7 laipteliai iki tikros meilės

Labai dažnai partneriai vienas kitam ištaria „myliu“, o po poros savaičių, žiūrėk, pasuka skirtingais keliais. Ar žinojai, kad yra septyni laipteliai, septyni etapai, kuriuos peržengus, tik tuomet įsimylėjimas ir paprastas susižavėjimas virsta meile? Štai jie:

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Aš įsimylėjau...

Pilve skraido drugeliai, pasaulis atrodo rožinės spalvos. Šiame laikotarpyje žmogus jaučiasi tarsi paveiktas narkotikų, užvaldytas jausmų, pasaulis ryškus, viskas atrodo beveik tobula, susižavėjimo objekto akys, juokas atrodo nepakartojamas ir užburiantis, šiame etape nevertėtų daryti svarbių sprendimų, dėl išsiblaškymo jie gali būti patys kvailiausi.

Širdelę spaudžia...

Kai drugeliai tampa ramesni, prasideda naujasis etapas ir pora pradeda kurti santykius. Žmogus vis dar yra išsiblaškęs ir jaučiasi apsvaigęs, šiame etape netrūksta aistros, tačiau į visus iškilusius net ir menkiausius nesklandumus reaguojama labai „aštriai“, po nesusipratimų dar ilgai graužia vidinis kirminėlis, kuris neleidžia kankinančių minčių išmesti iš galvos.

O gal skyrybos?

Žmogus pradeda pastebėti tai, ko nematė prieš tai. Pradedama aiškiai suprasti, kokie partnerio bruožai ir charakterio savybės erzina. Prasideda pykčiai, dažniausiai išsigąstama ir yra pasirenkamas lengviausias kelias – skyrybos. Tačiau norint, kad susižavėjimas peraugtų į tikrą meilę, būtent šiame etape svarbiausia neišsigąsti ir nepabėgti, o priimti žmogų su jo trūkumais.   

Toks jau tas vidinis aš...

Šiame etape netrūksta ginčų, konfliktų, priekaištų. Kantrybės trūksta labiausiai. Dažnai „išsprūsta“ aštri kritika, kuri gali įžeisti iki pačių gilumų. Ginčai dažnai kyla dėl to, kad šiame etape sugrįžta protas, partneriai yra atviri vienas kitam ir neapsimetinėdami parodo savąjį, tikrąjį aš. Tačiau konfliktuodami partneriai dažniausiai negalvoja apie skyrybas, jie žino, kad po ginčo vėl viskas sugrįš į senas vietas.

Mes negalim vienas be kito!

Šiam etapui būdingas stabilumas, tvirtas prisirišimas. Atsiranda didelis pasitikėjimo ir artumo jausmas. Sakoma, kad būtent šiame meilės lygmenyje žmonės patiria didžiausią malonumą, pasitenkinimą ir neapsakomą ramybės jausmą. Šis etapas pagrįstas pagarba vienas kitam, palaikymu, išklausymu, skatinimu augti, tobulėti ir eiti pirmyn.

Aš „prisirišusi“ prie jo

Peržengus penkis laiptelius, šeštasis laiptelis yra paremtas nuoširdžiais, stipriais ir giliais jausmai, partneriai laimingi kartu, nors aistros jų santykiuose mažiau nei pirmuose etapuose. Bendri užsiėmimai, buitis, veikla ir buvimas kartu yra malonūs abiems. Šiame etape antroji pusė yra labiau už viską mylima, gerbiama su visais savo trūkumais.

Aš myliu!

Tai tikroji, nesąlygiška meilė. Tai neturi nieko bendro su įsimylėjimu. Tikroji meilė tai, ką žmogus jaučia nuolatos ir stabiliai, šis jausmas, kaip ir laistomas augalas, turi savybę augti. Pasiekus šį etapą, tikėtina, kad meilė bus išsaugota dar metų metus, tačiau svarbiausia neužmiršti, jog net pati didžiausia liepsna nekurstoma užges.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis