nugali gėdas ir nori jį laikyti . Tai kodėl mes nenorim su jais kalbėti apie mėnesines? Bijome reakcijos? Pasirodo, vaikinai dažnai vengia kalbėti apie mėnesines, nes nelabai suvokia, kas "ten" dedasi. Jie negali suprasti, kaip iš tos vietelės, į kurią labai norėtų patekti, gali bėgti kraujas ir mes dėl to ne tik kad nesirūpinam, bet ir sugebam sportuoti, keliauti ir, jei labai reikia, apsivilkti bikinį!

Vaikinai savo baimę dažniausiai paaiškina taip:

1. Šlykštu. Pripažinkim, net ir kas mėnesį matydamos tą patį vaizdelį, juo tikrai nesigėrim. O ką kalbėti apie vaikinus, kurie net neįsivaizduoja, kaip iš "ten" gali bėgti kraujas?! Jiems tai atrodo neįtikėtinai šlykštu, kai kurie net nenori liestis prie mėnesinėmis sergančios merginos. Dažniausiai taip elgiasi itin jauno amžiaus vaikinai, kurie dar patys nesupranta, kas dedasi su jų pačių kūnu, o ką jau kalbėti apie kitą lytį. Tačiau ir tarp suaugusių vyrų pasitaiko tokių "tamsuolių", kuriems mėnesinės - didžiausia paslaptis, o ja serganti moteris - kažkas atstumiančio ir nenormalaus.

2. Nevyriška. Kai kurie vaikinai galvoja, kad mėnesinės - silpnumo požymis, dėl kurio merginos ir yra silpnoji lytis. Todėl kalbėtis apie šį išskirtinai merginų bruožą jiems atrodo nevyriška. Apklausus vaikinų, ar jie sutiktų nupirkti merginai tamponų ar higieninių paketų, 9 iš 10 atsakė, kad jiems būtų gėda. O kas, jei pamatys draugai?!

3. Neaišku. Jei vaikinas nestudijuoja medicinos, mažai šansų, kad jis supranta, kas iš tiesų vyksta merginos organizme. Natūralu, kad tai, ko mes nežinom, dažniausiai mus baugina. Todėl ir vaikinai nenori kalbėti apie tai, ko jie nesupranta.

Ką daryti, jei vaikinas vengia kalbėti apie tavo sveikatą bei mėnesines?
Poroms, ypač planuojančioms pradėti lytinį gyvenimą, būtina aptarti visus neaiškumus. Mėnesinės - vienas jų. Vaikinas turi suprasti, kas vyksta tavo organizme, kodėl kas mėnesį tu kraujuoji ir ką reiškia vaisingos dienos. Taip bus paprasčiau apsispręsti dėl kontraceptinių priemonių ir šeimos planavimo. Svarbiausia, vaikinas turi suvokti, kad mėnesinės - natūralus ir jokiu būdu ne gėdingas procesas, su kuriuo jam teks taikytis daugiau nei pusę gyvenimo.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis