Vaikinų mąstymas: jei apie neištikimybę niekas nesužinos, tai nieko bloga?!

Sakoma, kad stiprioji lytis yra labiau linkusi į neištikimybę nei moterys. Neištikimybės priežasčių gali būti daugybė, o pasiteisinimų, kodėl „pasuko į kairę“ galima sugalvoti dar daugiau. Bet visgi, kokios priežastys dažniausiai nulemia tai, kad vaikinai puola į svetimą glėbį?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Emocinė tuštuma 


Daugelis stereotipiškai galvoja, kad vyrai būna neištikimi dėl seksualinių priežasčių, tačiau atlikti tyrimai tai neigia, tyrimų rezultatai parodė, kad 48 % vyrų apgaudinėjo savo antrąsias puses dėl emocinio pasitenkinimo trūkumo, pavyzdžiui, jiems trūko gilesnio bendravimo, šilumos, rūpesčio, dėmesio, palaikymo ir pan. Jeigu šių dalykų nesuteikia partnerė, kuri yra šalia, pradedama dairytis į kitas ir ieškoti galimybių, kaip užpildyti šią emocinę bedugnę. Vyrai nemėgsta garsiai kalbėti apie jausmus, emocijas, tačiau jiems tikrai reikia to, ko ir moterims, šilumos, meilės, rūpesčio ir supratimo. 

 
Užgesę jausmai 


Atvėsę jausmai būtinai kartu su savimi atsiveda į santykius ir nuobodulį. Ir sunku pasakyti, kuri neištikimybės priežastis yra tikroji ar užgesę jausmai, ar nuobodulys. Kai antroji pusė tampa pažįstama, kaip „nulupta“, kai aistringi ir viską deginantys jausmai, kurie buvo jaučiami santykių pradžioje, virsta prisirišimo, draugiškumo jausmu, kai atrodo, jog meilė pasibaigė, atsiranda natūralus noras patirti ir vėl tuos aštrius, liepsnojančius jausmus, kurie ir stumia ieškoti nuotykių. Žinoma, neištikimybės šešėlis būtinai apsilankys ir porose, kurios būna kartu dėl tam tikrų ir tikrai ne jausmais grindžiamų, priežasčių.


Gilios, vidinės emocinės problemos 


Visgi būtent šios vidinės emocinės problemos yra dažniausios neištikimybės priežastys. Tai žmonės, jaučiantys vidinę tuštumą, turintys žemą savivertę, daugybę kompleksų, abejojantys savo patrauklumu ir žavesiu. Juos kamuoja nenumaldomas ir nepasotinimas noras visus trūkumus užpildyti pasinaudojant išore, kitaip tariant, jiems reikia nuolatinių įrodymų iš aplinkos, kad jie yra žavūs, patrauklūs, vyriški, šis troškimas, kurio patenkinimo reikia lyg oro, ateina iš vidinių sužeidimų (kurių šaknys dažniausiai slypi dar vaikystėje, pavyzdžiui, šilumos, motiniškos meilės trūkumas). Kas padeda šį troškimą išpildyti? Labai gerai tam tinkančios – moterys. Puikus pavyzdys yra donžuanai, jie į moteris žiūri, kaip į trofėjus ar žaislus, kurie padeda numalšinti vidines problemas, moters dėmesio ir jausmų užvaldymas, jiems tarsi dovanoja pripažinimą, pakelia savivertę. Kuo daugiau moterų pripažins jų vyriškumą, tuo geriau.


Juk niekas nesužinos


Sakoma, kad vyrai galvodami, jog niekas nesužinos jų nuklydimų į kairę, kartu mano, kad tame nėra nieko blogo. Žinoma, tyrimai parodė, kad 66 % vyrų, išdavusių savo antrąsias puses, pripažino, kad neištikimybė juos vertė jaustis kaltais. Tačiau vyrai moka ištverti kaltės jausmą, nes su laiku jis tiesiog dingsta. Neapsisprendžiančioms, ką daryti, atleisti neištikimybę ar ne, reikėtų atkreipti dėmesį į neištikimybės priežasčių tyrinėtojo padarytą išvadą, jog negalime tikėti vyro žodžiu, kad „daugiau tai nepasikartos“, antrą kartą vyrui būti neištikimam yra dar lengviau nei pirmąjį, nes ir antrą kartą vyras tikėsis, kad jam ir vėl bus atleista.
Juk daug kas taip daro, kodėl negaliu aš?

Įdomus faktas, kad net 77 % vyrų, kurie išduoda savo partneres turi gerą draugą, kuris taip pat yra neištikimas savo antrajai pusei. Pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas tu. Draugai, ypač patys geriausi ir artimiausi daro didelę įtaką elgesiui, nenorėdamas būti „prastesnis“ už savo draugą, norėdamas būti panašus į jį, vyras gali save teisinti, jog jeigu taip elgiasi draugas, tai reiškia, kad taip elgiasi daugelis vyrų... Jeigu taip elgiasi daugelis vyrų, kuo prastesnis ir, kodėl negaliu aš? Tokiu būdu teisindami savo pasirinkimą vyrai ir nukrypsta pasivaikščioti po neatrastus, kairiuosius medžioklės plotus...

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis