Pasitikrink: tavo santykiai per atstumą meilę sustiprins ar pražudys?

Draugystė per atstumą – buvimas nei kartu, nei atskirai. Vis dažniau pasikartojanti situacija, kai mylimasis ištaria: „Sudie, mama, tėti, mylimoji.“ Ir iškeliauja už jūrų, už kalnų ir vandenynų mokslo krimsti. Skruostais rieda ašaros. Dar tą patį vakarą jautiesi pasiilgusi jo rankų, o suvokimas, kad tokie santykiai gali trukti maždaug 4 ar daugiau metų (bakalauras, magistras ir pan.) žudo.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Atkreipiu dėmesį, kad nekalbu apie kelių mėnesių išsiskyrimą ir apie tas poras, kurios prieš susidurdamos su šia kliūtimi jau turėjo stiprius pagrindus, pavyzdžiui, kartu buvo daugybę metų, yra susižadėję ir pan. Kalbu apie tas poras, kurioms likimas šį nelengvą išbandymą atsiuntė labai anksti, dar tik pradėjus formuotis santykiams ir yra kankinamos abejonių – ar verta, ar sugebėsiu, ar išlauksiu. Niekas nežino, kas bus ir kaip, o apie tai, kas gali atsitikti, kol esi lig ausų įsimylėjusi, negalvoji. Bet prieš priimant sprendimą, pabandyk nors trumpam nusiimti rožinius akinius ir į situaciją pažvelgti objektyviau, neapgaudinėti savęs, atsakyti ir surasti teisingą atsakymą į šiuos klausimus:

Ar nesi jam tik vienišų vakarų guodėja?

Kai esi svetimoj šaly, toli nuo namų, tėvų, draugų nėra taip paprasta ir lengva, o turėti žmogų, kuris tavimi nors ir per didelį atstumą rūpinasi, kiekvieną kartą laukia tavęs sugrįžtant – smagu. Kai tau sunku ir reikia palaikymo, tiesiog būtina turėti „asmeninį psichologą“, kuriam gali paskambint per „Skype“. Tavo, kaip „psichologės“ vaidmuo bus išklausyti ir paguosti. Žinoma, artimą palaikysi visada, kai tik bus sunku, nelauksi ir neprašysi jokio atlygio, šypsosies, o pati galbūt sugėrusi lyg kempinė neigiamas emocijas, palūžusi verksi naktim.

Keletas klausimų tau: Ar iš tikrųjų gerai pažįsti tą žmogų, kurio lauki? Esi tikra, kad jis dėl tavęs darytų tą patį? O dabar, kas būtų, jeigu būtų. Jeigu viskas pasikeistų ir lauktasis žmogus grįžtų į tėvynę, jis grįžtų pas tave? Nemanai, kad grįžus jam nereikėtų tavo paguodos? Sugrįžus laukia draugai, linksmybės, naujos ir atgaivintos senos pažintys. Ar tada netapsi jam nereikalinga? O graužtis nagus supratus, kad tavim tik pasinaudojo... Situacija nepavydėtina. Tiesos tau niekas nepasakys, bet... Ką tau kužda nuojauta ir šeštasis jausmas? Pasiklausyk.

Santykiai per atstumą – daugiau skausmo ar laimės?

Santykiai per atstumą turi žavesio – meilės laiškai, ilgai laukti susitikimai, kelionės pas vienas kitą, vakariniai pokalbiai ir t. t. Tai smagu, bet jeigu tai trunka per ilgai? Pasiryžusi laukti visus studijų metus tu aukoji tai, ką dabar turi gražiausio – jaunystę. Kiek laiko praleidžiate kartu, o kiek atskirai? Kol esate kartu, jautiesi devintam danguj, o koks tavo laikas, kai esate toli vienas nuo kito? Užtinusios nuo ašarų akys, nuolatinis laukimas, gyvenimas svajonėmis ir vienintelis tavo noras – būti kartu? Ar tų kelių gyvo bendravimo dienų ar savaičių užtenka visam laikui iki kito susitikimo? Visas kitas bendravimas – internetu. Ir atrodo, kad tavo antroji pusė – kompiuteris. Gali bučiuot kompiuterio ekraną, bet kas iš to? Juk mylimojo bučiniai, apkabinimai, prisilietimai tokie reikšmingi. O atstumas apriboja bet kokį fizinį kontaktą.

Sako, kad jaunystė ir studijų metai yra patys geriausi. Bet, kaip tau skamba tokia situacija, kai dalyvauji vakarėlyje, stebi laimingas poras, o tu sėdi viena, nors teoriškai ir tu turi antrą pusę. Nebūtų bent 10 kartų smagiau, kad laisvą laiką leistumėt kartu? Laukdama, atstumi tuos vaikinus, kurie čia ir dabar būtų su tavim kartu, tavim rūpintųsi. Ar nepagalvoji apie tai, kad gali laukti, laukti ir po kelių metų tau gali pasakyti: „Atsiprašau, bet mūsų interesai nesutapo“. Tada prisiminsi visus, kuriuos atstūmei, bet bus jau per vėlu. Turbūt niekas neprieštaraus, kad sukurti rimtus santykius, planuoti bendrą ateitį ir net realu tikėtis, kad tai išsipildys yra lengviau su tuo žmogum, su kuriuo didžiausią laiko dalį bendrauji ne internetu.

Ar nepasiduosi pagundoms?

Nors ir širdies gilumoje, bet turbūt viliojančiai skamba, kad: „Gali daryti, ką nori! Eini, kur nori ir su kuo nori! Ir niekas nesužinos! Kas gali būt geriau?“ Taip, tokie santykiai suteikia laisvės. Bet jeigu tu nori eiti, kur nori ir daryti, ką nori, tad apskritai ar nori būti įsipareigojus? O jeigu tavo antra pusė elgiasi taip pat? Nežinai – širdies neskauda. Bet ar tai gali būti rimtų ir ilgalaikių santykių pagrindas?

Turbūt girdėjai šią trumpą, ko gero, išgalvotą istoriją, kai mergina išlydėdama vaikiną į kariuomenę padovanojo jam savo nuotrauką, o po šešių mėnesių parašė jam: „Sutikau kitą. Grąžink nuotrauką atgal.“ Vaikinas surinko visų savo draugų merginų nuotraukas ir išsiuntė atgal su žodžiais: „Neatsimenu, kuri tu. Išsirink. O likusias atsiųsk atgal.“ Jeigu manai, kad panaši istorija gali būti ir tavo, galbūt neverta apgaudinėti vienam kito ir žaisti jausmais. Ir apskritai ar verta veltis į tokius santykius, kurių pabaigą gali nuspėti jau dabar?

Vieno vienintelio ir teisingo atsakymo verta ar neverta nėra. Jeigu sakysi „nepabandžius, nesužinosi“ arba „dėl meilės verta kentėt, o kai meilė tikra, atstumas tik skaičiai“ būsi teisi. O gal pasirinksi šią poziciją: „kas čia per draugystė arba kartu, arba atskirai“? Kad ir ką sakytum, visais atvejais būsi teisi. Kiekviena pora individuali, turinti savo laiką, kurį gali praleisti atskirai. Nesu nei prieš, nei už tokius santykius. Ir neteigiu, kad atstumas būtinai išskirs, bet tikimybė išsiskirti padidėja. Galima tik pavydėti tiems, kuriems pavyko įveikti šį likimo išbandymą. Buvo laikas, kai santykiai per atstumą suteikė sparnus ir kėlė lig pat debesų. Bet galiausiai supratau, kad atsakymai į kai kuriuos iš šių klausimų buvo neteisingi. Blogiausia, kad nesugebėjau nusiimti rožinių akinių, bet pats laikas juos nuėmė. Nepabandžius nesužinosi, bet prieš bandant pasverk to kainą. Už laimę vertą kentėk, bet už tikrą, o ne susikurtą svajonių pasaulyje.

Ieškok panele.lt blogerių straipsnių pažymėtų specialiu ženkliu ir išreikšk savo nuomonę apie juos komentaruose!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis