JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Nustatyta

Nustatyta, kaip besielgiančias merginas vaikinai dažniausiai renkasi

Malonios merginos vaikinus traukia labiau, bent jau taip galima spręsti pagal naujausio tyrimo rezultatus. Trijų dalių tyrimas, skelbiamas „Personality and Social Psychology Bulletin“, atskleidė, jog vaikinai „malonias“ ir jautrias merginas suvokia kaip moteriškesnes ir seksualiai patrauklesnes.

Bendrame Herzliya Tarpdisciplininio centro, Ročesterio universiteto ir Ilinojaus universiteto atliktame tyrime dalyvavo studentai, praneša huffingtonpost.com.

Štai kaip mokslininkai priėjo prie šios išvados: jie sukūrė tris situacijas, kuriose vaikinai ir merginos bendravo vienas su kitu ir dalinosi nesenai išgyventa neigiama asmenine patirtimi. Vienu atveju buvo bendraujama akis į akį, o kitais dviem – internetu (pokalbio partnerio atsakymus parinko tyrėjai, dalyviai gavo tik pokalbio partnerių nuotraukas). Vaikinai ir merginos vėliau vertino savo partnerių sugebėjimą reaguoti, seksualinį patrauklumą bei vyriškumą ar moteriškumą.

Merginos, patekusios į „jautriųjų“ kategoriją, į vyrų nusiskundimus apie neigiamą asmeninę patirtį reagavo tokiomis frazėmis kaip „Tau teko įveikti labai sunkų laikotarpį“, o „nejautriosios“ – „Man tai neatrodo taip blogai“. Štai būtent pirmosios kategorijos merginas tyrėjai ir apibrėžė kaip „malonias“.
Visais trim atvejais vaikinams greitai reaguojančios ir jautrios merginos atrodė moteriškesnės ir patrauklesnės, nors dailioji lytis tokių sąsajų nedarė – moterų sąmonėje jautrumas nesiasocijuoja su vyriškumu bei vyrišku patrauklumu. Taip pat vyrai manė, kad šios „malonios“ merginos yra labiau vertos ilgalaikių santykių.

Taip pat gali būti, kad pasąmonėje vaikinai ir merginos romantiškose situacijose jaučia spaudimą laikytis tradicinių lyčių elgesio normų. Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad intymių pokalbių metu dailiosios lyties atstovės linkusios prisiimti „moteriškesnį“ vaidmenį, net jeigu kitose situacijose nėra linkusios jo prisiimti. Šis „malonumo“ suvokimas atrodo svarbiu tik pradžioje, pavyzdžiui, per pirmąjį pasimatymą, todėl nėra pagrindo daryti išvados, kad jūs turite apsimesti tuo, kuo nesate.

„Buvimas maloniu“ ir panašūs dalykai nebūtinai pagrįsta tuo, kuo partneris yra ar ko partneris iš tiesų nori. Kai partneris iš tikrųjų yra jautrus, santykiai atrodo ypatingais ir unikaliais.

Be to, kadangi pastaraisiais metais moterys pradeda lenkti vyrus išsilavinimo srityje bei vis dažniau prisiima maitintojos vaidmenis šeimoje, lygiaviniai santykiai pamažu tampa norma ir, atrodo, vyrai prie to nesunkiai prisitaiko.

Taigi, jeigu bendravimas atrodo „ypatingu ir unikaliu“ – pavyzdžiui, esate pasimatyme – neverta jausti spaudimo elgtis pernelyg maloniai. Jeigu jums patinka vaikinas, su kuriuo bendraujate, iš tikrųjų būsite susidomėjusi ir miela. Nėra reikalo vaidinti malonią.

Mano išsaugoti straipsniai