Geriausi būdai, kaip atsikratyti kompleksų

Mūsų gyvenimo sąlygos, įvairūs nusistovėję stereotipai, nuolatos primetama kitų nuomonė, nepagrįsta, bet skaudi kritika, meilės trūkumas, neįvertinimas ir kiti veiksniai dažnai nulemia mūsų kompleksų atsiradimą ir įsitvirtinimą. Kova su ‚,netobulumais‘‘ yra labai sudėtinga priklauso nuo kiekvieno mūsų charakterio, kada tą kovą laimėsime ar pralaimėsime.

Laimėsi kovą prieš kompleksą, kai pamilsi save. Tik šitaip gali atsisveikinti su ,,trūkumais‘‘, tapti pasitikinčia savimi ir žavinga asmenybe. Save pamilti žmonės bando dvejais būdais: tiesiogiai šalindami ‚,trūkumus‘‘ arba su jais susigyvendami. 

Pirmuoju būdu kompleksus šalinama mechaniškai, tai yra, negražią nosį gali pataisyti plastikos chirurgai, negražias akis - makiažas, nelygius dantis - kabės, nemokėjimą viešai kalbėti seminarų šia tema klausymas ir taip toliau, tačiau tavyje gali išlikti netobulumo jausmas, kuris pasireikš tuo, kad praėjus šiek tiek laiko atrasi dar vieną ,,trūkumą‘‘, o jį pašalinusi - dar vieną. Žinoma, kartais būna atvejų, kai tiesioginis pašalinimas padeda ilgam, tačiau niekas negali to garantuoti, todėl pateikiame kelis būdus kaip susigyventi su kompleksais ir pamilti save tokią, kokia esame:

Tobulėk, bet neversk savęs būti kuo nesi. Esi meniškos prigimties, bet bijai, kad draugams pasirodysi priplaukusi? Labiau mėgsti leisti vakarus su knyga rankose nei siausti vakarėliuose iki paryčių, tačiau nenori atrodyti nuobodi? Būk tokia, kokia esi neslėpk savo meniškumo, skaityk knygas vietoj vakarėlių, daryk viską, kas tau padeda jaustis savimi.

Palepink save. Dažnai mums labai trūksta komplimentų, paskatinimų, o už nuoširdų, sunkiai atliktą darbą gauname vien kritikos laviną. Pasiekus norimų aukštumų atrodo, kad niekas net nepastebi.

Visi neišvengiamai su tuo susiduriame, o pralaukti tos išsvajotosios padėkos ar pagyrimo gali tekti net visą gyvenimą, todėl, kad nenusimintum ir nepradėtum graužtis, kad galėjai atlikti darbą dar geriau, pasidovanok sau dovanėlę, nusipirk seniai skaitytą mėgiamą žurnalą, šokolado ar nueik pasidaryti manikiūro.

Atsirink. Pabandyk apmąstyti - gal yra kokia nors priežastis, kuri tau kelią nepasitikėjimą savimi? Paskirk laiko jos paieškai ir kovok su ja. Dažnai tokia priežastis būna jog esi apsupta tave stumiančių į savigraužą draugų. Galbūt tokių, kurie laiko tave už save kažkuo prastesne, mėto tave skaudinančius patarimus, kaip būti tokiai, kaip jie. Jei yra įmanoma kažką padaryti, kad pasijustum geriau, tai daryk, netylėk!

Komplimentai sau. Nepasitikėjimo savimi varginamoms merginoms labai svarbu iš kito išgirsti gražų žodį apie jas. Nemažiau svarbu yra ir komplimentai sau, todėl kiekvieną rytą atsikėlusi penkis kartus sau primink, kokia nuostabi ir graži esi ir nepamiršk, kad jei savimi tikėsi pati, tai ims tikėti ir visi. Nepamiršk, kad tu nesi prastesnė už kitus.

Kiti žino geriau nei tu? Įsivaizduok, kaip dažnai paauglystėje Cara Delevingne girdėdavo ‚,O siaube pažiūrėk, kokie baisūs antakiai, ji turbūt niekada negirdėjo apie jų pešiojimą‘‘ ir jei Cara būtų klausiusi visų ji dabar nebūtų viena garsiausių manekenių pasaulyje, bet ji tikėjo savimi, todėl turėtum imti pavyzdį iš jos ir savo ,,trūkumą‘‘, kuris nėra tikra bėda, nes tik tau tokia atrodo. Reikia jį paversti privalumu, ne maskuoti, o rodyti, nes juk tai tavo bruožas, kuris daro tave ypatinga, kitokia ir įdomia, visiškai ne šabloniška.

Yra daug ir įvairių būdų, kaip pamilti save tokią, kokia esi, visi būdai yra geri, tik reikia būti kantriai ir surasti sau tinkamiausią, tačiau, kad ir ką darytum, nepamiršk vadovautis savo nuomone ir sveiku protu. Žinok, kad pasaulyje yra daug žmonių, kurie tave mylės tokią, kokia esi. Todėl nenuvilk jų gailėdamasi savęs.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis