Kaip padidinti pasitikėjimą savimi? 8 būdai

Fėja burtų lazdele nepamos ir iš pilkos pelytės netapsi labai savimi pasitikinčia ir aukštai iškelta galva per gyvenimą žingsniuojančia karaliene. Tačiau, jeigu nori įgauti pasitikėjimo, viskas, ko tau reikia, tikrai ne fėjos, o noro, tavo pastangų ir laiko. Kaip pasitikėti savimi?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Kas tave verčia jaustis nepatogiai ir nesaugiai?

Į šį klausimą turėtum atsakyti sau sąžiningai ir gerai apgalvojusi. Antras klausimas, ką gali pakeisti? Visuomet yra dalykų, kurių tikrai negali pakeisti – plaukų, nagų struktūros, tačiau koncentruokis į nors ir labai daug pastangų reikalaujančius, tačiau pakeičiamus dalykus. Surašyk, kuo esi nepatenkinta, pasidaryk planą, kaip būtų galima tai ištaisyti. Pavyzdžiui, jeigu esi nepatenkinta savo svoriu, užsirašyk, koks svoris tave tenkintų ir pradėk sportuoti jau šiandien!

Negatyvias mintis keisti pozityviomis

Aš negaliu į aš galiu! Taip, aš sugebėsiu ir tam aš nesu per prasta. Tereikia tik užsispyrimo ir starto daryti tai, ką nori, šiandien. Uždek žalią šviesą sau, o ne kitiems. Dabar tu eisi priekyje, o ne jų šešėlyje ir patikėk, tu gali tai padaryti.

Šalia tik tinkami žmonės

Tinkami žmonės tai tie, kurie tave nuolat palaiko ir skatina tobulėti, eiti pirmyn ir nepasiduoti. Nebūk su tais, su kuriais būdama jautiesi nesmagiai arba esi jų nuolat kritikuojama. Kartais žodžiai gali sužeisti taip, kad to neįmanoma pamiršti visą likusį gyvenimą. Jei pasiryžai išsivaduoti iš savo vėžliško kiauto, išdrįsk ir pašalinti netinkamus žmones savo kelyje. Aplinkinių nuomonė, nuolatinė kritika, palaikymo stoka tave tik stabdys.

Aplinka, kurioj jautiesi savimi

Galbūt tau ir nejauku būti su tais žmonėmis, kurie diskutuoja apie naujausias mados tendencijas, nes tu jomis nesidomi ir apie jas nieko nežinai. Pradėk lankytis tose vietose, kurios iš tikrųjų tau patinka, dievini lietuvišką muziką? Eik ten, kur vyksta gyvi muzikos vakarai, o ne į klubą. Svarbiausia, kad lankytumeis tose vietose, kuriose gali atsipalaiduoti ir būti savimi. Su bendraminčiais ir bendrauti paprasčiau, ir atmosfera jaukesnė.

Šypsokis ir būk malonesnė aplinkiniams

Pirmiausia nusišypsok sau. Juk žinai, kad šypsena turi grįžtamąjį efektą – šypsokis ir tau šypsosis. Jeigu dabar pagalvojai „šypsokis ir gyvenimas išmuš tau dantis“ – mesk tokias mintis iš savo galvos. Kai šypsosies, atrodysi malonesnė, o juk sakoma, koks pats esi, tokius žmones prie savęs ir trauki.
  
Nelygink savęs su kitais

Nesistenk atrodyti taip, kaip televizijos žvaigždė, nesivaikyk visuomenės susikurtų grožio standartų. Būk savimi ir koncentruokis į tai, kaip padaryti savo gyvenimą geresnį, patogesnį, kaip pasiekti tai, ko nori. Gal nelyginti savęs su kitais padės, jeigu prisiminsi, kad visuomet bus tų, kurie bus sėkmingesni, patrauklesni, mielesni, turtingesni už tave, tačiau lygiai taip pat visuomet bus tų, kurie yra mažiau patrauklesni ir t.t.

Rūpinkis savimi ir savo išvaizda

Dėvėk tai, kas tinka tavo figūrai. Prisimink, kad kas yra madinga nebūtinai tinka visoms. Graži, tvarkinga, figūrai tinkanti išvaizda ir stilius visuomet yra labiausiai puošiantis. Drabužiai, šukuosena, makiažas atlieka didelį vaidmenį merginų gyvenime, todėl rinkis ne tai, kas madinga, o tai, kaip apsirengusi ir pasidažiusi jautiesi užtikrinta savimi. Nepamiršk savęs palepinti, skaniai pavalgyti ir pasimėgauti.

Valdyk vidinį kipšiuką, kuris nuolat save kritikuoja

Nesusikoncentruok ties tuo, ko tau trūksta, juk tobulų nėra. Galvok apie savo stiprybes. Būtent tuo, ką sugebi, kompensuok savo trūkumus. Nepamiršk, kad mintys ir savitaiga turi nemažą reikšmę mūsų gyvenime. Būk atlaidesnė sau, venk perfekcionizmo, nebūtinai viskas turi būti tobula. Pozityviau žiūrėk į klaidas ir nesėkmes. Tikėk savimi, kad jeigu nepasisekė vieną kartą, pasiseks kitą ir tau tikrai pavyks. Neklausyk to vidinio kipšo, kuris sako, kad nesugebėjai vieną kartą, gali daugiau ir nebandyt – kovok su juo.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis