Kurį gyvūną rinksiesi? Slapčiausias tavo baimes išduos būtent šis testas

Baimės - viena dažniausių emocinių išraiškų, dėl kurių žmonės kreipiasi į psichologus. Būtent todėl garsus vokiečių psichologas R. Mallweit sukūrė vizualinį testą, kuris padėtų pacientams atpažinti jų didžiausias baimes ir iškelti jas į paviršių.

Daugelis žmonių stengiasi vidines baimes nuslėpti net patys nuo savęs, bijodami stoti į akistatą su didžiausia fobija. O veltui - išsiaiškinę tai, kas juos kankina, kas neleidžia atsipalaiduoti ir gyventi pilnavertišką gyvenimą, žmonės taptų kur kas sveikesni bei racionaliau priimtų gyvenimo jiems teikiamus iššūkius. R. Mallweito vizualinio testo esmė - pirmiausia išsiaiškinti viduje slypinčias baimes ir tik vėliau, pasitelkiant psichologinius metodus, bandyti jas išrauti su šaknimis.

Privačios psichologinės konsultacijos tau suteikti negalėsime, tačiau atlikti pirmąją psichologinės sesijos dalį galime. Tau tereikia atlikti trumpą testą:

Įsivaizduok kraupią akistatą - tu, uždara erdvė ir plėšrus, nekontroliuojamas gyvūnas, kuris sukeltų tau didžiausius šiurpulius. Tai gali būti mirtina akistata. Įsijausk į pojūčius ir greitai peržvelk sąrašą gyvūnų. Išrink tą, kuris sukeltų tau didžiausią šiurpą. Išsirinkusi paskaityk savo didžiausių asmenybės baimių aprašymą apačioje.

Kaip ir visus panašaus pobūdžio testus, taip ir šį reikėtų atlikti instinktyviai, pernelyg neanalizuojant paveikslėlių. Teigiama, jog staigus pasirinkimas lemia tikrąsias mintis ir tiksliausiai atspindi vidinius išgyvenimus.

Pasirink gyvūną, su kuriuo labiausiai BIJOTUM PASILIKTI UŽDARAME KAMBARYJE.

1. Liūtas

Liūtas
Liūtas
Vida Press

2. Gyvatė

Gyvatė
Gyvatė
Shutterstock

3. Aršus šuo

Šuo
Šuo
Shutterstock

4. Krokodilas

Krokodilas
Krokodilas
Shutterstock

5. Vilkas

Vilkas
Vilkas
Shutterstock

6. Šikšnosparniai

Šikšnosparniai
Šikšnosparniai
Shutterstock

7. Pantera

Pantera
Pantera
Shutterstock

Jei pasirinkai LIŪTĄ... Liūtas - vienas pavojingiausių gyvūnų ir be abejonės gąsdina. Liūtai asocijuojasi su agresyvumu bei staigiu puolimu. Instinktyviai išsirinkdama liūtą tu mintyse tai jau žinojai, tad tavo pagrindinis baimės šaltinis yra staigūs pokyčiai. Ypač negatyvūs. Esi ganėtinai sėslus žmogus, kuriam baimę kelia gyvenimiškosios metamorfozės, ypač tos, kurioms įtaką turi kiti žmonės. Labai bijai likti staigiai įskaudinta, palikta, įžeista. Didžiausia tavo baimė - jei tai padarytų tau artimas žmogus. Rodos, tada dužtų tavo vidus. Esi ganėtinai prieraiši ir labiausiai bijai to, jog liksi viena.

Jei pasirinkai GYVATĘ... Gyvatės siejasi su slėpiningumu, mistika, lėtu pavojumi. Jei instinktyviai pasirinkai gyvatės nuotrauką, labiausiai bijai būti apkalbėta ir neįvertinta. Gyvatės slidžios būtybės. Puikiai žinai, jog gyvačių yra ir žmonių gretose. Gal net buvai nuo jų nudegusi? Nebijai aukščio ar gylio, nes žinai, jog didžiausią baimę gali sukelti kiti žmonės. Tau skaudu, kuomet žmonės manipuliuoja, žeidžia ar piktai apšneka. Širdyje esi jautrus žmogus, todėl sunkiai priimti negatyvų žmonių elgesį. Nors stengiesi atsiriboti nuo aplinkinių - gyvačių, tavo kelyje jų pasitaiko gana dažnai. Galbūt todėl ši baimė pamažu virsta vis didesne fobija.

Jei pasirinkai aršų ŠUNĮ... Aršus šuo sietinas su fiziniu skausmu ir dideliu išgąsčiu. Nors būdamas ne tokio gigantiško dydžio kaip kiti gyvūnai, jis gali sukelti ne menkesnę baimę. Šis tavo pasirinkimas rodo, jog labai dūrio į širdį, kai negali to numatyti. Gyvenime esi be galo atsargi, žmonės tave net vadina kiek pernelyg atsargia, galbūt net paranojiška. Saugodamasi nuo netikėtų gyvenimo smūgių dažnai neišeini iš savo komforto zonos, nes manai, jog joje saugiau. Viena vertus, taip apsisaugai nuo vidinių skaudulių, kita vertus, taip ir nepatiri tikrojo gyvenimo džiaugsmo. Baimė klysti, būti apšnekėtai ar nesuprastai tokia didelė, jog negali augti kaip asmenybė.

Jei pasirinkai KROKODILĄ... Krokodilas - gyvūnas, pražudęs nemažai žmonių. Vandenyje gyvenantis gyvūnas sietinas su greitumu bei negailestingu puolimu. Su juo viename kambaryje atsidūrusi mirtum iš baimės, mat negalėtum jam pasipriešinti. Labiausiai bijai būti įspeista į kampą - negali pakęsti, jog kažkas tave kontroliuoja, spaudžia. Susidūrimas su krokodilu pakirstų visas tavo žmogiškuosius pojūčius, jaustumeisi užspeista. Lygiai tokia pati baimė tave vienija, kuomet turi omenyje bendravimą su žmonėmis - paniškai bijai būti užspeista, mėgsti laisvę ir nevaržomumą.

Jei pasirinkai VILKĄ... Vilkas - niūrumos ir šalčio simbolis. Jei pasirinkai šį variantą, tuomet, tikėtina, instinktyviai trokšti išsivaduoti iš aplinkinių šaltumo baimės. Esi sociali, draugiška, nuoširdi mergina, tačiau tau baimę kelia daugelio žmonių šaltumas, neemocingumas, negebėjimas priimti kitų. Tau baugu, jog aplinkui tave dedasi tiek daug blogų dalykų - žudynės, teroro aktai, išdavystės, menkinimas. Esi įbauginta tave supančio šalto pasaulio ir gali pasakyti, jog ši baimė - viena didžiausių tavo gyvenime.

Jei pasirinkai ŠIKŠNOSPARNIUS... Šikšnosparniai gąsdina gebėjimu veltis į plaukus, užgauti galvą, sudraskyti odą. Jei instinktyviai rinkaisi šiuos gyvūnus, ko gero, labiausiai bijai situacijų, kuomet kažkas užliptų tau ant galvos. Mėgsti kontroliuoti savo gyvenimą bei emocijas, tad negali pakęsti ir net bijai to, jog kiti žmonės tave sumenkins, perdėm kontroliuos tave, net valdys. Tai prilygtų didžiausiam tavo košmarui, tad baiminiesi to universitete, mokykloje ar darbe. Visada stengiesi išlikti savimi pasitikinti, galbūt net kiek arši, jog nepasitvirtintų ši didžiausia tavo baimė. Ypač baugu būtų, jei tave taip kontroliuotų tavo antra pusė - jaustumeisi it kanarėlė narve ir tai prilygtų baisiausiam košmarui.

Jei pasirinkai PANTERĄ... Panteros išsiskiria gąsdinančia išvaizda, tamsiu kailiu, tad tu neatsitiktinai pasirinkai juodą spalvą. Ji tau siejasi su nelaimėmis ir mirtimi. Mirtis - būtent to labiausiai gyvenime baiminiesi. Ne tiek savo, kiek artimų žmonių. Negalėtum apsakyti, kokį skausmą tai suteiktų mylimų žmonių mirtis. Gyvenime esi idealistė, romantikė ir dažnai negebi priimti pasaulio tokio, koks jis yra - neretai žiauraus ir šalto. Labai skaudžiai reaguoji į gyvenimo nesėkmes bei išbandymus, todėl visa ko pabaiga tau atrodo pats kraupiausias dalykas žemėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis