Žinok daugiau nei draugė: 10 baisiausių pasaulio gyvūnų (FOTO)

Nors vasarą šalin vejame skraidžiojančius kraujasiurbius uodus, skuodžiame nuo skausmą galinčių sukelti širšių, kitais sezonais saugomės brieždžių, šernų ar piktų šunų, patikėkite - gyvename pakankamai saugioje gamtinėje zonoje. Už mūsų šalies ribų egzistuoja ir sėkmingai gyvena tokios kraupios gyvūnų rūšys, kurių net baugiausiame sapne nesapnuotum. Jei nebijai, pasirenk susipažinti.

Vampyriškasis šikšnosparnis

Šikšnosparnių egzistavimas apipintas mitais. Nors Lietuvoje gyvenančios šikšnosparnių rūšys nepavojingos, pasaulyje egzistuoja trys specifinės šių gyvūnų rūšys, kurios kelia pavojų gyviems organizmams. Vieni jų - vampyriškaisiais šikšnosparniais vadinami šikšnosparniai, kurie minta žinduolių, neretai ir paukščių krauju. Šios rūšies šikšnosparniai neretai gali užpulti ir žmogų. Blogiausia tai, jog šie šikšnosparniai kartu su įkandimu gali perduoti mirtinas infekcijas. JAV gana dažni atvejai, kuomet šikšnosparniai užkrečia gyvulius pasiutlige ir taip išžudo milžiniškas fermas.

Milžinryklis

Net kraupiausiame sapne nesapnuotum tokio gyvio! Rykliai - pavojingausios pasaulio žuvys, tačiau milžinryklis nėra pats plėšriausias. Tai antroji pagal dydį žuvis pasaulyje. Milžinrykliai gali užaugti iki 12 metrų, bet labiausiai išsiskiria ne dydžiu, o milžiniška burna, kuri suteikia jiems kraupią išvaizdą. Tiesa, milžinryklio baimintis nereikėtų, nes jis minta tik planktonais ir kitomis smulkiomis žuvimis.

Braziliškasis voras - klūnas

Jei kada poilsiausi Braizlijos miškuose, išvydusi šį vorą skuosk kuo toliau. Šio voro išvaizda galbūt ir nėra baugiausia, tačiau jo įkandimas - skaudžiausias ir mirtinas. Koeficientas žmonių, mirusių nuo šio voro įkandimo, yra pats didžiausias. Šio voro įkandimas iš karto sukelia paralyžių, taip pat gali sukelti ilgalaikę skausmingą erekciją, tad net išgyvenę po voro įkandimo žmonės gali likti impotentais.

Marabu

Marabu - afrikinis, stambus paukštis, gandras, kuris išsiskiria itin nesimpatiška išvaizda. Drėgnose vietose, netoli žmonių gyvenviečių gyvenantis paukštis nėra pavojingas, tačiau turi tokią unikalią ir juokingą išvaizdą, jog tikrai pretenduoja į bjauriausiai atrodančio gyvūno titulą.

Plikasis smėlrausis

Ne, nuotraukos viršuje esantis gyvis ne ką tik iš gimdos išsiritęs gyvūnas - tai išsivysčiusi pilkojo smėlrausio patelė, kuri neseniai pagimdė mažylį. Nors šie gyvūnai nėra patys simpatiškiausi - neturi kailio, jų akys mažutės, o burną puošia smulkūs išorinėje matomi dantys, jie ilgaamžiai ir atsparūs vėžiui, tad yra labai naudingi atrandant medicinius preperatus nuo onkologinių ligų.

Krabvoris

Krabas tikrai nėra pats dailiausias gyvis, o voras... na, ko gero, ne veltui jie taip kelia baimę. Krabvoriai savo ruožtu nors nėra pavojingi, priešingai - ganėtinai baikštūs ir pasirodžius pavojui kaipmat slepiasi, vis dėlto ne jie turėtų ko nors baimintis, o mes jų! Krabvoriai ropoja žeme, ant medžių dažniausiai nekyla, todėl baimė, jog beeinant užkris ant galvos, nėra pagrįsta.

Juodoji mamba

Jei manai, jog pavojingiausios gyvatės - kobros ar anakondos, klysti. Pati pavojingiausia, mirtingiausia ir greičiausia yra juodoji mamba, kuri puola ne tik gyvūnus, bet ir žmonės. Ši gyvatė nekontroliuojama ir nepasotinama, puola aukas be jokios priežasties ar suerzinimo.

Raudonkojis tarantulas

Baugiausias pasaulio voras - taip vadinamas šis ryškiaspalvis voras, gyvenantis Meksikos miškuose. Milžiniškas tarantulas nėra dažnai randamas, mat jo augimo tempas vienas lėčiausių iš visų vorų rūšių. Voro ypatybė - išsigandęs jis stipriai, visa jėga mėto plaukelius, kurie vėliau labai greitai vėl atauga. Nenorėtume pamatyti šios voro kovos, su tarkime, ropliu.

Gavialas

Kraupiausias pasaulio krokodilas, dar kitaip vadinamas siaurasnukis krokodilas. Tiesa, jis nėra plėšrus, nes minta tik žuvimi. Žuvis jie griebia staigiai, plonais nasrais, tačiau aštriais dantimis. Pažiūrėti baisu, tačiau iš tiesų šis gyvūnas nėra pavojingas.

Laibapirštis

Naktį pamačius šį Madagaskare gyvenantį gyvūną, ko gero, išsigąstum. Katės dydžio gyvūnas turi ilgus, laibus pirštus, su kuriais iš siaurų plyšių traukia vabzdžių vikšrus. Nors visiškai nepavojingi, šie gyvūnėliai nėra labai žavūs. Beje, tai labai sparčiai nykstanti gyvūnų rūšis, tad gamtininkai spėja, jog gana greitai šių lemūrų gali nelikti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis