N-18: nekaltybė - vertybė ar galvos skausmas?(APKLAUSA)

Kad ir kokiais moderniais laikais gyvename, kad ir kokių puikių išradimų turime ir mėgstame skelbtis, kad beveik nėra temų, kurios mums – tabu, vis dėlto akivaizdu, kad apie kai kuriuos dalykus mažai kas nori šnekėtis.

Tiek nekaltybės praradimą, tiek seksą liečiančios temos visada buvo laikomos tokiomis, apie kurias padorioje kompanijoje kalbėti nederėtų. Nuo mažens tiek merginos, tiek vaikinai buvo auklėjami, kad seksas – šis tas, kas lieka tik už uždarų durų. Apie tai nereikia diskutuoti, apie tai nereikia šviesti, pasakoti ir kalbėti. Šiaip ar taip, kai ateis laikas, mes visi viską išsiaiškinsim ir jokios pagalbos ką nors suprasti nereikės. Ar tikrai?

Apie įvairiausias ligas, tiek apie narkotikų, alkoholio ar nikotino žalą, tiek apie patyčias ar kitus jaunimui aktualius dalykus mes girdime kasdien – tiek mokyklose, tiek iš tėvų, tiek spaudoje, internete ar per televizorių. Tačiau ar seksas šiais laikais tikrai yra mažiau aktualus nei temos, kurias aptariame kasdien? Ar apie jį trūksta informacijos? Veikiausiai, kad ne, ypač tiems, kurie netingi jos ieškoti, tačiau kaip dėl tų, kurie gali likti neapšviesti? Kaip dėl merginų, į seksą dėl dar vaikystėje įskiepytų baimių žiūrinčių kaip į didžiausią siaubą ir vaikinų, kurie niekada nieko nesuvokė apie susilaikymą? Kokia nekaltybės ir sekso reikšmė 21-ajame amžiuje? Ką reikėtų žinoti ir kokių baimių atsisakyti?

Šiuolaikinės merginos požiūris

Ką nekaltybė reiškia šiuolaikinei merginai? Ar tai tik šis tas, ko reikėtų kaip įmanoma greičiau atsikratyti? O galbūt šis tas, ką reikėtų saugoti, tausoti ir atiduoti „tam vieninteliam“? Veikiausiai vieną atsakymą būtų rasti neįmanoma, nes kiekvienos merginos požiūris į nekaltybę – individualus. 

Svarbu suprasti, kad nekaltybės praradimas absoliučiai niekaip nepakeis to, kokia esi. Neleisk vyrams ar vaikinams, visuomenei ar spaudai įrodyti, kad tavo asmenybė drastiškai keisis dėl vieno priimto sprendimo. Nuo paprasto ir natūralaus veiksmo netapsi nei protingesnė, nei kvailesnė, nei pranašesnė už tas, kurios to dar neišbandė. Būtent dėl to neverta kreipti dėmesio į drauges, kurios jaučiasi kur kas labiau patyrusios už tas, kurios vis dar nekaltos. Jeigu kokia nors mergina didžiuojasi vien savo patirtimi lovoje ir vaikinų, su kuriais yra buvusi, skaičiumi, veikiausiai daugiau didžiuotis paprasčiausiai neturi kuo.

Žinoma, taip pat labai svarbu atsikratyti požiūrio, jog mergina, nekaltybę praradusi iki pilnametystės – laisvo elgesio. Ir visai nesvarbu, ar buvo pasimylėta su gyvenimo meile, ar su vaikinu, su kuriuo draugavai itin ilgą laiką. Žmonės visada buvo ir bus mėgstantys teisti ir jiems atrodo, jog bene kiekvienas turi teisę spręsti, kada, su kuo ir kokiomis aplinkybėmis prarasti nekaltybę yra padoru. Į tuos, kurie linkę kišti savo ilgas nosis į kitų reikalus per daug dėmesio kreipti nereikėtų. Taip pat labai svarbu yra žinoti, ko nori tu pati. Aplinkiniai neturėtų būti šis tas, kas padėtų tau apsispręsti. Nepasiduok savo vaikino, draugių, žurnalų, knygų, filmų ar kitokių veiksnių įtakai. Galvok savo galva ir žinok, ko nori, nes tik tu pati gali nuspręsti, kada atėjo tinkamas laikas. Nebijok laukti tiek, kiek tau atrodo reikiama ir tinkama. Paklausiusi svetimų patarimų ar pasidavusi spaudimui, veikiausiai liksi nusivylusi savimi arba pasirinktu partneriu ir tiesiog gailėsiesi tokio neapgalvoto poelgio.

Nebijok apie seksą kalbėtis. Jeigu šalia turi tau svarbų, mylimą ir rūpestingą žmogų, kuriam esi pasiruošusi atsiduoti, privalai suprasti, kad jūs turite apie šį svarbų žingsnį pasikalbėti. Aptarkite lūkesčius, baimes, poreikius, tiksliai išsiaiškinkite ko tikitės ir kaip išvengti nemalonių nesklandumų. Svarbu nesitikėti, kad viskas bus taip, kaip rodo filmuose. Galbūt per tavo pirmąjį kartą nebus krūvos rožių žiedlapių, nesuskaičiuojamo kiekio žvakių ir mylimasis nesutiks užtraukti serenados, tačiau tai nereiškia, kad tavo patirtis bus prastesnė už tas, kurias stebi filmuose ar serialuose. Nepamiršk, kad realus gyvenimas ženkliai skiriasi nuo to, ką matome ekranuose. Per tavo pirmąjį kartą gali būti nesusipratimų, nesusikalbėjimų, keistų nutikimų ar nesklandumų, tačiau nepulk nusivilti. Būdama su tinkamu ir mylimu žmogumi, su kuriuo jūsų santykiai yra pagrįsti abipusiu rūpesčiu ir nuoširdumu, niekada nesijausi padariusi klaidą, kad ir koks nesklandus ar lūkesčių neatitinkantis pirmasis kartas buvo.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis