Ką tavo plaukų spalva sako apie tave?(FOTO)

Ką daro filmų herojės, kai jas palieka vaikinai? O gi žygiuoja į kirpyklą kardinaliai pasikeisti šukuoseną. Naujas gyvenimo etapas - tebūnie nauja ir plaukų spalva. Tačiau kodėl iš tikrųjų mes ryžtamės keisti plaukų spalvą ir ką ja norime apie save pasakyti?

Turbūt nerastume žmogaus, kuris nėra girdėjęs stereotipo, jog blondinės - naivios ir lengvabūdiškos, o brunetės - protingos ir rimtos. Tai - absoliutus mitas, nes lygiai taip pat galėtume rasti genialių mokslininkių blondinių, tiek vėjavaikių tamsiaplaukių. Tačiau dėl šio į mūsų pasąmonę įsišaknijusio stereotipo, vis dar egzistuoja išankstinė nuomonė apie tam tikros spalvos plaukų savininkes.

Kiernan Shipka
Kiernan Shipka
Vida Press

Vestminsterio universitetas Didžiojoje Britanijoje atliko tyrimą, norėdamas išsiaiškinti, kurio plaukų atspalvio merginos labiausiai traukia vaikinus, o kurios dėmesio būtent dėl savo plaukų spalvos sulaukia mažiausiai. Tyrime dalyvavo viena mergina, tačiau jai tris kartus buvo pakeista plaukų spalva ir kiekvieną kartą pakeitus plaukų spalvą ji į ėjo į naktinį klubą ir tyrė ten viešėjusių vaikinų reakciją.

Isla Fisher
Isla Fisher
Vida Press

Tikriausiai nieko nenustebinsim atskleidę, kad tyrime dalyvavusi mergina daugiausiai dėmesio sulaukė turėdama šviesius plaukus, mažiau - nusidažiusi plaukus tamsiai, o mažiausiai - kai jos kasos buvo vario spalvos. Tačiau galutiniai tyrimo rezultatai šiek tiek nustebino: naktiniuose klubuose sutikti vaikinai galiausiai atskleidė, kad labiausiai jiems tyrime dalyvavusi mergina patiko būdama tamsiaplaukė, nes būtent dėl plaukų spalvos ji atrodė protingesnė, patrauklesnė ir patikimesnė. Vario spalvos plaukais ji iš šalies pasirodė kaip karštakošė, o būdama blondinė vaikinams ji atrodė kaip įkyri ir reikalaujanti dėmesio. Ką gi, visi žinome, kad plaukų spalvos įtaka protui - mitas, tačiau kaip tai iš vaikinų pasąmonės „išmušti“?..

Emma Stone
Emma Stone
Vida Press

Tačiau net ir šie blondinėms nepalankūs stereotipai nesulaiko merginų nuo plaukų šviesinimo. Ar žinojai, kad tik 10% moterų populiacijos iš prigimties yra šviesiaplaukės? Todėl nenuostabu, kad nusidažiusi plaukus šviesiai, išsiskiri iš begalinės tamsiaplaukių minios. Blondinės savo šviesiais plaukais dažniau patraukia priešingos lyties atstovų dėmesį, tačiau ilgesniam bendravimui jie linkę rinktis brunetes. Tačiau nepulkite smerkti vaikinų: tyrimais nustatyta, kad ne tik jie, bet ir merginos dažniau renkasi tamsiaplaukius vaikinus. Ir žvėrių pasaulyje ši tendencija galioja: tamsesnio kailio liūtai sulaukia didesnio patelių dėmesio ir turi daugiau šansų tapti gaujos lyderiais.

Alexa Chung
Alexa Chung
Vida Press

Ryškiausias pramogų pasaulio žvaigždes (tarp jų - ir Mariah Carey!) gražinantis plaukų koloristas Kyle'as White'as pastebi, kad žinomos moterys savo šukuosenas linkusios keisti po tam tikrų išgyvenimų ar norėdamos susigrąžinti dėmesį. „Bėglės savo šviesius plaukus dažniausiai tamsina norėdamos likti nepastebėtos, o štai žvaigždės kaip įmanydamos savo kasas šviesina, ypač kai pajunta, jog jų populiarumas gęsta“, - interviu pasakojo koloristas.

Rachel Bilson
Rachel Bilson
Vida Press

Kyle'as pastebi, kad norėdamos pakelti sau ūpą, garsenybės renkasi šviesią plaukų spalvą „Viena garsi aktorė, vos atsigavusi po skyrybų atėjo pas mane pašviesinti plaukų, Ji teigė, kad kuo šviesesni jos plaukai, tuo ji laimingesnė. Aktorė palygino plaukus su saulės šviesa - kuo intensyviau saulė šviečia, tuo geriau jaučiamės. Nepamiršiu, kaip nušvito aktorės Charlize Theron veidas, kai po filmavimosi filme „Monstras“ ji atėjo atsikratyti to nepatrauklaus jos įkūnytos herojės įvaizdžio, o svarbiausia - pilkų plaukų. Vos tik nudažiau pirmąją šviesią sruogą, Charlize nušvito“, - pastebėjimais dalinosi garsenybių koloristas.

Zoey Deutch
Zoey Deutch
Vida Press

Tačiau ne tik merginos, bet ir jų vaikinai išreiškia norą, kad mylimoji būtų blondinė. „Dar nė vienos garsenybės vaikinas manęs neprašė mylimosios plaukų patamsinti. Jie vis klausia „O negali paversti jos tikra blondine?“, - apie vyrų norus pasakojo Kyle'as. Blondinės jiems asocijuojasi su linksmybėmis, gera nuotaika, lengvu gyvenimu ir džiaugsmu.

Nors plaukų spalva - nesudėtingai pakeičiamas aksesuaras, tačiau reikėtų gerai apgalvoti savo sprendimą prieš imantis kardinalių pokyčių. Kyle'as pasakojo, kad po to, kai kitas stilistas jo klientę pavertė brunete, ji kurį laiką lankėsi pas psichologą, nes jautėsi lyg nesavame kailyje. Ir tik Kyle'ui sugrąžinus jos įprastą šviesią plaukų spalvą, ji pagaliau ramiai galėjo pažiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje.

Kat Dennings
Kat Dennings
Vida Press

Plaukų spalva neatspindi mūsų proto, išsilavinimo, humoro jausmo ar padėties visuomenėje. Tačiau tai, kaip plaukai nudažyti, atskleidžia, kiek mums svarbi mūsų išvaizda. Jeigu plaukai sveiki, spindintys, prižiūrėti, tikrai nesvarbu, kokios spalvos jie bus, jie tave tikrai papuoš ir trauks aplinkinių dėmesį ir parodys, kad jų savininkei rūpi tvarkinga ir subtili jos išvaizda. Tačiau suskilinėję, seniai kirpėjo žirkles matę plaukai neatrodys gerai net ir papuošti madingiausia sezono spalva. Todėl geriau rūpinkis plaukų būkle, o sodri spalva tebūnie tik aksesuaras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis