Kaip iš pilkos pelytės tapti visų trokštama mergina

Sugebėjimas būti trokštamu nėra įgimta dovana, išskyrus išimtinus atvejus, tokius kaip ypač pozityvi Marijono Mikutavičiaus charizma. Galima teigti, kad įgūdžiai, leisiantys sužavėti aplinkinius, tiesiog ištreniruojami, kaip koks pilvo presas. Trunka ilgai, reikalauja kantrybės ir nuoseklumo, bet galiausiai visų ujama vištelė tampa kompanijos siela.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

IŠMETAM BALASTĄ

Atsistok prieš veidrodį ir nuoširdžiai nuspręsk, kas labiausiai trukdo gyventi, verčia kompleksuoti, varo į isteriją? Jei tai absoliučiai nepakeičiama (pavyzdžiui: mažos akys, beveik nėra liemens), išmok gudrauti. Akims padės makiažo subtilybės, liemeniui – aprangos burtai, kaip antai laisvoki marškiniai, suveržti plačiu diržu.

Jei bėdos pakeičiamos, tai ko lauki? Turi papildomų kilogramų – sveika gyvensena lai prasideda nuo šiandien! Laimę temdo penkių centų monetos dydžio apgamas ant kaktos? Šaltasis metų periodas tinkamiausias jo atsikratyti kosmetologo kabinete. Kad ir ką darytum, nagai vis tavo burnoje, nes juos kramtyti labai gardu? Mesk šį bjaurų įprotį ar bent jau sumažink kramtymo mastus iš „nuolat“ į „kartais“, „per šventes“.

Nauja šukuosena irgi daro stebuklus, svarbiausia, kad ją atliktų kažkas, kas ne tik myli, bet ir išmano savo darbą. Gal tavo vaikystės kaime plušanti kirpėja Nadežda ir turi auksines rankas, gal ir kerpa pusvelčiui, bet kartais reikia kitos nuomonės. Taigi, senąją tetutę su jos mėgstamiausiu dažymu plunksnelėmis pastatom į šalį ir patikim save tikram meistrui.

Ir dar – kartais jaustis gerai truko ne karpa ant nosies, o nuolat žeminantis vaikinas ar veidmainiai draugai. Juos irgi verta pašalinti.

KELRODĖ ŽVAIGŽDĖ

Mes nesiūlome tapti antrąja Kate Winslet ir ją aklai kopijuoti, bet patinkanti garsenybė / draugė / rašytoja / dėstytoja užves tave ant kelio, paskolindama keletą elgesio taisyklių, kurios padės priartėti prie naujosios „aš“. Juk identiškai elgtis tau net ir nepavyktų – tariant tas pačias frazes iš kiekvieno žmogaus lūpų jos išskrenda kitaip. Čia tarsi kvepalai, kurie, susimaišę su kiekvieno asmens kvapu, skleidžia vis kitokį aromatą.

NAUJAS KAILIS

Drabužių spintos renovacija – būtina visiems, tiesa, tikrai galingi pokyčiai kainuos maišą pinigų. Geriausia, ką galėtum padaryti, – nuspręsti, koks stilius (dalykiškas, sportiškas, roko žvaigždės, romantiškas) tau labiausiai patinka ir iš turimų resursų sukomplektuoti penkis derinukus, juos papildyti keliais naujais pirkiniais. Kur semtis idėjų? Jas padiktuos anksčiau minėta mylima žvaigždė, mėgstami žurnalai, kuriuose mirga naujausi stiliaus deriniai, ir nesuskaičiuojamas mados blogų lobynas. Kur gauti pinigų naujiems pirkiniams? Išparduok jau nereikalingus drabužius ir aksesuarus blusturgiuose ar internetinėje svetainėje vinted.lt. Pirk ne naujus apdarus, o atrastus padievalkėse. Ten įmanoma aptikti tikrų lobių!

MERGAIČIŲ KLUBAS

Jei paklausytum užkietėjusių fyfų, susidarytų įspūdis, kad gražuolės tik tą ir tedaro, kad obliuoja veido poras šveitikliu „iš labai geros parduotuvės“, tiesina raukšles kažkokiu mišiniu su placenta, o plaukų kaukėms skiria po dvi valandas kasdien ir dar sukalba burtažodį, kuris išgelbės nuo galiukų šakojimosi. Kad ir kaip tai tuščia, šiek tiek savęs lepinimo reveransų įsileisk ir į savo pasaulį. Jausmas, kad savimi rūpiniesi, pakelia nuotaiką, padeda gražiai jaustis ir atrodyti.

TURIM, KĄ PAPASAKOTI

Jei absoliučiai neinvestuosi į savo laisvalaikį ir protą, kam būsi įdomi? Nebent mamai, kuriai jos vaikas visada bus pats svarbiausias, net tokiu atveju, jei mokysis ketvertais ar plaukus plaus kartą į mėnesį. Taigi, nuo šiandien imk ne tik kalbėti apie tai, kad kažką darysi, o imkis veiksmų. Esi gabi viskam, bet niekam konkrečiai? Atsisėsk su rašikliu rankoje ir papunkčiui išvardink viską, ką mėgsti labiausiai. Tai gali skambėti primityviai: a) plepėti su draugėmis ir jas guosti; b) kepti pyragus; c) išbandyti vis naujas makiažo gudrybes ir jų ieškoti bloguose; d) galvoti apie gyvenimo prasmę; e) dresuoti taksą Dešriuką. Tada iš to kratinio išsirink sritis, kurias mėgsti labiausiai (pavyzdžiui: lieka makiažas, draugių guodimas, šuo), imk veikti! Gal pats metas internete steigti psichologinės pagalbos liniją nuo meilės nukentėjusioms aukoms? Gal be studijų spėtum lankyti makiažo kursus, o po to net uždarbiautum šukuodama drauges vakarėliams? Gal kinologų mokykloje pasijusi lyg žuvis vandenyje? Galimybių tikrai pilna. Beje, kad ir kokį variantą pasirinksi, nesuklysi sumažinusi laiką, iššvaistomą prie televizoriaus ir laisvalaikį papildžiusi sportu bei gera knyga.

PASAKOJAM

Tiesiausias kelias į didelį draugų būrį ir pripažinimą – mokėjimas bendrauti. Kalbame apie niuansus, kuriuos taiko sėkmingi, charizmatiški žmonės.

Pirma. Jie dažniausiai būna geros nuotaikos ir kalba apie pozityvius dalykus, žarsto komplimentus, nuoširdžiai domisi pašnekovu. Nereikia perspausti su lipšnumu, tačiau susikoncentravus į gerus dalykus, pačiai bus smagiau. Jei iki šiol mėgavaisi apkalbomis, apie tai, kokia Daiva durnė, o telikas rodo tik šlamštą, visa tai pamiršk, ir dabar garsiai pastebėk, kad Daivos sijonas visai fainas, o vietoje serialų spoksojimo ėmus mokytis italų kalbos, jautiesi pakylėtai. Įsidėmėk – kiekvienas žmogus turi kažką, už ką jį galima pagirti.

Antra. Bendraudama žiūrėk kitam žmogui į akis, net jei tai būtų bjauriausias dėstytojas universitete. Taip pasirodysi atvira, greičiau dings pokalbio pradžios nejaukumas.

Trečia. Dialogą pradėk nelaukdama „tinkamos progos“. Jei atsidūrei naujoje kompanijoje ir šalia tavęs stovi Martynas, kurio kažko nepaklausti būtų nemandagu, suskaičiuok iki trijų ir rėžk.

Ketvirta. Klausdama stenkis taip suformuluoti mintį, kad atsakovas galėtų pakalbėti ilgiau, ne tik atrėžti „taip“ arba „ne“. Blogas klausimas – „Ar tu mėgsti bananinius ledus“, geras – „Kokių ledų rūšis mėgsti?“.

Penkta. Mokslininkai nustatė, kad žmonės patiria didelį pasitenkinimą girdėdami savo vardą. Naudokis tuo ir kalbėdama vis pabrėžk pašnekovo vardą, aišku, ne kiekviename sakinyje, nes sulauksi klausimo, ar pas tave tikrai „visi namie“.

Šešta. Staiga gavę daug dėmesio žmonės neretai pratrūksta kalbėti be atodūsių. Ir, patikėk, tai atrodo liguistai. Visiems daug įdomiau pasakoti apie save, o ne klausytis kitų.

KEIČIAM AUDITORIJĄ

Posakis „savo kaime pranašu nebūsi“ labai teisingas. Net po kompleksinės renovacijos iš kukliosios Zitutės tapusi iš akies lupta Paris Hilton, savo pašaipiems bendraklasiams būsi ta durnė ryžikė, nes neini su jais gerti alaus parkelyje. Lengviausia pristatyti naują įvaizdį dar neregėtai grupei žmonių: mokykla, studijos, darbovietė, būrelis jų tikrai duos su kaupu.

Beje, visada lieka internetas, kuriame gali debiutuoti lyg naujas žmogus ir suburti šviežią, net tolimiausius pasaulio kampelius apimančią gerbėjų bendruomenę. Gal tai bus kulinarinis puslapis, už širdies griebiantys filmukai apie gyvūnėlių prieglaudą, kurioje savanoriškai dirbi, o gal – paprasčiausias literatūrinis blogas, kuriame išliesi ilgai kauptą išmintį. Svarbiausia, kad visuomenei atskleistum stipriąsias puses, o ne rašytum apie tai, ko nesupranti. Pavyzdžiui, jei mada tave domina tik vos vos, siūlydama merginoms stilingus derinukus kelis kartus per savaitę (ir juos fotografuodama ant savęs senovinės sekcijos fone) ar nevykusiai komentuodama naujausias pasaulinių dizainerių kolekcijas apsijuoksi lyg viešai pagadinusi orą.

NĖ ŠNIPŠT!

Kuo mažiau pliurpsi pasauliui apie didžiuosius pokyčius, tuo daugiau pasieksi ir mažiau pašaipių komentarų sulauksi. Tegul naujosios aš idėja būna tavo paslaptis, tegul visi mano, kad pokyčiai įvyko beveik be pastangų.

KVAILI POKYČIAI

*Niekada dėl populiarumo neįnik į žalingus įpročius, nes tai, ką laimėsi, nebus populiarumas. Tik bukiausiems asilams per parą surūkomas pakelis cigarečių atrodo šaunu, tačiau kam naudingas jų pritarimas? Tik kitam asilui.

*Pasiekei, ko troškai? Tik nepasikelk ir nepradėk engti bei apkalbėti kitų. Tai išduos, kad iš tiesų nė velnio nepasikeitei, o tik keli savo lygį aukštyn, menkindama kitus.

*Kad ir kaip keistumeisi, neišduok savo šeimos, vaikino, vertybių ir tikrų draugų. Tai pagrindas, kuriam išslydus iš po kojų jausiesi beviltiška nevykėlė net dalindama autografus minioms gerbėjų.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis