5 svarbiausi dalykai, dėl kurių save nuvertini

Kiekviena yra kažkuo nepatenkinta. Vienai nepatinka jos išvaizda, kitai – charakteris, trečiai – balsas. Tobulų nėra ir niekuomet nebus. Tą reikia suprasti. Ir yra kvaila tikėtis iš savęs neįmanomo, žvelgti į ant garsaus žurnalo viršelio besipuikuojančias merginas ir tikėtis būti tokia, kaip jos. Visa, kas yra ant to viršelio, tėra kompiuterio sukurti kūnai, kompiuteriu redaguoti veidai ir t.t. Tikrovėje tobulybės neegzistuoja.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Tačiau tu privalai būti geriausia, kas gali būti ir liautis kompleksavusi dėl dalykų, kurių galbūt net neįmanoma turėti.

1. Nepasitikėjimas savimi.

Pirmasis dalykas, kuris labai lemia savęs nuvertinimą yra nepasitikėjimas savimi. Tai baimė likti nesuprastai, baimė žengti žingsnį ir bijoti suklupti. Tai tiesiog baimė daryti bet ką, judintis iš esamos situacijos. Ilgainiui prie jos pripranti, tačiau tai nėra, kuo tu galėtumei džiaugtis ar kaip norėtum, kad būtų.

Nepasitikėjimą savimi bandyk įveikti išsikeldama aukštus tikslus, jų siekdama. Taip pat bendraudama su žmonėmis, išreikšdama save, kaip tik įmanoma. Ir kartais padaryk kažką negalvodama apie pasekmes, apie tai, kas gali nutikti, ką pasakys kiti. Tiesiog, jei tai šaus į galvą, imk ir padaryk tai.

2. Savęs nepažinojimas.

Antrasis dalykas, kuris lemia savęs nuvertinimą yra savęs nepažinojimas. Privalai kartkartėmis likti tik su savimi, analizuoti savo mintis ir veiksmus, suprasti savo siekius. Tai, jog gerai nepažįsti savęs, gali pakišti koją daugelyje situacijų. Pradedant nuo draugų kompanijos ir baigiant rimtais darbo pokalbiais.

Šią problemą bandyk įveikti kasdien bent po 20 minučių mąstydama tik apie save, apie tai, ko tu norėtum, apie tai, ko tikiesi iš kitų ir tuo pačiu iš savęs. Susidaryk savo tikslų sąrašą. Siek jų. Įvairink savo veiklą. Taip pradėsi geriau pažinti save kitose situacijose. Nes gali būti, jog gyveni nieko nekeisdama jau ilgą laiką ir pripratai išsisukti iš įvairių situacijų. Taip netobulėji. Tai nepadeda tau pažinti savęs.

3. Gerųjų savybių užgožimas.

Dar vienas dalykas, kuris įtakoja savęs nuvertinimą – nemokėjimas naudotis gerosiomis savybėmis. Nėra blogai, jei nemėgsti girtis ar puikuotis prieš kitus, tačiau tai neturėtų reikšti, jog visi pažįsta tik blogąją tavo pusę ir nė nenutuokia, kad tu gali būti labai rūpestinga ar užjaučianti. Privalai rodyti, kokia esi iš tikrųjų. Tik taip gali sulaukti pripažinimo tiek iš kitų, tiek pati iš savęs.

Susidaryk savo gerųjų savybių sąrašą. Stenkis vis labiau jas reikšti. Ir nepamiršk vis papildyti sąrašo. O blogųjų savybių bandyk atsikratyti. Gali taip pat susidaryti sąrašą, pripildytą tavo blogųjų savybių, tik šįkart stenkis galvoti būdus kaip jų neparodyti, kaip jas užglaistyti gerosiomis savybėmis. Ir nepamiršk šio sąrašo vis trumpinti!

4. Iliuzijos apie savo išvaizdą.

Turbūt nerastume nei vienos merginos, kuri būtų visiškai patenkinta savo išvaizda. Tačiau privalai suprasti, kad tobulų nėra. Net nesvajok būti tokia, kaip merginos ant populiarių žurnalų viršelių, nes, ko gero, jos pačios svajoja būti tokiomis, kokias jas padaro kompiuterinės programos. Tad atsistok prieš veidrodį ir atvirai sau išvardink, kas tavyje tau nepatinka. Plaukai? Apsilankyk pas kirpėją. Pilvas? Pradėk sportuoti.

Šias iliuzijas privalai sunaikinti. Žvelk į save, kaip į asmenį, kuriam dar yra, kur tobulėti ir daryk viską, ką gali, kad būtum kuo labiau savimi patenkinta. Tik nepamiršk, jog tau koją labiausiai gali pakišti nemokėjimas atskirti realybės nuo iliuzijų. Suimk save į vadžias ir rimtai pamąstyk, ar verta kompleksuoti dėl to, ko galbūt nė neįmanoma turėti?

5. Melavimas sau.

Ir, ko gero, vienas iš svarbiausių dalykų, kas lemia savęs nuvertinimą yra melavimas sau. Melas ir šiaip nėra toleruotinas dalykas, tačiau melas pačiai sau yra dar baisesnis. Taip tu įrodai sau, kad nepasitiki savimi, kad stengiesi išsisukti iš sudėtingesnių situacijų meluodama ir įsiteigdama sau nebūtus dalykus. Vietoj to galėtum pripažinti, kad klydai, kad yra taip, kaip yra. Bet, žinoma, lengviau yra įsiteigti sau, jog yra kitaip. Tačiau pagalvok, ar didžiuosi šiuo savo poelgiu po mėnesio? Metų? Kelerių metų?

Liaukis melavusi sau ir pripažink tiesą. Taip įrodysi sau, jog esi stipri asmenybė, turinti asmeninį gyvenimą, tikslus bei siekius. Įrodžiusi tai sau, įrodysi ir kitiems. Tiesiog spinduliuodama iš savęs pasitikėjimą savimi, nepajėgsi nepalikti abejingų aplinkinių.

Ir prisimink, jog gyvenimas yra per trumpas kasdien graužtis dėl to, kas nutiko vakar. Kiekviena diena yra vis naujas baltas puslapis tavo knygoje. Kiekviena diena yra nauja pradžia ir tik tu sprendi kuo užpildysi tą savo puslapį. Nepamiršk, jog kiekviena diena yra kitos emocijos, kitos mintys. Ir niekas nebebus taip, kaip buvo vakar. Turi su tuo susitaikyti ir tuo pasinaudoti. Gyvenk šia diena. Ir kurk ją taip, kaip nori tu. Gyvenk taip, jog vėliau nesigailėtumei.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis