JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
7 būdai

7 būdai, kurie padės pagerinti atmintį

Vis nepameni ar prieš išeidama užrakinai namų duris? Namie palikai priešpiečius? Pamiršai pasveikinti pažįstamąją su gimtadieniu? Nepameni skaitytų datų, rašydama istorijos kontrolinį? Visi šie ir kiti su atmintimi susiję nemalonūs pokyčiai sukelia nepasitenkinimą ir įneša chaoso į gyvenimą. Taigi, pats laikas atkreipti dėmesį į veiksnius, susijusius su atmintimi ir pasinaudoti praktiniais patarimais, padėsiančiais išlaikyti aštrų protą.

Išsimiegok. Jei miegodama dar ir palaimingai sapnuoji, tai tuo metu vyksta didelis sujudimas – per dieną sukaupta naudinga informacija keliauja iš trumpalaikės atminties į ilgalaikę, kur viskas tarsi sudėliojama į „lentynėles“. Kiekvienas organizmas reikalauja nevienodos poilsio trukmės. Svarbiausia, kad iš ryto jaustumėtės pailsėjusi. Jei šio pojūčio nepatiri, stenkis bet kokia kaina pailginti miegui skirtą laiką.

Būk protiškai aktyvi. Smegenis teigiamai veikia ne tik profesinių dalykų mokymasis, lygiai taip pat padeda pomėgiai arba naujų įgūdžių mokymasis. Vakarais namuose atrask įvairių smegenų veiklai naudingų pomėgių, kurie įtrauktų: skaityk knygas, tai gali būti ir garso knygos užsienio kalba, kurią nori avinti, spręsk kryžiažodžius, sudoku, žaisk šachmatais, dėliok dėliones, rašyk savo gyvenimo istoriją.

Būk fiziškai aktyvi. Fiziniai pratimai gerina deguonies patekimą į smegenis, stiprina naudingų smegenų cheminių medžiagų poveikį ir padeda geriau pasisavinti su maistu gaunamas medžiagas, būtinas smegenims. Sportuok ir įdarbink daugiau jutimo organų.
Nuolat bendrauk. Eik į svečius, kvieskis draugų, organizuok loginių žaidimų vakarones, ekskursijas. Nors ir kaip būtų smagu bendrauti, nepamiršk laikytis planų ir režimo. Susiplanuok, kiek laiko gali skirti bendravimui, ir laikykis to plano. Taip įprasi efektyviau planuoti laiką.

Kartok tai, ką nori išmokti. Kartojimas – galingiausias mokymosi ginklas, jei jis pasitelkiamas laiku. Kartoti kažką daug kartų trumpą laiką – ne pats geriausias būdas. Geriau pasikartok pagrindus praėjus ilgesniam laikotarpiui – kartą per valandą, paskui – kartą per kelias valandas, po to – kartą per kelias dienas. Didinti mokymosi laikotarpius ypač vertinga, kai bandai įsiminti sudėtingą informaciją.

Kramtyk kramtomąją gumą. Gumos kramtymas skatina galvos kraujo apytaką, todėl į smegenis patenka daugiau deguonies. Tai pagerina tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę atmintį.

Gerk daug vandens ir subalansuok mitybą. Gerk 2l – 2,5l vandens per dieną, neskaitant kitų gėrimų. Naudok kuo daugiau šių maistų produktų ir taip aprūpinsi smegenis svarbiomis maistinėmis medžiagomis ir energija. Valgyk migdolų riešutus, graikinius riešutus, avokadus, riebią žuvį, daug vaisių (obuoliai, papaja, vynuogės) , uogų (braškių, mėlynių, spanguolių) ir daržovių (brokolių, saldžiųjų bulvių, morkų, burokėlių, svogūnų, ankštines daržoves) sėklas (linų sėmenų, moliūgų ir t.t.), grybus.

Mano išsaugoti straipsniai