7 bendravimo su tėvais gudrybės, kurios pravers

Jie manęs nesupranta! Jie negirdi, ką sakau! Šie ir dar begalės panašių teiginių yra neišvengiama kiekvieno iš mūsų – paauglių - realybė. Tačiau, ar galima kažką padaryti, norint sumažinti barnių tarp vaikų ir tėvų skaičių bei padėti sutarti abiem pusėms?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Keli patarimai, padėsiantys tau įrodyti tėvams, kad esi verta būti savarankiška asmenybė:

Nebūk užsispyrusi ožka

Visi nesutarimai dažniausiai kyla ne dėl tavo ar tėvų kaltės, bet dėl nesusipratimų, nesusikalbėjimo. Kai tėvai nori tave pamokyti, nepulk draskyti akių, išklausyk jų nuomonę, o tada ramiai pati pasakyk, ką apie tai galvoji ir kaip viskas atrodo tau. O tada jau galima ieškoti kompromiso!

Elkis atsakingai kasdieninėse situacijose

Taip elgdamasi atrodysi savarankiškesnė, labiau subrendusi, galinti išspręsti tavo kasdieniniame gyvenime kylančias problemas, klausimus. Matydami, kad tu moki susitvarkyti net kebliose situacijose, tėvai su tavimi kalbėsis kaip su suaugusia, išklausys tave. Be to, tau pačiai bus lengviau kažką įrodyti, argumentuoti. Bet nesistenk vaidinti „kietą“, jeigu iš tiesų tokia nesijauti.

Bendrauk su tėvais ne tik namie

Eik su tėvais į įvairius renginius, švęsk šventes, praleisk su jais savaitgalį, taip sustiprinsi socialinius ryšius su jais, o jiems bus lengviau tavimi pasitikėti ir suprasti. Tiesą sakant, ir tu juos geriau suprasi. Aišku, tai nereiškia, jog turi apleisti draugus ar bendrauti tik su tėvais. Tiesiog bent dalį savo laiko skirk ne tik bendraamžiams, bet ir savo tėvams.

Būk atvira

Jie tavęs nesupras, jei su jais nekalbėsi. Išsakyk savo nuomonę, jausmus, požiūrį į tam tikrus dalykus. Daryk tai savo noru, rodydama iniciatyvą, o ne tik tėvų verčiama.

Nustebink juos

Norėdama geriau sutarti su tėvais, padovanok jiems ką nors be jokios progos. Iškepk pyragą, paruošk vakarienę, dekupažuok dėžutę, sutvarkyk namus. Juk tos mažos staigmenėlės sušildys jų širdis ir palengvins pokalbį. Arba gali pasiūlyti jiems daryti ką nors kartu: eikite sportuoti, važiuokite dviračiais, gaminkite vakarienę, nes bendra veikla suartina žmones.

Klausk jų patarimų, jie tikrai tau padės

Ne veltui sakoma, jog tėvai yra tie žmonės, kurie nuo tavęs niekuomet nenusigręš, padės, patars tau. Aišku, gali išsipasakoti draugei, tačiau išklausydama mamos labiau su ja suartėsi, juk ji turi daugiau patirties nei draugė.

„Apsikeiskite vaidmenimis“

Įsivaizduok, ką tu darytum jų vietoje, ką sakytum, kaip reaguotum į paaugliškas problemas, kaip jas spręstum. O kartais pasiūlyk tėvams pabūti tavo vietoje arba prisiminti, ką jie darė, kai jiems buvo tiek metų, kiek tau.

Paisydama šių patarimų ne tik sustiprinsi santykius su tėvais, bet ir lengviau bendrausi su savo draugais, nes tėvams atrodysi atsakingesnė ir jie atlaidžiau žiūrės į tavo norus. Aišku, tėvai turi suprasti, kad ne visi jų patarimai galės būti įgyvendinami, nes gyvenimas keičiasi, niekas nestovi vietoje. Kiekvienas turime surasti savo kelią.

Ieškok panele.lt blogerių straipsnių pažymėtų specialiu ženkliu ir išreikšk savo nuomonę apie juos komentaruose!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis