KŪČIŲ BURTAI: kaip seksis meilėje, moksluose ir ar lydės sėkmė?

Šv. Kūčios – ne tik soti vakarienė iš 12 patiekalų, kalėdaičio dalinimas, šeimos susibūrimas ar net kalėdinių filmų seansas! Ar žinai ką dar galima veikti tą vakarą? Atsakymas - nuspėti ateitį!


Pasak senolių, tai vienintelė stebuklinga naktis, kada burtai pildosi... Juk ir pati tikriausiai girdėjai pasakojimus, kad Kūčių naktį gyvuliai prašneka. Tad jeigu net tokių stebuklų būna, kodėl neišbandžius ir sau naudingų burtų? Tikriausiai ir pati maža būdama atlikdavai ne vieną ritualą, tad kelis mes tau priminsime, o gal rasi net naujų?


Kaip sužinoti, ar turėsi kitais metais antrąją pusę?


Po Kūčių vakarienės reikia paimti saują (būtinai saują!) kūčiukų ir suskaičiuoti juos. Jei lyginis skaičius - bus santykiams sėkmingi metai, jei nelyginis – deja, teks palaukti kitų... Beje, nepamiršk, jog visus ištrauktus kūčiukus reikia suvalgyti!


Kokie bus kiti metai?


Kūčių vakarą paimkite keturis puodelius ir apverskite. Po vienu padėkite saldainį, po antru – raktą, po trečiu – trintuką ar rašalo kapsulę, po ketvirtu – monetą. Po to puodelius reikia išmaišyti (bet taip, kad kuriam buriama - nematytų) ir vėliau leisti išsirinkti puodelį. Jei randa saldainį – bus saldūs metai, jei randa raktą – kitais metais daug laiko praleis namuose, jei trintuką ar kapsulę – teks daug mokytis, jei monetą – bus turtingi metai.


Koks bus tavo vaikino vardas?


Kūčių vakarą ant dešimt lapelių užrašyk skirtingus vaikinų vardus (gali būti draugų, simpatijos ar tiesiog tau patinkantys vardai), o ant kitų dviejų: „pažįstamas“ ir „nepažįstamas“, ir visus lapelius sudėk po pagalve prieš vidurnaktį. Kalėdų rytą vos tik prabudus – trauk iš po pagalvės lapelį ir sužinok, koks turėtų būti tavo būsimo vaikino vardas. Gal tai paslaptingas „pažįstamasis“ apie kurį net nepagalvojai?..


Sapnų išsipildymas


Sakoma, jog Kūčių naktį ne tik gyvuliai prakalba, bet ir sapnai išsipildo! Tam tereikia prieš Kalėdas nusipirkti naujas šukas (nebūtinai brangias), susišukuoti jomis plaukus prieš einant miegoti ir padėti jas po švaria naujai apvilkta pagalve. Kalėdų rytą pasistenk užsirašyti viską, ką sapnavai, ir vėliau galėsi pasižiūrėti pranašaujamas reikšmes sapnininke.


„Taip“, „Ne“ arba „Nežinau“ burtas


Reikia plataus puodelio su vandeniu, prie jo šonų prilipinti lapelius su užrašais „Taip“, „Ne“ ir „Nežinau“, o į vidurį pamerkti žvakutę. Tada galima garsiai užduoti vieną rūpimą klausimą ir pamaišyti piršteliu vandenį aplink žvakę. Prie kurio lapelio priplauks – toks ir bus atsakymas.


Kaip atrodys Tavo vaikinas?


Kūčių vakarą, kai išjungus šviesą kambaryje pasidaro tamsu, reikia uždegti žvakę, pastatyti ją kelis metrus nuo veidrodžio (veidrodis gali būti nedidelis, svarbiausia, kad jame matytum žvakės atspindį) ir atsitraukusi per tokį pat atstumą kaip kad žvakė yra nuo veidrodžio – nusisukti. Tada pasilenk ir bandyk pro žvakės liepsną veidrodyje įžiūrėti žmogaus kontūrus. Jei pamatysi žmogų, sakoma, tai turėtų būti tavo ateities vyras!


Ar jis – tavo išrinktasis?


Kūčių vakarą pasiimk du degtukus ir įsmeik juos, kad stovėtų stačiai (pavyzdžiui, į vazoną, tik atsargiai, kad gėlės nenudegtų). Vienas degtukas bus tu, o kitas – pasirinktas vaikinas. Abu degtukus uždegusi, stebėk į kokią pusę jie linksta: jei vienas į kitą – Jūs artimai bendrausite, jei į priešingas puses– galbūt ne Jums skirta būti kartu...

Kada ištekėsi?


Kūčių vakarą pasiimk stiklinę ir įpilk iki pusės vandens. Tada perverk siūlu mamos ar močiutės auksinį žiedą (arba savo, jeigu turi) ir įleisk jį į vandenį, kad pasiektų dugną. Po to ištrauk ir skaičiuok kiek kartų žiedelis atsitrenkė į stiklo sienelę – po tiek metų ir ištekėsi.


Kokie bus tavo santykiai su artimaisiais?


Sakoma, pakanka Kūčių vakare, kai esi viena kambaryje, uždegti žvakę ir stebėti jos liepsną: jei ugnis tolygi, nespragsi ir nedūmija – puikiai sutarsi su namiškiais, jei ugnelė kartais prigęsta ar liepsna tarsi „kyla“ ir „leidžiasi“ – deja, tačiau ginčų kitais metais neišvengsite.


Šiuolaikiniai burtai


Kūčių vakarą, prieš eidama miegoti ant popieriuko užrašyk savo norą ir padėk po telefonu. Jeigu per Kalėdas sulauksi pirmos žinutės (ar skambučio) iš vaikino – noras išsipildys, jei iš merginos – deja...


Primename, kad šie burtai – tik žaidimas, kuriuo nereikėtų aklai tikėti.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis