JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Merginos ir vaikinai. Kodėl mes tokie skirtingi?

Merginos ir vaikinai. Kodėl mes tokie skirtingi?

Ne kartą galvojai, kaip vaikinai gali būti tokie nepastabūs? Arba, kodėl vyriškos giminės atstovai negali paklausti kelio, kai pasiklysta? Nejaugi tai padaryti taip sunku? O vaikinai, ko gero, ne kartą yra pagalvoję, kodėl merginos tiek daug plepa? Turbūt pasitaikydavo ir tokių akimirkų, kai vaikinas žiūrėdamas į tave galvojo… Ar ji kada nors užsičiaups? Patylės ir leis man pagalvoti? Ji veda mane iš kantrybės…

Yra daugybė dalykų, kurių merginos nesupranta apie vaikinus (kaip ir kodėl jie elgiasi vienaip ar kitaip), o vaikinai nesupranta apie merginas. Kodėl taip atsitinka? Atsakymas labai paprastas, merginų ir vaikinų smegenys susiformuoja ir veikia skirtingai!

Kodėl jie tokie nepastabūs ir nejautrūs? Ir kas meluoja geriau? 

Moteriškos lyties atstovių jutiminis suvokimas, sensoriniai gebėjimai yra kur kas geresni nei vyriškosios. Mergina iš karto supranta, kai kažkas nuliūsta ar įsižeidžia, o vaikinas pradeda susigaudyti, kad kažkas ne taip, kai pamato ašaras, gauna antausį arba susiduria su pykčio priepuoliu. Dėl šių geresnių ir jautresnių jutimų mergina lengvai „pagauna“ nebylius ženklus, balso garsus, vaizdinius ir kitus signalus ir lengvai juos iššifruoja. Merginos lengvai atpažįsta neatitikimus tarp žodinių ir nebylių signalų, kurie reiškia, kad jai yra meluojama, o štai vaikinams trūksta jautrumo, kad šiuos neatitikimus galėtų pastebėti ir „prigauti“ merginą meluojant. Štai, kodėl sakoma, kad moterys meluoja geriau! 

Kodėl merginos mato ir pastebi tiek daug?

Kai mergina įžengia į kokią nors patalpą, ji tuoj pat peržvelgia visų ten esančių žmonių veidus ir be vargo supranta, kas yra kas, greitai pastebi, kas vienas kitą erzina, kas ką tik susipyko, kas ko nemėgsta ir pan. Tuo pat metu vaikinas apžvelgia kambarį, akimis suranda, kur yra įėjimas, išėjimas, koks yra kambario išplanavimas. Paskui jis ieško pažįstamų veidų, o tada jo loginis protas dar pastebi, kad kambaryje yra perdegusi lemputė ir ją reikėtų pakeisti. Apie tai, kuris žmogus, kurį erzina, jis neturi nei menkiausio suvokimo. Merginos mato ir pastebi daug, nes jų periferinis regėjimo laukas kur kas platesnis nei vaikinų. Jos mato ne mažesniu nei 45 laipsnių kampu į visas puses – abipus galvos, virš ir žemiau nosies. Daugelio moteriškos lyties atstovių periferinis regėjimo laukas siekia apie 180 laipsnių. O kaip yra su vaikinais? Jų akys yra stambesnės, o smegenys suformuoja tokį regėjimą, kad jie mato tarsi su žiūronais, tai yra, mato toli į priekį. 

Kodėl merginos tokios plepios?

Kiek daug pasaulyje kiekvieną dieną kyla nesusipratimų, kai moteriškos lyties atstovės pyksta ant savo vyrų, kad jie su jomis nesikalba, tuo pačiu metu jos jaučiasi nemylimos, o vyriškosios lyties atstovai moteris kaltina per dideliu plepėjimu ir tuo, kad jos neduoda ramybės! Taip atsitinka todėl, kad kalbėdama mergina pasako 6000 – 8000 žodžių, 2000 – 3000 papildomų balsinių garsų, 8000 – 10 000 gestų, veido išraiškų, galvos judesių bei kitų kūno kalbos signalų. Pažvelkime į vaikino kalbėjimo „bagažą“: 2000 – 4000 žodžių, 1000 – 2000 balsinių garsų, 2000 – 3000 kūno kalbos ženklų. Išnaudojęs šias dienos bendravimo atsargas vaikinas visai nenori kalbėti.
Patarimas sėkmingiems santykiams: Kai vaikinas jaučiasi prislėgtas ar nusiminęs, nelįsk jam į akis, nebandyk jo kalbinti, leisk jam pabūti vienam ir jam tikrai viskas bus gerai. Susidūrę su problema vaikinai išjungia tą smegenų dalį, kuri valdo jausmus, pereina į problemos sprendimo režimą ir nustoja šnekėti. Kai mergina nustoja šnekėti, susidūrusi su problema, vaikinas tokiu atveju elgiasi taip, kaip norėtų, kad su juo būtų elgiamasi. Tai reiškia, kad jis mano, jog merginai reikia erdvės, reikia laiko pabūti vienai ir išeina į vakarėlį su draugais suteikdamas jai ramybę… Vaikinas taip elgiasi norėdamas gero savo merginai, tačiau tokiu atveju santykių krizė garantuota. Vaikinai turėtų žinoti, kad merginos nori kalbėti, o frazė „man viskas gerai“ nereiškia nieko panašaus, jos nori, kad jas tik išklausytų, joms nereikia patarimų, joms reikia išsipasakoti.   

Kodėl merginos gali daryti daugybę darbų vienu metu, o vaikinai ne? 

Skambi frazė, kad merginos gali daryti daugybę darbų vienu metu, o vaikinai gali atlikti tik vieną darbą ne iš piršto laužta. Tai nesunkiai paaiškina tai, jog vaikino smegenys yra padalytos skyriais ir vienu metu susikoncentruoja vienai užduočiai. Vaikinas kažką atlikdamas naudoja tik vieną smegenų pusrutulį, o merginos naudojasi abiem. Įrodyta, kad moters smegenų pusrutulius vieną su kitu jungia 30 % daugiau sąsajų (nei vyro smegenyse), taip pat pastebėta, kad kuo daugiau tokių jungčių turi žmogus, tuo sklandžiau jis kalba, štai ir dar vienas atsakymas, kodėl merginoms mintis reikšti žodžiais ir kalbėti yra žymiai paprasčiau nei vaikinams. Pavyzdžiui, kalbant merginos smegenyse veikia kalbos centrai, tuo pat metu veikia ir girdėjimo funkcijos. Stiprus daugiakryptis sugebėjimas leidžia jai vienu metu kalbėti ir klausyti, be to, abu darbus ji gali daryti keliomis viena su kita nesusijusiomis temomis. O štai vaikinai gali arba kalbėti, arba klausyti. 

Atkreipkite dėmesį, kaip susitikusios merginos kalbasi ir sprendžia problemas. Jos į pasakojimą įtraukia ir visai nereikšmingus dalykus, pamini, kas ir kaip buvo apsirengę, nepamiršta pasakyti ir to, ką tam tikru momentu ji pagalvojo. Taip yra dėl to, kad merginos vienu metu gali kalbėti keliomis temomis, net viename sakinyje gali paliesti keletą dalykų. Merginos taip kalbėdamos nepasimeta, nes informacija greitai cirkuliuoja iš vieno pusrutulio į kitą, o štai vaikinai taip greitai susigaudyti nesugeba ir greitai pasimeta, jie gali vienu metu įsigilinti tik į vieną temą. Dar vaikinai linkę galvoti tyliai ir mintyse, merginos galvoja garsiai. Žvilgtelėjus į vaikinus, jie susirinkę ilgą laiką gali sėdėti ir tylėti, bet nei vienas iš jų nesijaus blogai! O štai jeigu susirinkę merginos nesikalba… Tai gali reikšti, kažką labai nemalonaus. 

Kodėl vaikinai taip lengvai supranta logines užduotis ir žemėlapius? 

Smegenų pusrutuliai atsako už skirtingas protines funkcijas. Dešinysis (kūrybiškasis) pusrutulis valdo kairiąją kūno pusę, o kairysis pusrutulis – logiką, supratimą, kalbą ir dešiniąją kūno pusę. Kairiajame pusrutulyje slypi kalba ir žodynas, o dešiniajame saugoma ir valdoma vaizdinė informacija. Tyrimai rodo, jog mergaitės smegenų kairioji pusė vystosi greičiau nei berniuko, todėl ji greičiau pradeda kalbėti, skaityti ir šneka geriau. O berniukams greičiau vystosi dešinioji smegenų pusė, kuri jiems suteikia geresnį loginį mąstymą ir suteikia geresnius erdvinius gebėjimus, todėl berniukams paprastai geriau sekasi statybose, sprendžiant galvosūkius ir loginius uždavinius.
Tyrimai rodo, kad vienas stipriausių vyro sugebėjimų – erdvinis mąstymas, paprastai išsidėstęs dešiniajame smegenų pusrutulyje.

Merginų erdvinis sugebėjimas yra abiejuose smegenų pusrutuliuose, tačiau ten nėra ryškaus židinio (priešingai nei vaikinų smegenyse). Todėl dauguma merginų pasižymi ribotais erdviniais mąstymais, tik apie 10% merginų turi panašų į vyrų (puikų) erdvinį mąstymą. Todėl žemėlapiai ir nurodymai: „važiuok į šiaurę“ gali būti neįkandami daugeliui merginų. Patarimas sėkmingiems santykiams: Tegul žemėlapius nagrinėja ir maršrutus sudarinėja vaikinas ir neleisk vaikinui tave mokyti vairuoti. Kai tu vairuoji, tegul vaikinas užsimerkia ir pasigarsina muziką, o, kai vairuoja jis, nekritikuok ir patikėk, jo erdviniai sugebėjimai puikūs, taip išvengsite daugybės konfliktų.

Mano išsaugoti straipsniai