Skaitytoja klausia: esu pirmakursė. Kaip kuo greičiau pritapti?(SUŽINOK)

Ruduo - jau visai čia pat. Metas grįžti atgal į mokyklą ar universitetą!

Smagu bus vėl pasimatyti su draugais, mokytojais, grįžti į mokyklos ritmą ir gyvenimą. Tačiau ką daryti, kai tenka keisti mokyklas ar pradėti studijuoti naujame mieste? Skaitytoja Ieva jau rugsėjo pirmąją taps filologijos studente. Mergina nerimauja, kaip reikės priprasti prie gyvenimo ir studijavimo naujame mieste

"Sveiki, esu Ieva, man 19 metų, esu šviežiai iškepta anglų filologijos studentė. Šią savaitę kraustysiuosi į Vilnių, kur rugsėjo 1-ąją ir pradėsiu mokslus. Labai džiaugiausi įstojusi į norimą specialybę, bet dabar pradėjau nerimauti: esu kilusi iš mažo miestelio, Vilnius man - didmiestis, nežinau, kaip reikės ten gyventi ir mokytis. Gyvensiu kartu su drauge, bet ji studijuos kitame universitete. Daugiau draugų Vilniuje neturiu, todėl bijau tapti atsiskyrėle. Kaip man kuo greičiau pritapti naujame mieste ir susirasti draugų?"

Ieva, studijuoti kartu su tavimi pradės ir tūkstančiai kitų studentų, todėl nesi vienintelė! Jie tai pat jaučiasi nedrąsiai, nežino, ko tikėtis iš universiteto ir naujo gyvenimo etapo. Su šia mintimi ir siūlome pradėti studentišką gyvenimą.

Pirmas įspūdis - svarbu, tačiau jis dar ne viskas. Jau rugsėjo 1-ąją stenkis įsiminti bent kelis bendramokslių veidus ir vardus, nebijok prieiti pirma ir prisistatyti. Mokslai suveda kaip niekas kitas: turėsite bendrą interesą (paskaitos, egzaminai, griežti dėstytojai), todėl ilgainiui tikrai rasi bent vieną giminingą sielą. Negalvok, kad esi naivi mergaitė iš mažo miestelio. Tu - šauni mergina, savo gabumais sugebėjusi įstoti į norimą specialybę, didžiuokis tuo! Būk draugiška, dėmesinga, nuoširdi ir paprasta. Tokie žmonės niekuomet nelieka vieniši.

Gyvenimas naujame mieste gali gąsdinti, tačiau neverta užsidaryti kambaryje ir nekišti į lauką nosies. Vos tik atsikraustysi, žemėlapyje susirask, kur yra tavo universitetas, artimiausia parduotuvė, miesto centras ir t.t. Aplankyk šias vietas, o jei bijai pasiklysti, naudokis žemėlapiu savo išmaniajame telefone. Nėra kito būdo prisijaukinti naują miestą kaip pačiai jį užkariauti. Todėl drąsiai vaikštinėk naujomis gatvėmis, išgerk kavos akį patraukusioje kavinėje, jei turi dviratį, būtinai juo važinėkis. Netruksi pajusti, kad naujame mieste jautiesi sava, o jei labai pasiilgsi namų - jie vos už keliasdešimties kilometrų.

Daugelis sako, kad atsiminimai iš studijų metų - patys gražiausi. Tik tu pati renkiesi, kokie bus taviškiai. Todėl džiaukis nauja patirtimi, nebijok klysti, ieškok džiaugsmo net sunkiausiomis akimirkomis ir apsišarvuok kantrybe, nes mokslas - dalykas rimtas. O jei reikės patarimo, visuomet gali rašyti mums love@panele.lt Mes neleisime tau liūdėti!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis