Pavojinga mada, užtraukianti gėdą visam gyvenimui

Visai neseniai pramogų pasaulį sudrebino skandalas: daugiau nei 100 įžymybių (tarp jų – Jennifer Lawrence ir Kate Upton) intymios nuotraukos interneto hakerių buvo pavogtos iš jų mobiliųjų telefonų ir paviešintos.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Tokios nuotraukos – Vakaruose jau seniai žinomo reiškinio pavadinimu „Sexting“ rezultatas. „Sextingu“ užsiimančios porelės mainosi intymiomis nuotraukomis, kuriose, dažniausiai pozuodamos prieš veidrodį, įamžina intymiausias savo kūno vietas.

Kodėl apskritai atsirado „Sexting“? Tuo užsiimančios porelės tikina, kad toks elgesys jiems padeda kurstyti aistras, ypač, kai nėra galimybės susitikti ilgesnį laiką. Merginos tokiomis nuotraukomis siekia priminti savo išrinktiesiems, kokios jos seksualios, kad šie, netyčia jas užmiršę, nesugalvotų į kitas pasidairyti...

Motyvų tokiai veiklai yra daugybė, o ir niekas neturi teisės kritikuoti tokio elgesio. Žinoma, kol jis nepridaro bėdos ir neužtraukia nepakeliamos gėdos. Kol šiomis nuotraukomis dalinasi vienas dėl kito galvas pametę įsimylėjėliai – lyg ir nieko tokio. Tačiau taip dažniausiai elgiasi jaunesnio amžiaus žmonės, o meilės, prasidėjusios paauglystėje, retai kada baigiasi ilgalaikiais tvirtais santykiais.

O kas nutinka, kai meilė baigiasi? Imame deginti meilės laiškus, naikinti bendras nuotraukas ir stengiamės ištrinti tą žmogų iš savo gyvenimo. Tačiau tų nuotraukų, kurios liko buvusio mylimojo telefone, juk neištrinsi. Taip, susižavėjimo apakinti prisiekėte vienas kitam nieku gyvu intymių nuotraukų kitiems nerodyti ir akylai jas saugoti. O kas garantuos, kad nusivylimo apimtas buvęs vaikinas nesugalvos paskutinį kartą tave įskaudinti paviešindamas tas tik jam skirtas pikantiškas tavo nuotraukas?

Programėlės „Snapchat“  atsiradimas šiek tiek nuramino visus „Sexting“ mėgėjus, nes šia programėle siunčiamos nuotraukos egzistuoja tik kelias akimirkas, kol gavėjas jas pamato, o vėliau pranyksta ir jų neįmanoma išsisaugoti. Tačiau neilgai truko išsiaiškinti, kad galima telefonu padaryti viso ekrano nuotrauką ir taip išsaugoti norimą vaizdą. Tiesa, jeigu taip išsaugosi tau siųstą nuotrauką, siuntėjas apie tai bus informuotas. Tačiau net ir naudojantis šia programėle derėtų atminti, kad kas patenka į internetą, iš jo be pėdsakų nepranyksta.

Sakoma, kad nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis. Žinoma, draugystės pradžioje niekas tikrai neplanuoja skyrybų ar nesutarimų, kai įsimyli, tavo simpatija atrodo tobula ir jai norisi atiduoti viską, ką turi, o ir keleto pikantiškesnių kadrų nusiųsti juk negaila, kad tik vaikino fantazija neatauštų...

Sutik, kad visiškai pasitikėti gali tik savimi. Dešimtmetį tavęs nė dienai neapleidusi draugė gali netikėtai atskleisti visas tavo paslaptis, labiausiai mylėjęs vaikinas – išduoti su kita, o jei jį paliksi tu – iš pykčio paviešinti net ir intymiausias tavo nuotraukas. Todėl padaryk sau paslaugą: jei jau nusprendėte su vaikinu apsikeisti pikantiškomis nuotraukomis, būk tikra, kad jos neatskleidžia tavo tapatybės. Apsaugok save nuo galimų pavojų. Tik gavęs nuotrauką vaikinas ja pasidžiaugs vos kelias akimirkas, o ji jo telefone liks amžiams. Ar tikrai verta rizikuoti savo reputacija (pagalvok, kaip į tai sureaguotų tavo tėvai!) dėl vieno vaikiną pamaloninsiančio kadro? Juk nenori, kad kada nors tavo potencialūs svajonių darbo siūlytojai įvedę tavo pavardę į „Google“ išvystų ne tavo pasiekimus, o tą nelemtą „Sexting“ nuotrauką...

Šiek tiek statistikos:

Beveik 70 proc. JAV jaunuolių pripažįsta, kad bent kartą yra siuntę savo vaikinui ar merginai intymias savo nuotraukas. 12 proc. pripažino, kad jaučia spaudimą tokias nuotraukas siųsti.

17 proc. teigia, jog parodo gautas pikantiškas nuotraukas draugams.

40 proc. apklaustųjų pripažino, kad yra siuntę žinutes su pikantiškomis užuominomis, tačiau toks elgesys labiau paplitęs tarp vaikinų, o štai apsinuoginusios dažniau fotografuojasi merginos.


Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis