Merginos išpažintis: neturiu draugų, nes... negeriu

Draugai mūsų gyvenime užima vieną pagrindinių vaidmenų. Jiems mes guodžiamės, su jais išgyvename svarbiausias gyvenimo akimirkas, šluostom vieni kitiems džiaugsmo ir skausmo ašaras.

Skaitytojos Rugilės laiškas prasidėjo iki pat širdies veriančiu sakiniu: "Mane paliko beveik visi mano draugai". Kas nutiko Rugilei, kad nuo jos nusisuko bičiuliai? O gi nieko, mergina tiesiog atsisako gerti alkoholį:

Rašau, nes tikiuosi sulaukti patarimo. Jau praėjusią vasarą pajutau, kaip mane palieka draugai. Gyvenu mažame miestelyje, nuo pat pradinės mokyklos buvome geri draugai, o šįmet, kai vyresnieji draugai gavo vairavimo teises ir pradėjo rengti didžiulius vakarėlius, vis rečiau su jais ranku bendrą kalbą. Problema - aš atsisakau gerti. Nesakau, kad nebandžiau, bet man tikrai nepatiko, tuo labiau, kad būtų labai gėda prisigerti ir dėl to turėti nemalonumų.

Visi mano draugai geria. Vakarėlis be alkoholio jiems - nesuprantamas dalykas. Aš nebandau jų auklėti, kad negertų, bet ilgainiui, kai vis atsisakydavau gerti, jie ne tik nustojo man siūlyti gėrimus, bet ir kviesti į vakarėlius. Jie sako, kad atrodau jiems per rimta ir per anksti pasenusi. Nesuprantu jų, juk aš tenoriu smagiai su jais leisti laiką, nepamokslauju jiems dėl kvailų jų poelgių. Nejaugi taip ir liksiu atstumtoji tik dėl to, kad nematau prasmės gerti?

Alkoholis - tikrai opi problema bet kuriame amžiuje. Nesaikingas jo vartojimas griauna sveikatą, gyvenimus, šeimas, atima draugus. Atrodytų keista, kad dėl tokios nekaltos priežasties kaip atsisakymas gerti, draugai nutolo nuo Rugilės. Taip nutiko todėl, kad ji nepritaria bandos pasirinkimui, o paaugliams labai svarbu jaustis vienos grupės dalimi, bet koks kitaip mąstantis būna greitai iš jos pašalinimas. Kita priežastis - jie bijo, kad Rugilė vieną dieną sugalvos juos paskųsti ar net šantažuoti dėl jų neblaivių poelgių.

Jaunuoliai mano, kad gerdami gebės atsipalaiduoti, įgauti drąsos, pakabinti norimą simpatiją ir t.t. Tačiau jie užmiršta, kokie pavojai jų laukia pradėjus draugystę su alkoholiu ankstyvame amžiuje. Pradedant ligomis, baigiant psichologinėmis problemomis, suprastėjusia gyvenimo kokybe ir baigiant atsakomybe prieš įstatymą. Lietuvoje asmenims iki 18 metų draudžiama vartoti alkoholį, todėl Rugilės draugai, jį vartodami nelegaliai gali turėti rimtų problemų.

Rugilės atveju derėtų apsvarstyti, ar verta palaikyti santykius su tokiais draugais, kurie jai atsisakius gerti nustoja su ja bendrauti? Jeigu jų grupę jungia tik bendras pomėgis išgertuvėms, Rugilei su jais tikrai ne pakeliui. Jeigu ji mano, kad liks visą gyvenimą vieniša, tuomet ji smarkiai klysta.

Net jei iki kol baigs mokyklą jos senieji draugai atsisakys su ja bendrauti, iš mažo miestelio išvažiavus studijuoti į didmiestį, atsiras visas kalnas draugų, kurie palaikys tavo pasirinkimą. Vaikinai dažnai atskleidžia, kad alkoholiu trenkiančios ir ant kojų nepastovinčios merginos jų visiškai nevilioja. Todėl Rugilė už savo vertybes bus mylima ir vertinama!

O kaip Rugilės vietoje elgtumeisi tu? Padiskutuokim komentaruose!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis