Šokiruojanti tiesa, kurią atskleidžia tau patinkančio vaikino asmenukės

Naujausias Ohajo valstijos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad dažnai asmenukes (angl. selfies) darantiems vyrams būdingos stipriau išreikštos psichopatinės tendencijos, o tie, kurie prieš įkeldami nuotraukas jas pakoreguoja – labiau linkę save įasmeninti. Tačiau nepriklausomai nuo to, vyrai savo nuotraukas koreguoja ar ne, abi asmenukes demonstruojančios grupės pasižymi stipriau išreikštu narciziškumu nei vidutinis vyras.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Mokslininkų grupė, kuriai vadovavo Jesse Fox, apklausė 800 vyrų, kurių amžius svyravo nuo aštuoniolikos iki keturiasdešimties, apie socialinės žiniasklaidos naudojimą ir antisocialų elgesį. J. Fox nusprendė atlikti šį tyrimą siekdama geriau suprasti, kaip asmenukės ir socialinė žiniasklaida keičia vyrų elgesį.

Prieš puldamos nerimauti, kad galimai susitikinėjate su serijiniu žudiku, turite žinoti, kad visų tyrimo dalyvių elgesys buvo visiškai normalus. Kitaip tariant, stipriau išreikštos psichopatinės savybės nebūtinai reiškia, kad žmogus yra šaltakraujis žudikas.

Įdomiausia mokslininkų padaryta išvada skelbia, kad stipriosios lyties atstovai linkę save įasmeninti pakankamai dažnai, ypač dabartinėje įvaizdžių apsėstoje kultūroje. Mat nepasitikėjimas savimi ir nuolatinis kibimas prie savęs gali pakenkti žmogui ir sukelti dismorfiją (psichinė būsena, kai nepasitenkinimas savo kūnu primena psichinę neurozę, red.past.)

Pranešime spaudai tyrimo vadovė J. Fox sakė: „Mes žinome, kad savęs įasmeninimas veda prie siaubingų dalykų, tokių kaip depresija ar valgymo sutrikimai moterų atveju... Vis labiau įsigalint socialiniams tinklams išvaizda visiems kelia vis didesnį susirūpinimą. Tai reiškia, kad savęs įasmeninimas gali tapti didesne problema ir vyrams“.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis