5 psichologų tiesos, kurias būtina žinoti merginoms, kurioms nesiseka meilėje

Ieškodama meilės susidūrei tik su nusivylimu? Kiekvienas pasimatymas tau atneša tik nusivylimą ir jau nebepasitiki visais priešingos lyties atstovais? Neskubėk pulti į depresiją! Mes žinome, kodėl tau nesiseka. Skaityk!

Ekspertų teigimu, mums pradedant ieškoti antrosios pusės, mes netgi savęs dar nebūname pažinę. „Mes vaikštome ratais, pasimatymas po pasimatymo, manydami, jog jau suvokiame, kokio partnerio mums reikia. Tačiau visų šių pastangų pasekmė – išsiskyrimas po išsiskyrimo,“ – teigia psichologė Gilda Carle. Taigi, belieka pasikliauti širdimi. Kaip taria psichologė, prieš pradedant domėtis kitu žmogumi, svarbiausia, pažinti patį save.

Jausmų suvokimas

Psichologas Dennis Sugrue’as pataria, jog pirmiausia, reikia žinoti savo jausmų troškimus, norint surasti žmogų, kuris sugebėtų šiuos troškimus išpildyti: „Partneris turi suprasti bei gerbti jūsų intymumo, seksualinių santykių bei pasitenkinimo troškimus. Juk kiekvienas iš mūsų savaip suprantame laimės bei saugumo jausmą“.

Santykiuose problemos kyla būtent tada, kai mes pradedame reikalauti iš savo partnerių to, ko jie nesugeba įgyvendinti: „Jei ieškote partnerio, kuriam jūsų jausmai rūpėtų, kuris jums suteiktų laimės – teks paplušėti, kadangi kito žmogaus suvokimas bei jo troškimai gali būti skirtingi.“

Sugebėjimas mylėti

Psichologas Dennis Lowe’as pataria siekti tokių santykių, kurių aplinkoje jūs sugebate tobulėti. Kalbama ne vien tik apie santykius su partneriu, tačiau ir su draugais bei šeimos nariais. Juk svarbiausia, ne vien tik charakterių sutapimas, bet ir pats mokėjimas bendrauti. Apsižvalgyk ir patvirtink, jog tave supa tie žmonės, su kuriais jautiesi komfortabiliai.

Suprask savo vertybes

Svarbiausia, suprasti, ko iš tikrųjų trokšta tavo širdis. „Tai tokie asmeniniai dalykai, kurių tu nepakeisi,“ – pabrėžia terapeutas Joanne’as White’as.

Nors kiekvieno vertybės yra savitos, tačiau, kalbant apie meilę, jos skirstomos į kelias pagrindines:

vaikų troškimas;
religija;
piniginiai santykiai;
požiūris į garbę, principingumą bei atsidavimą;
svarbių sprendimų priėmimas;
požiūris į skyrybas.

Santykių vertinimas

Sėkminga draugystė priklauso nuo savęs pažinimo. Melissa Darnay pasakoja, jog santykiuose egzistuoja nesutapimas – kai širdis ir protas kalba priešingus dalykus. Logiškai suprasdamas, jog santykiai su partneriu nebeįmanomi, žmogus širdyje vis tiek jaučia meilės likučius. Žmonės, kurių santykiai išyra palaipsniui, sugeba susitaikyti su neišvengiamybe – negalėjimu būti drauge. Tačiau yra tokių porų, iš kurių vienas žmogus nori nutraukti santykius, o kitas stengiasi gaivinti blėstančius jausmus. Šiuo atveju svarbiausia – bendravimas. Brandūs ir savimi pasitikintys žmonės vienas kitam paaiškina savo jausmus ir stengiasi suvokti kito troškimus.

Pamiršk reiklumą

Vis dar tiki sielos bendryste? Tuomet iš tiesų gali pamiršti santykių kūrimą. Naivu manyti, jog kažkur pasaulyje tavęs laukia tavo antroji puselė, suprantanti tave iš pusės žodžio. Natūralu, jog susipažinus su žmogumi pradedami atrasti ne tik panašumai, bet ir skirtumai. Retas kuris randa žmogų, labai panašų į save ir kuria sėkmingus ryšius. Turi suprasti, jog vaikinas gali turėti skirtingus pomėgius, klausytis kitokios muzikos ar žiūrėti į gyvenimą kitu kampu. Jei jus vienys atvirumas bei nuoširdumas, tuomet su skirtumais lengviau susitaikysite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis