Psichologės komentaras: esu stora, o vaikinai žiūri tik į lieknas...

Kasdien sulaukiame daugybės jūsų, mielosios skaitytojos, laiškų. Jums rūpi, kaip įgyti pasitikėjimo savimi, kaip užkalbinti patinkantį vaikiną ar kaip susikurti savo įvaizdį.

Skaitytoja Lina (16) atsiuntė liūdesio kupiną laišką, kurio ignoruoti tiesiog negalėjome.

„Pastaruoju metu pradėjau jaustis negraži. Turiu antsvorio, todėl yra labai skaudu žiūrėti į lieknas drauges, kurios sulaukia dėmesio iš vaikinų, atrodo, jog lieknoms merginoms viskas geriau sekasi. O aš nebežinau ką daryti, naktimis pradėjau netgi verkti...“

Komentuoja psichologė Justina Zelionkaitė (užduok Justinai klausimą čia):

Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad išvaizda tikrai nėra tas rodiklis, kuris lemia pasitenkinimą gyvenimu. Gražūs žmonės nebūtinai yra laimingi, kaip ir ne tokie išvaizdūs - nelaimingi. Stereotipiškai suvokiamas grožis dažniausiai suteikia trumpalaikį pasisekimą. Reikšmingiausias dalykas lemiantis sėkmę ir laimę yra asmenybinės savybės, t.y. pasitikėjimas savimi, komunikabilumas ir malonus bendravimas su aplinkiniais, veržlumas, nuoširdumas ir t.t. Kitaip tariant, vien tik daili išvaizda gali pritraukti daugiau žvilgsnių, galbūt dėl jos pasiseks gauti kokią dovaną ar pan., tačiau tai visai negarantuoja gerų tarpasmeninių santykių ar darnios šeimos, geros karjeros ateityje. Dėl to tavo nuogąstavimai dėl išvaizdos ir antsvorio tikrai nėra tiesioginė priežastis, dėl ko tu sulauki mažiau dėmesio iš vaikinų ir tau blogiau sekasi. Viso to priežastis yra nepasitikėjimas savimi.

Tavo minimoms merginoms geriau sekasi, nes jos yra labiau pasitikinčios savimi, drąsesnės. Tuo tarpu tu, įsivaizduodama, kad esi prastesnė už kitas, imi stokoti pasitikėjimo savimi, tikriausiai dėl išgyvenamų neigiamų emocijų tu atrodai liūdna, uždara, nešvytinti, kas natūraliai žmones skatina tavęs vengti. Tai reiškia, kad netiesiogiai tu juos atstumi, o ne jie tave. Visus žmones labiau traukia linksmi, laimingi žmonės, o štai liūdnų jie privengia, galbūt dėl to, kad nežino kaip su jais bendrauti, galbūt galvoja, kad tas nelaimingasis net nenori bendrauti...

Tikriausiai esi girdėjusi ar skaičiusi apie tai, kokios merginos patinka vaikinams. Ten dažniausiai minimas pasitikėjimas savimi, humoro jausmas, nuoširdumas ir išvaizda. Išvaizda ne visada „eina'“ pirmu numeriu. O tai reiškia, kad vaikinų yra įvairių ir jų prioritetai yra įvairūs. Dėl to šansai būti laimingai ir pritraukti meilę turi visi žmonės vienodai, tiesiog reikia būti atvirai naujai patirčiai, naujiems žmonėms ir mylėti save. Apskritai grožis yra labai subjektyvus dalykas, dėl to pasisekimą gyvenime labiausiai įtakos tvarkinga išvaizda ir maloni asmenybė.

Ką daryti, kad nuotaika pagerėtų ir labiau pasitikėtum savimi? Aš nežinau, kaip tu atrodai ir kokį antsvorį turi, tačiau nepriklausomai nuo to, aš žinau, kad fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba yra pirmas žingsnis link geros fizinės ir emocinės savijautos. Begalės atliktų tyrimų parodė, kad fizinis aktyvumas ir sveika mityba turi reikšmingos įtakos pasitikėjimui savimi, nuotaikai bei bendram pasitenkinimui gyvenimu. Daugelis žmonių pradėję daryti trumpas mankštas pasakė, kad jų savijauta reikšmingai pagerėjo. Taip pat yra ir su mityba - geresnė mityba garantuoja geresnę sveikatą. Sveikata reiškia ne tik fizinę gerovę ar ligos nebuvimą, bet ir psichinę bei socialinę naudą. Tai reiškia, kad geresnis maitinimasis garantuoja geresne fizinę ir emocinę savijautą, bei tai teigiamai įtakoja bendravimą, santykius su aplinkiniais.

Suprask mane teisingai, aš jokiu būdu neskatinu tavęs būti fiziškai aktyviai ir sveikiau maitintis dėl to, kad numestum svorio. Aš „taikausi“' į tavo emocinę būseną, kuri, tikėtina, ilgainiui teigiamai veiks ir tavo svorį (jei jis iš tikrųjų yra per didelis), ypač tuo atveju, jei dėl jo nerimaudama tu imi dar daugiau valgyti.

Taigi, nepradėk iš karto bėgioti maratonų, ar tuo labiau netapk ,,salotos lapo valgytoja''. Pirmiausia siūlau susirasti internete keletą pratimų ar pasikonsultuoti su išmanančia drauge ar treneriu. Vėliau gali pradėti lankytis sporto klube.

Antra, turi suprasti, kad subalansuota mityba nereiškia maisto atsisakymo. Jeigu tu nustosi valgyti tai geriausiu atveju iš liūdnos mergaitės tapsi sužvėrėjusia mergaite. Blogiausių pasekmių neminėsiu... Tu to nenori, taip? Taigi, jokiu būdu nesielk drastiškai, tiesiog atsisakyk saldumynų ir kitų skanių nesąmonių, gerk daugiau vandens.

Taigi, brauk ašaras nuo veido, nusišypsok ir eik gyventi gyvenimo. Negaišk laiko pavydui dėl kitų pasiekimų, geriau ta energiją skirk savo tikslų įgyvendinimui. Sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis