Blogiukai: priežastys, kodėl mes negalime jiems atsispirti

Mes, merginos, esam keisti sutvėrimai. Kad ir kiek kartų mums draugės verkia ant peties besiskųsdamos, kad buvo įskaudintos kokio blogiuko, kad ir kiek filmų žiūrime, kuriuose akivaizdžiai parodoma, kad su tokiais susidėti neverta ir jie atneša vien bėdas, skausmą, nelaimes ir išdavystes, beveik kiekvienai iš mūsų bent kartą gyvenime buvo taip užtemęs protas, jog vaikėmės vaikiną, kuris tiesiog užprogramuotas sudaužyti mums širdį. Kodėl taip yra?

Šiek tiek psichologijos:

Moterų poreikis susidėti su blogiukais yra gryna psichologija, sumaišyta su aplinkinių įtaka. Tai, kodėl merginos susideda su vaikinais, kurie jas įskaudins, kodėl potencialūs širdžių daužytojai yra tokie paklausūs – visa tai galima paaiškinti labai paprastai.

Moterys blogiukus laiko vyriškumo etalonais. Grubus elgesys, požiūris „mažiau kalbų, daugiau darbų“ bei tvirto ir nepasiekiamo vyro įvaizdis ir yra tai, kas moteris verčia aikčioti, vos tik su tokiu blogiuku susiduria. Tokie vyrai joms primena drąsius karius, riterius, gladiatorius ir tuos, kurie su rimta veido išraiška ir, rodos, su minimaliomis pastangomis atremdavo visus sunkumus ir nugalėdavo visus priešus.

Blogiukai itin populiarūs tarp ramių, kuklių ir netgi kiek nedrąsesnių merginų. Kodėl? Tokio tipo merginos ieško tvirtos sienos, už kurios galėtų pasislėpti. Gelbėtojo, kuris jas apsaugos bet kokioje situacijoje. Vyro, šalia kurio bet kuri mergina jaustųsi saugi ir užtikrinta, kad jai nieko nenutiks. Ir visai nesvarbu, kad toks blogiukas gali pasislėpti krūmuose vos pajutęs pavojų – jis meistriškai sugeba apsimesti, kad niekas, absoliučiai niekas visame pasaulyje jo negąsdina.

Kuo tokie vaikinai taip labai skiriasi nuo mielų, paprastų ir ramių vyrukų? Jie – iššūkis. Kiekviena mergina nori žinoti, kad net ir labiausiai nepataisomas maištininkas jos rankose tapo švelnus, mielas, rūpestingas ir mylintis. Ir visai nesvarbu, kad tokie drąstiški pasikeitimai vyksta tik filmuose ir auksinės romantinės kolekcijos knygose minkštais viršeliais. Šiaip ar taip, svajoti nėra draudžiama.

Blogiukai žavi ir maištautojas. Dažna mergina, paauglystėje ar šiek tiek vėliau turi pereiti per maištingąjį laikotarpį. Būtent jo metu kur nors ant kūno atsiranda tatuiruotės, kurios tuo metu atrodo labai drąsios, bet iš tiesų stokoja originalumo. Tuo metu atsiranda poreikis ne tik keistoka spalva nusidažyti plaukus ar apsilankyti keliuose metalo koncertuose, bet ir šalia turėti kokį maištingą vyruką, visiems įrodantį, kad tu – ne tokia, kaip visos.

Blogiukai merginas sužavi visu geriausių savybių komplektu. Visų pirma - jie drąsūs ir yra pasiryžę priimti įvairius iššūkius. Jie paslaptingi, todėl visuomet gali apie tokį vaikiną sužinoti ką nors naujo ir niekada nesijausi taip, lyg jį visiškai pilnai pažinotum. Be to, jie puikiai žino kaip bendrauti su moterimi. Būdami charizmatiški ir kūrybingi, tokie vaikinai neieško žodžių kišenėje ir puikiai žino kaip net ir pačią šalčiausią merginą apvynioti aplink pirštą, sužavėti ir sudominti. Nepaisant to, blogiukai beveik visada yra energingi. Jie visada pilni keisčiausių idėjų, poreikių ir sumanymų. Tokie vyrai užtikrina, kad niekada neteks nuobodžiauti, o tai kiekvienai moteriai yra nepaprastai svarbu. Nagi, kuri iš mūsų norėtų paskęsti rutinoje?

Savimi nepasitikinčios, žemos savivertės merginos dažnai tokius vaikinus įsimyli dėl to, jog yra įsitikinusios, kad geresnių nėra vertos. Galbūt tai susiję su prieš tai turėtais santykiais, galbūt kiek giliau slypinčiais kompleksais, tačiau jos tam tikra prasme pasmerkia save įskaudinimams ir ne patiems laimingiausiems santykiams.

Filmų, knygų, serialų, muzikos ir aplinkos įtaka

Nepaprastai didelę įtaką tam, kad merginos mano, jog blogiukai – patys seksualiausi ir geidžiamiausi daro filmai, knygos, serialai, muzika ir visa kita, kas mus kasdien supa. Kaip merginos anksčiau svajojo apie žaviuosius princus, taip šiandien svajoja apie čiakus basus, kapitonus džekus sperou, seksualius ir paslaptingus vampyrus iš nesuskaičiuojamų kiekių serialų ir filmų, bei, žinoma, nepasiekiamus dievukus, stovinčius ant scenos ir mus kerinčius savo muzika. Žinoma, merginos vis dar svajoja apie vieną ir tikrą meilę, gyvenimą ilgai ir laimingai bei romantišką išjojimą į saulėlydį, tačiau šiuolaikinė kultūra mus sugebėjo įtikinti, kad viso to galima pasiekti ir su blogiuku pašonėje. Šiaip ar taip, yra nemažai pavyzdžių, kuriais galima sekti. Blair iš jau pasibaigusio serialo „Gossip Girl“ ištekėjo už savo svajonių blogiuko. Bene kino klasika laikomas „10 Things I Hate About You” mums įrodė, kad net nepalaužiamiausias ir šalčiausias vaikinas gali apsvaigti iš meilės. O kur dar žavingasis Ryan Gosling'as, bene kiekviename filme įkūnijantis užkietėjusį mergišių, bet galiausiai pasiduodantis kokios gražuolės kerams?..

Norėjimas būti su blogiuku – suprantamas ir visiškai normalus. Mažai tikėtina, kad gyvenimas bus kaip filmas, tačiau taip – tik dar įdomiau. Vis dėlto vaikantis tuos, kurie nerodo per didelio susidomėjimo arba yra šaltesni už ledkalnius nepamiršk, kad retkarčiais yra visai neblogai pabūti su mielu ir paprastu vaikinu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis